X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

0
Maciej Luśtyk
10 Styczeń 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W przypadku gdy kolor odgrywa kluczową rolę, wzorniki stają się podstawą pracy dla wielu fotografów. Właśnie nadeszła długo oczekiwana chwila - korzyści oferowane przez X-Rite ColorChecker Passport docenią także osoby pracujące w programie C1.

Choć może się wydawać, że to właśnie profesjonaliści pracujący w Capture One mogą najbardziej potrzebować wsparcia dla popularnego wzornika X-Rite ColorChecker Passport, do tej pory dostępne było one wyłącznie dla programów Lightroom i Photoshop. Mamy jednak dobrą wiadomość  - właśnie pojawiło się oprogramowanie producenta, które pozwoli na tworzenie własnych profili ICC dla poszczególnych aparatów także w aplikacji C1.

 

Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration v1.2 dostępne jest do pobrania za darmo na stronie producenta. Jak na razie to jednak wersja beta, dlatego mogą jeszcze występować pewne błędy. Producent prosi o ich zgłaszanie w celu poprawy stabilności programu.

Przez cały proces kalibracji przeprowadzi nas poniższy wideoporadnik, ale dla chętnych firma udostępnia także instrukcję w formie pliku PDF.

Pobierz wersję beta

Program dostępny jest w wersji na komputery Mac i Windows. W tym drugim przypadku producent ostrzega jednak, że oprogramowanie jak na razie nie jest w stanie poradzić sobie z plikami TIFF o rozmiarze większym niż 150 MB.

Więcej informacji i możliwość pobrania pliku instalacyjnego znajdziecie pod adresem xrite.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
Summit ma być najbardziej praktycznym systemem filtrów na rynku. Czy podbije serca fotografów krajobrazu?
3
0
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się nowe kamery sferyczne Insta360 wraz z ciekawymi akcesoriami, które mają spełnić wygórowane oczekiwania wielbicieli immersywnych materiałów foto-video.
13
0
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
Nowy, 27-calowy monitor ma być spełnieniem marzeń wielu profesjonalistów wymagających doskonałego odwzorowania kolorów - czy Dell UP2720Q powalczy z konkurencją spod znaków Eizo i NEC?
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)