Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty

Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty

Firma Datacolor zaprezentowała zaawansowane kalibratory SpyderX w wersjach Pro i Elite. Nowe modele mają zapewniać optymalne połączenie pomiędzy szybkością i dokładnością a prostotą obsługi.

Datacolor to (obok X-Rite) lider na rynku urządzeń służących do kalibracji monitorów. Oferta firmy powiększyła się właśnie o nowy model kalibratora. SpyderX to „najszybsze, najdokładniejsze i najłatwiejsze w użyciu narzędzie do kalibracji, jakie do tej pory zaprojektowaliśmy“ - obiecuje producent. Co więcej, ten produkt ma być „świadectwem zaangażowania Datacolor w rozwój rozwiązań do zarządzania kolorami dla fotografów, filmowców i kreatywnych specjalistów na całym świecie“.

Szybkość, dokładność i intuicyjność

Datacolor SpyderX został stworzony od podstaw i wykorzystuje całkowicie przeprojektowany silnik, który ma zapewniać znacznie większą dokładność odwzorowania kolorów - również przy słabszym oświetleniu - „dając fotografom pewność niezbędną do osiągnięcia ich twórczej wizji“. Nowy model ma odznaczać się przede wszystkim szybkością działania, dzięki czemu kalibracja monitora ma nie trwać dłużej niż dwie minuty. Ma charakteryzować się znacznie wyższym poziomem dokładności i szczegółowości odwzorowania kolorów (i to z większą gamą monitorów). Do tego urządzenie ma być wyjątkowo proste i intuicyjne w obsłudze - kalibracja za pomocą jednego kliknięcia lub przy użyciu zaawansowanych opcji.

Cena i dostępność

Datacolor SpyderX występuje w dwóch wersjach do wyboru. Pierwsza, SpyderX Pro kosztuje 170 dolarów i jest przeznaczona dla zaawansowanych fotografów i projektantów poszukujących szybkiego i łatwego w użyciu rozwiązania do kalibracji monitorów. Drugą, SpyderX Elite wyceniono na 270 dolarów i zapewnia bardziej zaawansowane ustawienia dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskać najwyższą kontrolę nad reprodukcją kolorów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1