Bug Out Bag - funkcjonalność to jej drugie imię

Autor: Michał Chrzanowski

7 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Bug Out Bag to idealna torba zaprojektowana dla najbardziej wymagających fotografów - obiecuje producent. Jej atutami mają być wytrzymałość oraz niezwykła wszechstronność.

Za projektem i wykonaniem torby fotograficznej Bug Out Bag lub w skrócie B.O.B. stoi Sal Cincotta - jeden z bardziej znanych i cenionych portrecistów i fotografów ślubnych. Jak zapewnia, głównymi zaletami torby są jej pojemność, wszechstronność oraz możliwość dowolnej konfiguracji.

 

Model Bug Out Bag został wykonany z wytrzymałych materiałów. Zewnętrzne poszycie to odporna tkanina, którą pokryto impregnatem odpornym na wodę. Do tego od spody torba została pokryta nylonem i dodatkowo wzmocniona dwiema syntetycznymi stopkami. Dzięki temu będziemy mogli ją bezpiecznie położyć nawet na podmokłym terenie. Z kolei wnętrze wykonano z miękkiego materiału, który zapobiega przed porysowaniem przenoszonego sprzętu.

A tego będziemy w stanie zabrać naprawdę sporo. Komora główna została zaprojektowana, by pomieścić aparat oraz trzy obiektywy - dwa mniejsze szkła i jeden profesjonalny zoom typu 70-200 mm f/2.8. Jednak dzięki odpinanym separatorom będziemy w stanie dopasować wnętrze do naszych potrzeb i preferencji. Do tego otrzymujemy masę miejsca na liczne akcesoria oraz przestrzeń na 13“ laptop.

Jest także specjalnie zaprojektowana kieszeń, która pomoże nam w szybkiej wymianie obiektywów. Poza tym w jej wnętrzu znajdziemy także miejsce dedykowane do przenoszenia kart pamięci.

Torba Bug Out Bag jest obecnie dostępna jako projekt w serwisie Kickstarter. Można ją nabyć za około 150 dolarów. Jednak w momencie, gdy trafi na rynek (prawdopodobnie będzie to marzec 2017 roku) cena ma wzrosnąć do około 250 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły