X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

W przypadku gdy kolor odgrywa kluczową rolę, wzorniki stają się podstawą pracy dla wielu fotografów. Właśnie nadeszła długo oczekiwana chwila - korzyści oferowane przez X-Rite ColorChecker Passport docenią także osoby pracujące w programie C1.

Choć może się wydawać, że to właśnie profesjonaliści pracujący w Capture One mogą najbardziej potrzebować wsparcia dla popularnego wzornika X-Rite ColorChecker Passport, do tej pory dostępne było one wyłącznie dla programów Lightroom i Photoshop. Mamy jednak dobrą wiadomość  - właśnie pojawiło się oprogramowanie producenta, które pozwoli na tworzenie własnych profili ICC dla poszczególnych aparatów także w aplikacji C1.

 

Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration v1.2 dostępne jest do pobrania za darmo na stronie producenta. Jak na razie to jednak wersja beta, dlatego mogą jeszcze występować pewne błędy. Producent prosi o ich zgłaszanie w celu poprawy stabilności programu.

Przez cały proces kalibracji przeprowadzi nas poniższy wideoporadnik, ale dla chętnych firma udostępnia także instrukcję w formie pliku PDF.

Pobierz wersję beta

Program dostępny jest w wersji na komputery Mac i Windows. W tym drugim przypadku producent ostrzega jednak, że oprogramowanie jak na razie nie jest w stanie poradzić sobie z plikami TIFF o rozmiarze większym niż 150 MB.

Więcej informacji i możliwość pobrania pliku instalacyjnego znajdziecie pod adresem xrite.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4