hähnel Modus 600RT teraz także do systemu Mikro Cztery Trzecie

hähnel Modus 600RT teraz także do systemu Mikro Cztery Trzecie

Firma hähnel zaprezentowała lampę Modus 600RT, która jest dedykowana do aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie. Model w tej wersji łączyć w sobie niewielkie wymiary, dużą moc błysku, wydajny akumulator oraz funkcję TTL i HSS.

Firma hähnel jest znana głównie z produkcji akumulatorów i akcesoriów fotograficznych. Niemniej jednak w swojej ofercie ma także gamę lamp błyskowych do aparatów Nikon, Canon, Fujifilm oraz Sony. Tym razem producent zaprezentował dobrze znaną lampę Modus 600RT w wersji do systemu Mikro Cztery Trzecie. Tak więc nowy model będzie kompatybilny z aparatami Olympus i Panasonic.

Duża moc błysku, TTL i bezprzewodowe sterowanie

Modus 600RT to kompaktowa lampa, której liczba przewodnia wynosi 60 (dla ISO 100 i ogniskowej 200 mm). - Tak duża moc lampy pozwala na swobodne operowanie światłem zarówno bezpośrednim, odbitym jak i rozproszonym przy użyciu dodatkowych modyfikatorów. Może być więc używana zarówno w plenerze jak i studio. Doskonale sprawdzi się też jako główne źródło światła przy zdjęciach plenerowych w ostrym słońcu - zapewnia producent.

Do tego lampa została wyposażona we wbudowany i wymienny akumulator o dużej wydajności. Bateria powinna wystarczy na około 600 błysków o pełnej mocy. Poza tym czas ładowania między błyskami wynosi nie więcej niż 1.5 sekundy. Co więcej siła błysku może być regulowana w aż 22 krokach: od 1/1 do 1/128, co 1/3 EV. Nie zabrakło także wsparcia dla HSS (kompatybilność z  czasem systemu 18000 s) oraz TTL, dzięki któremu lampa automatycznie dobierze parametry z uwzględnieniem specyfiki fotografowanej sceny.

Modus 600RT to także wbudowany odbiornik i nadajnik 2.4 GHz umożliwiający bezprzewodowe sterowanie pracą lampy z odległości sięgającej nawet 100 metrów. Warto zaznaczyć, iż wśród dostępnych trybów w pracy bezprzewodowej znajdziemy tryby Master i Slave. Natomiast na obudowie znalazł się duży ekran LCD wyświetlający najpotrzebniejsze informacje. Z kolei w ruchomej głowicy lampy (palnik z zakresem zooma 20-200 mm) znajduje się chowany dyfuzor, zmiękczający i rozpraszający światło oraz odbłyśnik.

Najnowsza lampa hähnel Modus 600RT do systemu Mikro Cztery Trzecie jest już dostępna w sprzedaży w cenie 250 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13