Migawka wyzwalana ruchem ręki

Migawka wyzwalana ruchem ręki
W serwisie PlayMemories Camera Apps, pozwalającym na pobieranie programów rozszerzających możliwości aparatów Sony, pojawiła się darmowa aplikacja umożliwiająca bezdotykowe wyzwalanie migawki.
O serwisie PlayMemories Camera Apps pisaliśmy więcej przy okazji testu aparatu Sony A5100. Jest to sklep z aplikacjami, działający na podobnej zasadzie jak serwisy typu App Store czy Google Play. Serwis pozwala pobierać na aparat programy rozszerzające jego możliwości o nowe funkcje, jak na przykład nagrywanie time-lapsów czy fotografowanie z wielokrotną ekspozycją. Ostatnio w sklepie pojawiła się aplikacja Touchless Shutter pozwalająca na wyzwalanie migawki za pomocą ruchu ręki.

Aplikacja do działania używa czujnika oka znajdującego się we wbudowanych lub opcjonalnych wizjerach elektronicznych aparatów Sony. Aby wyzwolić migawkę, wystarczyć przysłonić czujnik ręką. Pomoże to zniwelować poruszenia podczas pracy ze statywem i przy długich czasach naświetlania. Bezdotykowa migawka współpracuje także z trybem Bulb w aparatach Sony A7S i A7II.

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo za pośrednictwem serwisu PlayMemories Camera Apps.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8