Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty

1

Autor: Michał Chrzanowski

12 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Datacolor zaprezentowała zaawansowane kalibratory SpyderX w wersjach Pro i Elite. Nowe modele mają zapewniać optymalne połączenie pomiędzy szybkością i dokładnością a prostotą obsługi.

Datacolor to (obok X-Rite) lider na rynku urządzeń służących do kalibracji monitorów. Oferta firmy powiększyła się właśnie o nowy model kalibratora. SpyderX to „najszybsze, najdokładniejsze i najłatwiejsze w użyciu narzędzie do kalibracji, jakie do tej pory zaprojektowaliśmy“ - obiecuje producent. Co więcej, ten produkt ma być „świadectwem zaangażowania Datacolor w rozwój rozwiązań do zarządzania kolorami dla fotografów, filmowców i kreatywnych specjalistów na całym świecie“.

Szybkość, dokładność i intuicyjność

Datacolor SpyderX został stworzony od podstaw i wykorzystuje całkowicie przeprojektowany silnik, który ma zapewniać znacznie większą dokładność odwzorowania kolorów - również przy słabszym oświetleniu - „dając fotografom pewność niezbędną do osiągnięcia ich twórczej wizji“. Nowy model ma odznaczać się przede wszystkim szybkością działania, dzięki czemu kalibracja monitora ma nie trwać dłużej niż dwie minuty. Ma charakteryzować się znacznie wyższym poziomem dokładności i szczegółowości odwzorowania kolorów (i to z większą gamą monitorów). Do tego urządzenie ma być wyjątkowo proste i intuicyjne w obsłudze - kalibracja za pomocą jednego kliknięcia lub przy użyciu zaawansowanych opcji.

Cena i dostępność

Datacolor SpyderX występuje w dwóch wersjach do wyboru. Pierwsza, SpyderX Pro kosztuje 170 dolarów i jest przeznaczona dla zaawansowanych fotografów i projektantów poszukujących szybkiego i łatwego w użyciu rozwiązania do kalibracji monitorów.

Drugą, SpyderX Elite wyceniono na 270 dolarów i zapewnia bardziej zaawansowane ustawienia dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskać najwyższą kontrolę nad reprodukcją kolorów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0