Fomei Panther PRO 800 - asymetryczny generator akumulatorowy

0
Michal Grzegorczyk
4 Kwiecień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Do oferty marki Fomei dołączył asymetryczny generator akumulatorowy Panther PRO 800. Urządzenie zostało stworzone z myślą o pracy w plenerze. Umożliwia wykonanie 130 błysków z pełną energią 800 Ws na jednym akumulatorze.
Firma Medikon, dystrybutor produktów marki Fomei poinformowała o rozszerzeniu oferty o asymetryczny generator akumulatorowy Fomei Panther PRO 800. Urządzenie jest sprzedawane w zestawach z jedną lub dwiema "główkami" i oferuje maksymalną energię błysku 800 Ws. Energię można ograniczać w zakresie pięciu przysłon z dokładnością do 0,1 przysłony. "Asymetryczność" polega na tym, że energia może być regulowana niezależnie na każdej "główce".


Warto zwrócić uwagę na światło pilotujące. Producent wykorzystał do tego LEDy 10W, co wpływa na niewielkie zużycie prądu przez "piloty". W przypadku zasilania akumulatorowego ma to niebagatelne znaczenie.


Fomei Panther PRO 800 umożliwia wykonanie 130 błysków z pełną energią 800 Ws na jednym akumulatorze. Czas błysku to 1/1700 s (przy pełnej mocy). urządzenie posiada wbudowany odbiornik RF do wyzwalania bezprzewodowego za pomocą nadajnika Fomei RF pracującego w częstotliwości 2,4GHz, co zapewnia zasięg do 100m.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)