Cyfrowy aparat natychmiastowy i drukarka z serii Kodak Smile już dostępne w sprzedaży

0
Michał Chrzanowski
7 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Zaprezentowane na tegorocznych targach CES cyfrowy aparat natychmiastowy i drukarka z linii Kodak Smile trafiły właśnie do sprzedaży. ich mocną stroną jest… aplikacja mobilna, która oferuje kilka ciekawych opcji.

Podczas tegorocznych targów CES firma Kodak poszerza swoją ofertę urządzeń zaprojektowanych z myślą o fotografii natychmiastowej. Na początku stycznia zaprezentowała aparat natychmiastowy Smile oraz drukarkę Smile Instant Digital Printer. Po kilku miesiącach od premiery nowe modele wreszcie trafiły do sprzedaży.

Kodak Smile Instant Print Digital Camera

Minimalizm i nowatorskie jak na Kodaka podejście do fotografii natychmiastowej - te słowa najlepiej oddają naturę aparatu Kodak Smile Instant Print Digital Camera. Wyjątkowo kompaktowy model został wyposażony w 10-megapikselową matrycę i wykorzystuje technologię drukowania na papierze Kodak ZINK, dzięki czemu otrzymamy zdjęcia o wielkości karty kredytowej. Dodatkowo aparat został wyposażony we wbudowaną lampę błyskową, gniazdo kart microSD, a także 10-sekundowy samowyzwalacz oraz tylny ekran LCD, na którym podejrzymy lub poddamy edycji wybrane fotografie.

Kodak Smile Instant Digital Printer

Smile Instant Digital Printer to wyjątkowo kompaktowa drukarka do zdjęć, która została wyposażona w moduł Bluetooth, dzięki czemu po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie bezpłatnej aplikacji (iOS i Android), będziemy mogli się połączyć z urządzeniem mobilnym i wywołać z niego wybrane fotografie na papierze ZINK 5 x 7.62 cm. Poza tym oprogramowanie umożliwia „ożywienie statycznych obrazów“ poprzez skorzystanie z funkcji rozszerzonej rzeczywistości. Do wybranego zdjęcia będziemy mogli dołączyć maksymalnie 30-sekundowy film z dźwiękiem z biblioteki multimediów. Po wydrukowaniu wystarczy skierować na zdjęcie smartfon z włączoną aplikacją a na ekranie urządzenia wyświetli się materiał wideo.

Cena i dostępność

Aparat i drukarka Kodaka są już dostępne w sprzedaży. Smile Instant Print Digital Camera możemy kupić w dwóch wariantach kolorystycznych (czarny lub biały) za cenę 100 dolarów. Tyle samo zapłacimy za Smile Instant Digital Printer oferowaną w kilki wersjach: czarnej, białej, zielonej, czerwonej i niebieskiej.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0