Polaroid LED – funkcjonalność w kompaktowym wydaniu

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Polaroid nie zwalnia tempa. Firma zaprezentowała ultrakompaktowy panel LED, który może okazać się ciekawą alternatywą na rynku akcesoriów fotograficznych.

Akcesoria zapewniające ciągłe światło o sporej mocy stają się coraz bardziej popularne nie tylko wśród filmowców, lecz także coraz częściej wśród fotografów. Jednymi z takich urządzeń są panele LED, które na rynku możemy zdobyć w różnych rozmiarach, mocach i temperaturze kolorystycznej. Swoją cegiełkę do tego segmentu fotografii dołożyła także firma Polaroid, która zaprezentowała model Polaroid LED photo studio color box light.

Dzięki panelowi LED Polaroid będziesz mógł osiągnąć profesjonalne rezultaty, bez konieczności korzystania wymyślnych gadżetów oświetleniowych lub innych drogich technologii – czytamy na stronie producenta.

Polaroid LED photo studio color box light to bardzo kompaktowy panel LED, który waży zaledwie 907 g. Dzięki czemu może okazać się świetnym rozwiązaniem dla fotografów, którzy często zmieniają lokalizację, a w swoim arsenale chcą mieć sporych rozmiarów źródło światła. Jak zapewnia producent, w zaprezentowanym modelu wykorzystano aż 600 diod LED. Dzięki dedykowanemu sterownikowi będziemy mogli zmienić ich jasność, dostosować moc oraz temperaturę barwową. Wprowadzone zmiany będą wyświetlone na tylnym ekranie. Ponadto rozwiązanie Polaroida wykorzystuje dwa akumulatory, dzięki czemu będziemy mogli z niego korzystać w plenerze. Co więcej, panel będziemy mogli zamocować na statywach lub – dzięki specjalnemu uchwytowi – trzymać w dłoniach i precyzyjniej operować źródłem światła. Do tego urządzenie jest kompatybilne z innymi panelami LED, dzięki czemu będziemy go mogli wykorzystywać w większych projektach fotograficznych.

Polaroid LED photo studio color box light jest już dostępny w sprzedaży w cenie $120. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.polaroid.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły