Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników

4

Autor: Maciej Luśtyk

9 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi modelami dostępnymi na rynku.

Podczas targów IFA 2019 producent zaprezentował serię urządzeń z linii ProArt, które zaspokajać mają wszelkie potrzeby wymagających twórców, konkurując z najbardziej zaawansowanymi modelami konkurencji, a pod wieloma względami także je wyprzedzając.

Monitor wyższej klasy

Na pierwszy ogień idzie monitor Asus ProArt Display PA32UCG. Zbudowany w oparciu o zaprezentowany przed rokiem model PA32UC, 32-calowy ekran IPS oferuje rozdzielczość 4K, 10-bitową głębię koloru, kontrast 1 000 000:1, oraz maksymalną jasność sięgającą 1600 nitów.

Do tego wsparcie technologii HDR10, HLG, Dolby Vision, 100-procentowe pokrycie gamutu AdobeRGB, częstotliwość odświeżania 120 Hz, współczynnik Delta-E utrzymany na poziomie >1 oraz możliwość kalibracji sprzętowej. Na dokładkę możliwość efektywnej pracy w gamutach DCI-P3, Rec. 709, sRGB i Rec.2020 i pełen zestaw najpotrzebniejszych złącz: 2x Thunderbolt, 2x DisplayPort, 3x HDMI oraz pakiet portów USB.

Z taką specyfikacją bestia Asusa będzie konkurować z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami na rynku, takimi jak chociażby zaprezentowany w tym roku Apple Pro Display XDR i biorąc pod uwagę politykę cenową producenta, ma w tym boju duże szansę na wygraną. Niestety jak na razie orientacyjna data premiery ani cena urządzenia nie zostały podane do wiadomości.

Notebooki dla kreatywnych

Oprócz tego, w serii ProArt zadebiutowały dwa komputery nakierowane stricte na grafików, fotografów czy projektantów. Mowa o modelach Asus ProArt StudioBook One oraz Asus ProArt StudioBook Pro 15.

Pierwszy z nich określany jest przez producenta mianem „najbardziej zaawansowanego graficznie notebooka w historii” i trzeba przyznać, że w pełni na to miano zasługuje. Jako pierwszy na rynku wykorzystywać będzie kartę graficzną NVidia RTX 6000 (26 GB RAM), a do tego oferuje monitor, którego specyfikacji wcale nie daleko do ekranu opisywanego powyżej.

Otrzymujemy wyświetlacz 4K pokrywający 100% gamutu AdobeRGB, ze współczynnikiem Delta-E <1 oraz częstotliwość odświeżania równą 120 Hz. To wszystko wspierane najnowszymi 8-rdzeniowymi procesorami Intel Core i9, 32 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 1 TB.

To pozycja to zadań specjalnych, ale bardzo ciekawie prezentuje się także model StudioBook Pro 15, będący alternatywą dla zwykłych notebooków kierowanych do zawodowców, takich jak chociażby Macbooki Pro czy modele Microsoft Surface Pro.

{$in-article-newsletter}

Otrzymujemy procesory Intel Core i7-9750H, układ grafiki NVidia RTX 500 Max Q, oraz ekran 4K pokrywający 100% przestrzeni AdobeRGB i współczynnik Delta mniejszy niż 1,5. Do tego dobrze pomyślany system chłodzenia i wydajność zoptymalizowaną pod kątem pracy w systemie aplikacji Adobe.

Cena i dostępność

Niestety podobnie jak w przypadku monitora, ceny nowych notebooków, ani orientacyjne daty rynkowego debiutu nie zostały jeszcze udostępnione.

Więcej informacji o nowych produktach znajdziecie pod adresem asus.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)