Toshiba Exceria Pro N502 SD - nowa linia odpornych kart umożliwiających zapis wideo 8K

Toshiba Exceria Pro N502 SD - nowa linia odpornych kart umożliwiających zapis wideo 8K

Oferta firmy Toshiba powiększyła się o nową linię kart SD Exceria Pro N502, która została stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Nośniki mają być wyjątkowo wytrzymałe oraz powinny gwarantować minimalny transfer danych na poziomie 90Mb/s.

Exceria Pro N502 to najnowsza linia kart SD firmy Toshiba. Producent dołożył wszelkich starań by nośniki pamięci z tej serii spełniły oczekiwania profesjonalistów. Po pierwsze zostały one zaprojektowane z myślą o przetrzymaniu wielu niedogodnych czynników. Karty pamięci Exceria Pro N502 są nie tylko odporne na wodę i skrajne temperatury (od -25ºC aż do 85ºC), lecz także na wstrząsy i promienie rentgenowskie.

W parze z wytrzymałością idzie także wysoka wydajność. Karty Exceria Pro N502 o klasie UHS-II mają zapewniać maksymalną prędkość zapisu 260 Mb/s i odczytu 270 MB/s. Do tego mają spełniać wymagania Video Speed Class 90, co oznacza, że minimalna szybkość transferu danych nie powinna spadać poniżej 90 MB/s. Tak więc na najnowszych nośnikach Toshiby będziemy w stanie zarejestrować nagrania w rozdzielczości 4K, a nawet 8K.

Karty SD z serii Exceria Pro N502 mają być dostępne w sprzedaży w wybranych krajach: Wielka Brytania, Dania, Finlandia, Irlandia, Holandia, Szwecja, Szwajcaria, Norwegia, Hiszpania, Włochy oraz Turcja. Jednak na chwilę obecną producent nie zdradził szczegółów dotyczących ceny oraz dostępności nośników pamięci w innych krajach.

Wiemy natomiast, że karty zostaną objęte 5-letnią gwarancją przy zakupie u autoryzowanych sprzedawców. Natomiast wybierać będziemy mogli spośród czterech pojemności: 32GB, 64GB, 128GB i 256GB. Więcej informacji o najnowszej linii nośników Toshiba znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8