Sirui P-324X i P-424X - nowe monopody

0
Patrycja Tuszyńska
8 Luty 2013
Artykuł na: minutę
Sirui zaprezentowało dwa profesjonalne monopody - P-324 i P-424X. Zostały wykonane z włókna węglowego i udźwigną ciężar do 15 kg. Dodatkowo zostały wyposażone w składane nóżki, co czyni je jeszcze bardziej stabilnymi.

Chińska firma Sirui, zajmująca się produkcją profesjonalnych statywów, monopodów i akcesoriów fotograficznych, zaprezentowała dwa monopody - Sirui P-324X i P-424X, które skierowane są do fotografów i filmowców. Poza gumową stopką, która pozwoli na pracę na każdej powierzchni, posiadają trzy składane nóżki, oferując stabilność statywu i jednocześnie praktyczność oraz kompaktowość monopodu. Obydwa modele wykonane są z włókna węglowego. P-324X waży nieco ponad kilogram i udźwignie sprzęt o wadze do 10 kg. Nieco cięższy P-424X (1,3 kg) wytrzyma ciężar do 15 kg. Maksymalna wysokość monopodów to 190 cm.

Produkty Sirui dostępne są na Amazon.com, a na oficjalnej stronie dystrybutora Argraph znajduje się lista sprzedawców online. Za Sirui P-324X zapłacimy 275 dolarów, a za Sirui P-424X 299 dolarów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Powiązane artykuły