hähnel Modus 600RT teraz także do systemu Mikro Cztery Trzecie

hähnel Modus 600RT teraz także do systemu Mikro Cztery Trzecie

Firma hähnel zaprezentowała lampę Modus 600RT, która jest dedykowana do aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie. Model w tej wersji łączyć w sobie niewielkie wymiary, dużą moc błysku, wydajny akumulator oraz funkcję TTL i HSS.

Firma hähnel jest znana głównie z produkcji akumulatorów i akcesoriów fotograficznych. Niemniej jednak w swojej ofercie ma także gamę lamp błyskowych do aparatów Nikon, Canon, Fujifilm oraz Sony. Tym razem producent zaprezentował dobrze znaną lampę Modus 600RT w wersji do systemu Mikro Cztery Trzecie. Tak więc nowy model będzie kompatybilny z aparatami Olympus i Panasonic.

Duża moc błysku, TTL i bezprzewodowe sterowanie

Modus 600RT to kompaktowa lampa, której liczba przewodnia wynosi 60 (dla ISO 100 i ogniskowej 200 mm). - Tak duża moc lampy pozwala na swobodne operowanie światłem zarówno bezpośrednim, odbitym jak i rozproszonym przy użyciu dodatkowych modyfikatorów. Może być więc używana zarówno w plenerze jak i studio. Doskonale sprawdzi się też jako główne źródło światła przy zdjęciach plenerowych w ostrym słońcu - zapewnia producent.

Do tego lampa została wyposażona we wbudowany i wymienny akumulator o dużej wydajności. Bateria powinna wystarczy na około 600 błysków o pełnej mocy. Poza tym czas ładowania między błyskami wynosi nie więcej niż 1.5 sekundy. Co więcej siła błysku może być regulowana w aż 22 krokach: od 1/1 do 1/128, co 1/3 EV. Nie zabrakło także wsparcia dla HSS (kompatybilność z  czasem systemu 18000 s) oraz TTL, dzięki któremu lampa automatycznie dobierze parametry z uwzględnieniem specyfiki fotografowanej sceny.

Modus 600RT to także wbudowany odbiornik i nadajnik 2.4 GHz umożliwiający bezprzewodowe sterowanie pracą lampy z odległości sięgającej nawet 100 metrów. Warto zaznaczyć, iż wśród dostępnych trybów w pracy bezprzewodowej znajdziemy tryby Master i Slave. Natomiast na obudowie znalazł się duży ekran LCD wyświetlający najpotrzebniejsze informacje. Z kolei w ruchomej głowicy lampy (palnik z zakresem zooma 20-200 mm) znajduje się chowany dyfuzor, zmiękczający i rozpraszający światło oraz odbłyśnik.

Najnowsza lampa hähnel Modus 600RT do systemu Mikro Cztery Trzecie jest już dostępna w sprzedaży w cenie 250 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0