Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty

Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty

Firma Datacolor zaprezentowała zaawansowane kalibratory SpyderX w wersjach Pro i Elite. Nowe modele mają zapewniać optymalne połączenie pomiędzy szybkością i dokładnością a prostotą obsługi.

Datacolor to (obok X-Rite) lider na rynku urządzeń służących do kalibracji monitorów. Oferta firmy powiększyła się właśnie o nowy model kalibratora. SpyderX to „najszybsze, najdokładniejsze i najłatwiejsze w użyciu narzędzie do kalibracji, jakie do tej pory zaprojektowaliśmy“ - obiecuje producent. Co więcej, ten produkt ma być „świadectwem zaangażowania Datacolor w rozwój rozwiązań do zarządzania kolorami dla fotografów, filmowców i kreatywnych specjalistów na całym świecie“.

Szybkość, dokładność i intuicyjność

Datacolor SpyderX został stworzony od podstaw i wykorzystuje całkowicie przeprojektowany silnik, który ma zapewniać znacznie większą dokładność odwzorowania kolorów - również przy słabszym oświetleniu - „dając fotografom pewność niezbędną do osiągnięcia ich twórczej wizji“. Nowy model ma odznaczać się przede wszystkim szybkością działania, dzięki czemu kalibracja monitora ma nie trwać dłużej niż dwie minuty. Ma charakteryzować się znacznie wyższym poziomem dokładności i szczegółowości odwzorowania kolorów (i to z większą gamą monitorów). Do tego urządzenie ma być wyjątkowo proste i intuicyjne w obsłudze - kalibracja za pomocą jednego kliknięcia lub przy użyciu zaawansowanych opcji.

Cena i dostępność

Datacolor SpyderX występuje w dwóch wersjach do wyboru. Pierwsza, SpyderX Pro kosztuje 170 dolarów i jest przeznaczona dla zaawansowanych fotografów i projektantów poszukujących szybkiego i łatwego w użyciu rozwiązania do kalibracji monitorów. Drugą, SpyderX Elite wyceniono na 270 dolarów i zapewnia bardziej zaawansowane ustawienia dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskać najwyższą kontrolę nad reprodukcją kolorów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8