Kodak Ektachrome w średnim i wielkim formacie? Wszystko na to wskazuje

Kodak Ektachrome w średnim i wielkim formacie? Wszystko na to wskazuje

Użytkownicy aparatów średnioformatowych i wielkoformatowych mogą mieć powody do radości. Firma Kodak Alaris zdecydowała się rozpocząć produkcję Ektachrome E100 w formacie 120 oraz jako pojedyncze błony cięte.

Podczas ubiegłorocznych targów Photokina, Kodak Alaris poinformował o pełnej dostępności i wprowadzeniu do sprzedaży Ektachrome E100 35 mm. Proces przywracania do życia tego filmu trwał niespełna dwa lata, ale dla fanów analoga (oraz tej kliszy) wszystko skończyło się dobrze. Teraz jednak firma przygotowała kolejną niespodziankę - Ektachrome w wersji 120 do średniego formatu i pojedynczych błon ciętych do wielkiego formatu.

Ektachrome 7294 Reversal Film w formacie Super 8 zaprezentowany w październiku 2018 roku

Proces produkcji jest bardziej skomplikowany niż wytworzenie rolek 35 mm i potrzebuje „niewielkiej zmiany formuły“ - o czym zaznacza Thomas J. Mooney z Kodak Alaris. - Opierając się na bardzo korzystnej reakcji na wprowadzenie Ektachrome E100, zdajemy sobie sprawę, że istnieje zdecydowanie zapotrzebowanie rynku na te dodatkowe formaty. Chcemy wprowadzić je do sprzedaży tak szybko, jak to możliwe, ale musimy pokonać kilka technicznych przeszkód.

Kiedy w takim razie doczekamy się wprowadzenia na rynek Ektachrome w wersji 120 do średniego formatu i pojedynczych błon ciętych do wielkiego formatu? Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem to w sprzedaży mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy - najprawdopodobniej w lecie tego roku. Na chwilę obecną producent nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących ceny.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1