Camslinger Streetomatic - niewielka torba, wielkie możliwości

0
Michał Chrzanowski
17 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Firma CosySpeed wprowadziła do kolekcji Camslinger Streetomatic dwa nowe modele niewielkich toreb fotograficznych. Zostały one zaprojektowane głównie z myślą o systemach bezlustrkowych i fotografach, którzy znaczną część swojego czasu poświęcają na fotografowaniu w plenerze.

Jesteś fotografem życia ulicy, a może podróżnikiem? Lubisz długie spacery po mieście lub kochasz spędzać czas na łonie natury? Czy chcesz, aby Twój aparat był zawsze pod ręką, gotowy do użytku, by wykonać kolejne zdjęcie - dosłownie w kilka sekund? Jeśli tak, to seria Camslinger Streetomatic jest tym czego szukasz! - czytamy na stronie producenta.

 

Camslinger Streetomatic to niewielkich rozmiarów torby fotograficzne, które dzięki unikalnemu rozwiązaniu mogą być noszone na dwa sposoby. Pierwsza możliwość to klasyczne przewieszenie torby przez ramię. Z kolei po odpowiednim dostosowaniu długości pasa będziemy mogli umieścić torbę na biodrze - niczym typową kaburę na aparat fotograficzny. Jak zapewnia producent, takie wszechstronne rozwiązanie pomoże między innymi w streecie, gdzie liczy się każda sekunda w zatrzymaniu na zdjęciu decydującego momentu. Do tego otrzymujemy szybki dostęp do komory głównej, dzięki czemu będziemy w stanie niemal natychmiastowo wyjąć schowany sprzęt.

Torby wchodzące w skład kolekcji Streetomatic zostały wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne nylonu D600. Dzięki temu przenoszony sprzęt będzie chroniony przed wilgocią i kurzem, co z pewnością spodoba się osobom fotografującym w plenerze. Niemniej jednak podczas silniejszych opadów deszczu producent zaleca skorzystać z dołączonego pokrowca.

Pomimo kompaktowych rozmiarów torby Camslinger Streetomatic, do jej wnętrza zmieścimy nie tylko bezlusterkowca z przymocowanym obiektywem, lecz także dodatkowe szkło - głównie stałkę. Niemniej jednak, producent zapewnia, że do środka włożymy także średniej wielkości lustrzankę z podpiętym zoomem. Co więcej, po bokach znajdziemy dwie kieszenie, które pomieszczą smartfon i portfel lub drobne akcesoria.

Wraz z nową czarną odsłoną Camslinger Streetomatic producent zaprezentował także limitowaną edycję torby. Powstała ona przy współpracy z międzynarodowym portalem streethunters.net, który zrzesza fotografów życia ulicy. Zostało wyprodukowanych jedynie sto sztuk torby. Na każdej z nich wyszyto charakterystyczne logo Streethunters. Do tego część środków ze sprzedaży limitowanej edycji Streetomatic zostanie przeznaczonych na rzecz organizacji charytatywnej Terre des Hommes.

Torby z seria Camslinger Streetomatic są już dostępne w sprzedaży w kilku wariantach kolorystycznych - niebieskiej, khaki oraz czarnej. Za torbę przyjdzie zapłacić około $60. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.cosyspeed.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Na przestrzeni lat widzieliśmy już wiele pomysłów na kompaktowe, składane namioty bezcieniowe. Photon pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego rozwiązania tego...
0
0
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Jeżeli do filmowania wykorzystujecie różne urządzenia, Zhiyun ma coś dla Was. Nowy kompaktowy gimbal Crane M2 został przystosowany do pracy ze wszystkimi typami...
0
0
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0