Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do backupu i organizacji zdjęć w terenie.

Charakterystyczna linia pomarańczowych, odpornych dysków Lacie wzbogaciła się o trzy oparte o technologię NVMe nośniki SSD, kierowane do różnych odbiorców. Najszybszy z nich to model LaCie Rugged SSD Pro, jako jedyny w czarnym kolorze, oferujący prędkości transferu sięgające niebotycznych 2800 MB/s, a także złącze USB 3.1 ze wsparciem Thunderbolt 3.

Dostępny w wariantach 1 TB lub 2TB, według producenta ma być doskonałą propozycją dla zaawansowanych filmowców pracujących z rozdzielczością 8K. Jak zwykle też otrzymujemy odporną na uszkodzenia mechaniczne i uszczelnioną obudowę (IP67).

LaCie Rugged SSD Pro

LaCie Rugged SSD

Dla nieco mniej wymagających twórców przeznaczona została kolejna generacja odpornego modelu LaCie Rugged SSD, która oferuje prędkość transferu na poziomie 950 MB/s, złącze USB 3.1.

Najciekawszym kąskiem na fotografów okaże się jednak model LaCie Rugged BOSS SSD, który choć nie może pochwalić się oszałamiającymi transferami (producent deklaruje prędkość 430 MB/s), to wyposażony został w kilka wyjątkowo przydatnych w terenie funkcji.

LaCie Rugged BOSS SSD

Otrzymujemy więc czytnik kart SD i ekran informujący nas o postępie w przesyłaniu materiału, ilości wolnego miejsca czy stanie naładowania baterii, co pozwoli nam dokonywać szybkiego backupu materiału bez komputera. Pomoże w tym także aplikacja mobilna, która umożliwi zarządzanie materiałem na dysku. Na dokładkę otrzymujemy możliwość ładowania urządzeń mobilnych.

{$in-article-newsletter}

Cena i dostępność

Jak to zwykle bywa w przypadku produktów LaCie, ceny nie należą do niskich, choć nie wydają się też koszmarnie wysokie. Podstawowy model Rugged SSD oferowany będzie w cenach 180 dolarów (500 GB, około 700 zł), 300 dolarów (1 TB, około 1170 zł) i 500 dolarów (2 TB, około 2000 zł). Wariant Rugged SSD Pro to już koszt 400 dolarów (1 TB, około 1550 zł) lub 700 dolarów (2 TB, około 2750 zł).

Model Rugged BOSS SSD oferowany będzie z kolei wyłącznie w wariancie o pojemności 1 TB, w cenie 450 dolarów (około 1750 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lacie.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły