Plug - powerbank wielkości książki, który naładuje lustrzankę 30 razy

Plug - powerbank wielkości książki, który naładuje lustrzankę 30 razy

W dobie smartfonów przenośne źródła zasilania to dość popularny temat. Zwykle jednak ich wydajność pozostawia wiele do życzenia. Rewolucją ma być The Plug, który mimo kompaktowych rozmiarów ma być w stanie naładować przeciętną lustrzankę 30 razy.

„Najpotężniejszy na świecie battery pack” - takimi słowami firma ChargeTech reklamuje swój nowy produkt, który w serwisie zbiórki społecznościowej Indiegogo zebrał 20-krotność sumy potrzebnej na rozpoczęcie produkcji, zostając sfinansowany kwotą 600 tys. dolarów. Co takiego ma w sobie Plug?

Przede wszystkim łączy kompaktowe rozmiary z wyjątkowo dużą mocą. Gabaryty średniej wielkości książki (22 x 14 x 4 cm) skrywają w sobie ogniwo o pojemności aż 48,000 mAh, które pozwoli nam na dwukrotne naładowanie laptopa, 30-krotne naładowanie baterii do lustrzanki, 28-krotne naładowanie smartfona, lub zasilanie telewizora przed 4 godziny. Do tego otrzymujemy dwa standardowe gniazdka sieciowe, 2 porty USB i jedną złącze USB-C.

Taki zestaw powinien zaspokoić potrzeby nawet bardzo wybrednych użytkowników. Dodatkowo producent twierdzi, że The Plug pozwoli nam na zasilanie zewnętrznych źródeł światła, choć nie wiemy czy będzie w stanie poradzić sobie z lampami błyskowymi. Co jednak najważniejsze, powerbank będzie nas w stanie służyć jako główne źródło zasilania w podróży przez dowolny czas, a to dzięki dedykowanej ładowarce solarnej, która naładuje urządzenie do pełna w około 8 godzin. W tym czasie nadal będzie można zasilać urządzenia podłączone do baterii.

 

Aby stać się posiadaczem Pluga wystarczy wesprzeć jego projekt w serwisie Indiegogo kwotą 250 dolarów. Z kolei za 375 dolarów otrzymamy zestaw ze wspomnianą ładowarką solarną. Gdy battery pack trafi do oficjalnej sprzedaży w grudniu 2016 roku będzie kosztować około 350 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem indiegogo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2