Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników

Autor: Maciej Luśtyk

9 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi modelami dostępnymi na rynku.

Podczas targów IFA 2019 producent zaprezentował serię urządzeń z linii ProArt, które zaspokajać mają wszelkie potrzeby wymagających twórców, konkurując z najbardziej zaawansowanymi modelami konkurencji, a pod wieloma względami także je wyprzedzając.

Monitor wyższej klasy

Na pierwszy ogień idzie monitor Asus ProArt Display PA32UCG. Zbudowany w oparciu o zaprezentowany przed rokiem model PA32UC, 32-calowy ekran IPS oferuje rozdzielczość 4K, 10-bitową głębię koloru, kontrast 1 000 000:1, oraz maksymalną jasność sięgającą 1600 nitów.

Do tego wsparcie technologii HDR10, HLG, Dolby Vision, 100-procentowe pokrycie gamutu AdobeRGB, częstotliwość odświeżania 120 Hz, współczynnik Delta-E utrzymany na poziomie >1 oraz możliwość kalibracji sprzętowej. Na dokładkę możliwość efektywnej pracy w gamutach DCI-P3, Rec. 709, sRGB i Rec.2020 i pełen zestaw najpotrzebniejszych złącz: 2x Thunderbolt, 2x DisplayPort, 3x HDMI oraz pakiet portów USB.

Z taką specyfikacją bestia Asusa będzie konkurować z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami na rynku, takimi jak chociażby zaprezentowany w tym roku Apple Pro Display XDR i biorąc pod uwagę politykę cenową producenta, ma w tym boju duże szansę na wygraną. Niestety jak na razie orientacyjna data premiery ani cena urządzenia nie zostały podane do wiadomości.

Notebooki dla kreatywnych

Oprócz tego, w serii ProArt zadebiutowały dwa komputery nakierowane stricte na grafików, fotografów czy projektantów. Mowa o modelach Asus ProArt StudioBook One oraz Asus ProArt StudioBook Pro 15.

Pierwszy z nich określany jest przez producenta mianem „najbardziej zaawansowanego graficznie notebooka w historii” i trzeba przyznać, że w pełni na to miano zasługuje. Jako pierwszy na rynku wykorzystywać będzie kartę graficzną NVidia RTX 6000 (26 GB RAM), a do tego oferuje monitor, którego specyfikacji wcale nie daleko do ekranu opisywanego powyżej.

Otrzymujemy wyświetlacz 4K pokrywający 100% gamutu AdobeRGB, ze współczynnikiem Delta-E <1 oraz częstotliwość odświeżania równą 120 Hz. To wszystko wspierane najnowszymi 8-rdzeniowymi procesorami Intel Core i9, 32 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 1 TB.

To pozycja to zadań specjalnych, ale bardzo ciekawie prezentuje się także model StudioBook Pro 15, będący alternatywą dla zwykłych notebooków kierowanych do zawodowców, takich jak chociażby Macbooki Pro czy modele Microsoft Surface Pro.

{$in-article-newsletter}

Otrzymujemy procesory Intel Core i7-9750H, układ grafiki NVidia RTX 500 Max Q, oraz ekran 4K pokrywający 100% przestrzeni AdobeRGB i współczynnik Delta mniejszy niż 1,5. Do tego dobrze pomyślany system chłodzenia i wydajność zoptymalizowaną pod kątem pracy w systemie aplikacji Adobe.

Cena i dostępność

Niestety podobnie jak w przypadku monitora, ceny nowych notebooków, ani orientacyjne daty rynkowego debiutu nie zostały jeszcze udostępnione.

Więcej informacji o nowych produktach znajdziecie pod adresem asus.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)