Kraftwerk - przenośna ładowarka zasilana gazem

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Luty 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Aparaty cyfrowe oferują całe multum udogodnień względem aparatów tradycyjnych. Jedyny problem stanowi ładowanie akumulatorów podczas pozostawania poza domem. Na rynku istnieje wiele ładowarek umożliwiających podładowanie sprzętu w plenerze, jednak i je trzeba wpierw naładować. W przypadku urządzenia kraftwerk, będziemy mogli to zrobić za pomocą gazu.

Kraftwerk to przenośna ładowarka umożliwiające ładowanie urządzeń elektrycznych poprzez złącze USB, którą możemy zasilić za pomocą łatwo dostępnego gazu do kuchenek campingowych i zapalniczek. Pełne naładowanie akumulatora trwa jedynie 3 sekundy i daje energię umożliwiająca naładowanie 11 smartfonów. Kieszonkowe rozmiary (10 x 7,5 x 4,5 cm) i niewielka waga (200 g) sprawiają, że ładowarka doskonale sprawdzi się podczas wyjazdów i podróży, podczas których możemy napotkać problem z dostępem do źródła prądu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Oczywiście możliwość ładowania jedynie przez złącze USB sprawia, że nie naładujemy za jej pomocą akumulatorów do profesjonalnej lustrzanki, jednak nie przeszkodzi to użytkownikom zaawansowanych kompaktów i niektórych bezlusterkowców. Urządzenie jest jeszcze w fazie przedprodukcyjnej, jednak za pomocą serwisu Kickstarter twórcy kraftwerka zdążyli zebrać już dwukrotność sumy potrzebnej na rozpoczęcie produkcji (970 tys. dolarów), dzięki czemu możemy mieć pewność, że projekt ujrzy światło dziennie. Premiera przewidziana jest na grudzień 2015 roku.

Aby stać się posiadaczem jednej z tych nietypowych ładowarek wystarczy wesprzeć projekt w serwisie Kickstarter kwotą $79. Więcej informacji o produkcie znajdziemy na stronie hellokraftwerk.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)