Kraftwerk - przenośna ładowarka zasilana gazem

Kraftwerk - przenośna ładowarka zasilana gazem
Aparaty cyfrowe oferują całe multum udogodnień względem aparatów tradycyjnych. Jedyny problem stanowi ładowanie akumulatorów podczas pozostawania poza domem. Na rynku istnieje wiele ładowarek umożliwiających podładowanie sprzętu w plenerze, jednak i je trzeba wpierw naładować. W przypadku urządzenia kraftwerk, będziemy mogli to zrobić za pomocą gazu.
Kraftwerk to przenośna ładowarka umożliwiające ładowanie urządzeń elektrycznych poprzez złącze USB, którą możemy zasilić za pomocą łatwo dostępnego gazu do kuchenek campingowych i zapalniczek. Pełne naładowanie akumulatora trwa jedynie 3 sekundy i daje energię umożliwiająca naładowanie 11 smartfonów. Kieszonkowe rozmiary (10 x 7,5 x 4,5 cm) i niewielka waga (200 g) sprawiają, że ładowarka doskonale sprawdzi się podczas wyjazdów i podróży, podczas których możemy napotkać problem z dostępem do źródła prądu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Oczywiście możliwość ładowania jedynie przez złącze USB sprawia, że nie naładujemy za jej pomocą akumulatorów do profesjonalnej lustrzanki, jednak nie przeszkodzi to użytkownikom zaawansowanych kompaktów i niektórych bezlusterkowców. Urządzenie jest jeszcze w fazie przedprodukcyjnej, jednak za pomocą serwisu Kickstarter twórcy kraftwerka zdążyli zebrać już dwukrotność sumy potrzebnej na rozpoczęcie produkcji (970 tys. dolarów), dzięki czemu możemy mieć pewność, że projekt ujrzy światło dziennie. Premiera przewidziana jest na grudzień 2015 roku.

Aby stać się posiadaczem jednej z tych nietypowych ładowarek wystarczy wesprzeć projekt w serwisie Kickstarter kwotą $79. Więcej informacji o produkcie znajdziemy na stronie hellokraftwerk.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0