Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty

1
Michał Chrzanowski
12 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Datacolor zaprezentowała zaawansowane kalibratory SpyderX w wersjach Pro i Elite. Nowe modele mają zapewniać optymalne połączenie pomiędzy szybkością i dokładnością a prostotą obsługi.

Datacolor to (obok X-Rite) lider na rynku urządzeń służących do kalibracji monitorów. Oferta firmy powiększyła się właśnie o nowy model kalibratora. SpyderX to „najszybsze, najdokładniejsze i najłatwiejsze w użyciu narzędzie do kalibracji, jakie do tej pory zaprojektowaliśmy“ - obiecuje producent. Co więcej, ten produkt ma być „świadectwem zaangażowania Datacolor w rozwój rozwiązań do zarządzania kolorami dla fotografów, filmowców i kreatywnych specjalistów na całym świecie“.

Szybkość, dokładność i intuicyjność

Datacolor SpyderX został stworzony od podstaw i wykorzystuje całkowicie przeprojektowany silnik, który ma zapewniać znacznie większą dokładność odwzorowania kolorów - również przy słabszym oświetleniu - „dając fotografom pewność niezbędną do osiągnięcia ich twórczej wizji“. Nowy model ma odznaczać się przede wszystkim szybkością działania, dzięki czemu kalibracja monitora ma nie trwać dłużej niż dwie minuty. Ma charakteryzować się znacznie wyższym poziomem dokładności i szczegółowości odwzorowania kolorów (i to z większą gamą monitorów). Do tego urządzenie ma być wyjątkowo proste i intuicyjne w obsłudze - kalibracja za pomocą jednego kliknięcia lub przy użyciu zaawansowanych opcji.

Cena i dostępność

Datacolor SpyderX występuje w dwóch wersjach do wyboru. Pierwsza, SpyderX Pro kosztuje 170 dolarów i jest przeznaczona dla zaawansowanych fotografów i projektantów poszukujących szybkiego i łatwego w użyciu rozwiązania do kalibracji monitorów. Drugą, SpyderX Elite wyceniono na 270 dolarów i zapewnia bardziej zaawansowane ustawienia dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskać najwyższą kontrolę nad reprodukcją kolorów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
14
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
4
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0