Canon prezentuje pomysłowe akcesoria dla youtuberów - Tripod Grip i nowy mikrofon

0

Autor: Jędrzej Franek

24 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Rynek gadżetów dla twórców internetowych jest bardzo chłonny, dlatego Canon postanowił wprowadzić do oferty grip HG-100TBR z funkcją sterowania bezprzewodowego i mikrofon stereo DM-E100, które mają stanowić idealny dodatek do kompaktowych aparatów producenta.

Tripod Grip HG-100TBR to niewielki, wykonany z żywicy poliwęglanowej, kompaktowy statyw, który w łatwy sposób możemy złożyć, otrzymując wygodny uchwyt. W tej konfiguracji pozwala on twórcom na nagrywanie stabilnego obrazu wideo, także w niecodziennych pozycjach i pod nietypowymi kątami. Głowica statywu może obracać się w zakresie 360° i umożliwia zablokowanie zamocowanego aparatu w dowolnej pozycji. Uchwyt odchyla się w przód o 45° i w tył o 90°, co dodatkowo ułatwia rejestrowanie materiału wideo z góry, z dołu lub w trybie selfie. W przypadku modeli PowerShot G7 X Mark III i EOS M200 możliwe jest także ustawienie aparatu w orientacji pionowej i skorzystanie z funkcji zdjęć wertykalnych, co docenią osoby tworzące treści np. na instagramowe Stories.

Zintegrowane sterowanie bezprzewodowe

To pierwszy statyw Canon wyposażony w funkcję bezprzewodowego sterowania za pomocą pilota Canon Bluetooth BR-E1. Moduł, który jest najciekawszym elementem zaprezentowanego akcesorium, daje użytkownikom kontrolę nad podstawowymi funkcjami aparatu, czyli migawką, nagrywaniem filmów i autofokusem. Dodatkowo użytkownicy wybranych aparatów PowerShot mogą zdalnie kontrolować zoom optyczny.

Tripod wraz pilotem waży 179 g. a maksymalnie może udźwignąć sprzęt o wadze do 1 kg.

Lepsza jakość dźwięku z nowym mikrofonem

Canon DM-E100 to kompaktowy mikrofon kierunkowy, który ma zaoferować ulepszony system nagrywania dźwięku i niski poziom szumów. Jest on wyposażony w elektretowy kondensator, rejestruje jednokierunkowy dźwięk stereo 120º do czułości -40dB i zapewnić ma lepszą perspektywę i bardziej realistyczny dźwięk podczas nagrywania filmów. Stosunek sygnału do szumu urządzenia wynosi 66 dB i odbiera dźwięki o częstotliwościach od 100 Hz do 10 kHz. Wraz z mikrofonem otrzymujemy osłonę przeciwwiatrową.

Mikrofon jest kompatybilny z poniższymi aparatami:

  • PowerShot G7 X Mark III
  • EOS 200D
  • EOS 250D
  • EOS 800D
  • EOS 77D
  • EOS 80D
  • EOS 90D
  • EOS M50
  • EOS M6 Mark II

Dostępność

Zarówno Tripod Grip Canon HG-100TBR, jak i mikrofon Canon DM-E100 będą dostępne w sklepie internetowym Canon i u oficjalnych partnerów handlowych Canon od grudnia 2019 r.

Autor: Jędrzej Franek

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły