X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

W przypadku gdy kolor odgrywa kluczową rolę, wzorniki stają się podstawą pracy dla wielu fotografów. Właśnie nadeszła długo oczekiwana chwila - korzyści oferowane przez X-Rite ColorChecker Passport docenią także osoby pracujące w programie C1.

Choć może się wydawać, że to właśnie profesjonaliści pracujący w Capture One mogą najbardziej potrzebować wsparcia dla popularnego wzornika X-Rite ColorChecker Passport, do tej pory dostępne było one wyłącznie dla programów Lightroom i Photoshop. Mamy jednak dobrą wiadomość  - właśnie pojawiło się oprogramowanie producenta, które pozwoli na tworzenie własnych profili ICC dla poszczególnych aparatów także w aplikacji C1.

 

Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration v1.2 dostępne jest do pobrania za darmo na stronie producenta. Jak na razie to jednak wersja beta, dlatego mogą jeszcze występować pewne błędy. Producent prosi o ich zgłaszanie w celu poprawy stabilności programu.

Przez cały proces kalibracji przeprowadzi nas poniższy wideoporadnik, ale dla chętnych firma udostępnia także instrukcję w formie pliku PDF.

Pobierz wersję beta

Program dostępny jest w wersji na komputery Mac i Windows. W tym drugim przypadku producent ostrzega jednak, że oprogramowanie jak na razie nie jest w stanie poradzić sobie z plikami TIFF o rozmiarze większym niż 150 MB.

Więcej informacji i możliwość pobrania pliku instalacyjnego znajdziecie pod adresem xrite.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!