Plug - powerbank wielkości książki, który naładuje lustrzankę 30 razy

0
Maciej Luśtyk
26 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W dobie smartfonów przenośne źródła zasilania to dość popularny temat. Zwykle jednak ich wydajność pozostawia wiele do życzenia. Rewolucją ma być The Plug, który mimo kompaktowych rozmiarów ma być w stanie naładować przeciętną lustrzankę 30 razy.

„Najpotężniejszy na świecie battery pack” - takimi słowami firma ChargeTech reklamuje swój nowy produkt, który w serwisie zbiórki społecznościowej Indiegogo zebrał 20-krotność sumy potrzebnej na rozpoczęcie produkcji, zostając sfinansowany kwotą 600 tys. dolarów. Co takiego ma w sobie Plug?

Przede wszystkim łączy kompaktowe rozmiary z wyjątkowo dużą mocą. Gabaryty średniej wielkości książki (22 x 14 x 4 cm) skrywają w sobie ogniwo o pojemności aż 48,000 mAh, które pozwoli nam na dwukrotne naładowanie laptopa, 30-krotne naładowanie baterii do lustrzanki, 28-krotne naładowanie smartfona, lub zasilanie telewizora przed 4 godziny. Do tego otrzymujemy dwa standardowe gniazdka sieciowe, 2 porty USB i jedną złącze USB-C.

Taki zestaw powinien zaspokoić potrzeby nawet bardzo wybrednych użytkowników. Dodatkowo producent twierdzi, że The Plug pozwoli nam na zasilanie zewnętrznych źródeł światła, choć nie wiemy czy będzie w stanie poradzić sobie z lampami błyskowymi. Co jednak najważniejsze, powerbank będzie nas w stanie służyć jako główne źródło zasilania w podróży przez dowolny czas, a to dzięki dedykowanej ładowarce solarnej, która naładuje urządzenie do pełna w około 8 godzin. W tym czasie nadal będzie można zasilać urządzenia podłączone do baterii.

 

Aby stać się posiadaczem Pluga wystarczy wesprzeć jego projekt w serwisie Indiegogo kwotą 250 dolarów. Z kolei za 375 dolarów otrzymamy zestaw ze wspomnianą ładowarką solarną. Gdy battery pack trafi do oficjalnej sprzedaży w grudniu 2016 roku będzie kosztować około 350 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem indiegogo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)