Migawka wyzwalana ruchem ręki

0
Maciej Luśtyk
20 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W serwisie PlayMemories Camera Apps, pozwalającym na pobieranie programów rozszerzających możliwości aparatów Sony, pojawiła się darmowa aplikacja umożliwiająca bezdotykowe wyzwalanie migawki.
O serwisie PlayMemories Camera Apps pisaliśmy więcej przy okazji testu aparatu Sony A5100. Jest to sklep z aplikacjami, działający na podobnej zasadzie jak serwisy typu App Store czy Google Play. Serwis pozwala pobierać na aparat programy rozszerzające jego możliwości o nowe funkcje, jak na przykład nagrywanie time-lapsów czy fotografowanie z wielokrotną ekspozycją. Ostatnio w sklepie pojawiła się aplikacja Touchless Shutter pozwalająca na wyzwalanie migawki za pomocą ruchu ręki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Aplikacja do działania używa czujnika oka znajdującego się we wbudowanych lub opcjonalnych wizjerach elektronicznych aparatów Sony. Aby wyzwolić migawkę, wystarczyć przysłonić czujnik ręką. Pomoże to zniwelować poruszenia podczas pracy ze statywem i przy długich czasach naświetlania. Bezdotykowa migawka współpracuje także z trybem Bulb w aparatach Sony A7S i A7II.

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo za pośrednictwem serwisu PlayMemories Camera Apps.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)