Ponad 20 adapterów Kipon do systemów Nikon Z i EOS R już w sprzedaży

Autor: Maciej Luśtyk

19 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowsze pełnoklatkowe systemy bezlusterkowe powoli trafiają pod strzechy fotografów. Jeśli przed zakupem powstrzymuje Was niewielka dostępność szkieł, z odsieczą przychodzą adaptery Kipon.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy szybko zdecydowali się na zakup najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów Canon EOS R i Nikon Z. Na swojej stronie internetowej, znany producent adapterów Kipon poinformował, że właśnie wprowadził na rynek ponad 20 nowych rozwiązań do tych aparatów.

W każdym z przypadków otrzymujemy 11 adapterów, które pozwolą nam zamocować do aparatów szkła z systemów: Leica M, Leica R, M42, Rollei QBM, Minolta MD, Pentax K, Contax/Yashica, Canon FD, Canon EF, Olympus OM i Mamiya 645. Jednym słowem, na możliwość podpięcia do nowych konstrukcji ciekawych szkieł nie powinniśmy narzekać.

Należy jednak pamiętać, że są to adaptery w pełni manualne, co oznacza, że obiektywy nie będą w żaden sposób komunikować się z aparatem, co ogranicza nas do manualnych nastaw ekspozycji.

Cena i dostępność

Adaptery na szczęście nie należą do drogich. Ich ceny w większości oscylują w granicach 30-70 dolarów (110 - 260 zł), przy czym najdroższy jest model do adaptacji szkieł ze średnioformatowego systemy Mamiya - 156 dolarów (około 580 zł).

Adaptery są już dostępne do kupienia za pośrednictwem amerykańskich sklepów, takich jak Adorama. Na razie nie wiemy jeszcze kiedy trafią na Polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem kipon.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Znany producent zamienników baterii, lamp i rozwiązań z obszaru zasilania wydłuża gwarancję serwisową do 40 miesięcy. To prawie 3,5 roku.
1
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy -  Newell prezentuje nowe lampy LED
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED
Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego...
5
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)