X-Rite ColorChecker Passport kompatybilny z Capture One

0
Maciej Luśtyk
10 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W przypadku gdy kolor odgrywa kluczową rolę, wzorniki stają się podstawą pracy dla wielu fotografów. Właśnie nadeszła długo oczekiwana chwila - korzyści oferowane przez X-Rite ColorChecker Passport docenią także osoby pracujące w programie C1.

Choć może się wydawać, że to właśnie profesjonaliści pracujący w Capture One mogą najbardziej potrzebować wsparcia dla popularnego wzornika X-Rite ColorChecker Passport, do tej pory dostępne było one wyłącznie dla programów Lightroom i Photoshop. Mamy jednak dobrą wiadomość  - właśnie pojawiło się oprogramowanie producenta, które pozwoli na tworzenie własnych profili ICC dla poszczególnych aparatów także w aplikacji C1.

 

Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration v1.2 dostępne jest do pobrania za darmo na stronie producenta. Jak na razie to jednak wersja beta, dlatego mogą jeszcze występować pewne błędy. Producent prosi o ich zgłaszanie w celu poprawy stabilności programu.

Przez cały proces kalibracji przeprowadzi nas poniższy wideoporadnik, ale dla chętnych firma udostępnia także instrukcję w formie pliku PDF.

Pobierz wersję beta

Program dostępny jest w wersji na komputery Mac i Windows. W tym drugim przypadku producent ostrzega jednak, że oprogramowanie jak na razie nie jest w stanie poradzić sobie z plikami TIFF o rozmiarze większym niż 150 MB.

Więcej informacji i możliwość pobrania pliku instalacyjnego znajdziecie pod adresem xrite.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
13
0
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One...
Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi...
3
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)