EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie

0
Maciej Luśtyk
21 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany monitorem budżetowym.

EIZO od lat jest synonimem jakości na rynku monitorów i z pewnością nie zmieni tego najnowsza premiera. EIZO ColorEdge CS2740 to aktualizacja pokazanego w 2016 roku modelu CS2730, która wielu użytkownikom pozwoli uporać się z wewnętrznymi rozterkami na temat tego czy warto dopłacać to dwukrotnie droższych monitorów z serii CG.

Rozdzielczość 4K, ulepszona technologia podświetlania i rozbudowane funkcje łączności

EIZO ColorEdge CS2740 wydaje się mieć bowiem wszystko, by podołać pracy większości fotografów. W nowym 27-calowym modelu zwiększono przede wszystkim rozdzielczość (3840 x 2160 px względem 2560 x 1440 px), co zaowocowało większym zagęszczeniem pikseli (164 ppi) i co przełożyć ma się na dużo większą wygodę pracy z dużymi zdjęciami. Monitor oferuje poza tym maksymalną jasność na poziomie 350 cd/m2, współczynnik kontrastu 1000:1, czas reakcji 10 ms, możliwość wyświetlania 16-bitowych tablic LUT oraz nową technologię gwarantującą równomierne podświetlenie całej powierzchni panelu IPS. Do tego 99-procentowe pokrycie gamutu Adobe RGB i 178-stopniowe kąty widzenia w pionie i w poziomie.

Kolejne nowości dotyczą kwestii łączności. Nowy EIZO wspiera teraz odbiór 10-bitowych materiałów przez HDMI i zamiast złącza DVI-D oferuje port USB-C, który znacznie uprości pracę w przypadkach gdy model CS2740 będzie służył jako drugi monitor podczas pracy na laptopie. Dzięki temu, że złącze USB-C wspiera także ładowanie, za pomocą jednego kabla będziemy mogli zarazem przesyłać obraz, jak i zasilać komputer. Oprócz tego w miejsce portu USB-B pojawiają się teraz dwa porty USB-A.

Standardowo już tez otrzymujemy funkcję obrotu monitora do pionu (pivot) i możliwość błyskawicznej kalibracji przy użyciu oprogramowania ColorNavigator 7 i opcjonalnego kolorymetru. Jak zwykle otrzymujemy też gwarancję opiewającą na 5 lat bądź 30 tys. godzin ciągłej pracy.

Cena i dostępność

Najnowszy monitor EIZO pojawić ma się w sprzedaży już 24 października. Jak na razie cena monitora pozostaje jeszcze nieznana, ale prawdopodobnie będzie oscylować na podobnym pułapie jak niegdysiejsza cena modelu 2730, czyli w okolicy 1100 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eizo.co.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
0
0
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
Summit ma być najbardziej praktycznym systemem filtrów na rynku. Czy podbije serca fotografów krajobrazu?
3
0
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się nowe kamery sferyczne Insta360 wraz z ciekawymi akcesoriami, które mają spełnić wygórowane oczekiwania wielbicieli immersywnych materiałów foto-video.
13
0
Powiązane artykuły