X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

W przypadku gdy kolor odgrywa kluczową rolę, wzorniki stają się podstawą pracy dla wielu fotografów. Właśnie nadeszła długo oczekiwana chwila - korzyści oferowane przez X-Rite ColorChecker Passport docenią także osoby pracujące w programie C1.

Choć może się wydawać, że to właśnie profesjonaliści pracujący w Capture One mogą najbardziej potrzebować wsparcia dla popularnego wzornika X-Rite ColorChecker Passport, do tej pory dostępne było one wyłącznie dla programów Lightroom i Photoshop. Mamy jednak dobrą wiadomość  - właśnie pojawiło się oprogramowanie producenta, które pozwoli na tworzenie własnych profili ICC dla poszczególnych aparatów także w aplikacji C1.

 

Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration v1.2 dostępne jest do pobrania za darmo na stronie producenta. Jak na razie to jednak wersja beta, dlatego mogą jeszcze występować pewne błędy. Producent prosi o ich zgłaszanie w celu poprawy stabilności programu.

Przez cały proces kalibracji przeprowadzi nas poniższy wideoporadnik, ale dla chętnych firma udostępnia także instrukcję w formie pliku PDF.

Pobierz wersję beta

Program dostępny jest w wersji na komputery Mac i Windows. W tym drugim przypadku producent ostrzega jednak, że oprogramowanie jak na razie nie jest w stanie poradzić sobie z plikami TIFF o rozmiarze większym niż 150 MB.

Więcej informacji i możliwość pobrania pliku instalacyjnego znajdziecie pod adresem xrite.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4