Toshiba Exceria Pro N502 SD - nowa linia odpornych kart umożliwiających zapis wideo 8K

0
Michał Chrzanowski
4 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Oferta firmy Toshiba powiększyła się o nową linię kart SD Exceria Pro N502, która została stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Nośniki mają być wyjątkowo wytrzymałe oraz powinny gwarantować minimalny transfer danych na poziomie 90Mb/s.

Exceria Pro N502 to najnowsza linia kart SD firmy Toshiba. Producent dołożył wszelkich starań by nośniki pamięci z tej serii spełniły oczekiwania profesjonalistów. Po pierwsze zostały one zaprojektowane z myślą o przetrzymaniu wielu niedogodnych czynników. Karty pamięci Exceria Pro N502 są nie tylko odporne na wodę i skrajne temperatury (od -25ºC aż do 85ºC), lecz także na wstrząsy i promienie rentgenowskie.

W parze z wytrzymałością idzie także wysoka wydajność. Karty Exceria Pro N502 o klasie UHS-II mają zapewniać maksymalną prędkość zapisu 260 Mb/s i odczytu 270 MB/s. Do tego mają spełniać wymagania Video Speed Class 90, co oznacza, że minimalna szybkość transferu danych nie powinna spadać poniżej 90 MB/s. Tak więc na najnowszych nośnikach Toshiby będziemy w stanie zarejestrować nagrania w rozdzielczości 4K, a nawet 8K.

Karty SD z serii Exceria Pro N502 mają być dostępne w sprzedaży w wybranych krajach: Wielka Brytania, Dania, Finlandia, Irlandia, Holandia, Szwecja, Szwajcaria, Norwegia, Hiszpania, Włochy oraz Turcja. Jednak na chwilę obecną producent nie zdradził szczegółów dotyczących ceny oraz dostępności nośników pamięci w innych krajach.

Wiemy natomiast, że karty zostaną objęte 5-letnią gwarancją przy zakupie u autoryzowanych sprzedawców. Natomiast wybierać będziemy mogli spośród czterech pojemności: 32GB, 64GB, 128GB i 256GB. Więcej informacji o najnowszej linii nośników Toshiba znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
11
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0