Nikon Speedlight SB-910

0
Michal Grzegorczyk
30 Listopad 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Nikon zaprezentował dziś lampę błyskową oznaczoną symbolem SB-910. Nowy Speedlight współpracuje z lustrzankami formatu FX i DX, został wyposażony w duży ekran LCD, automatyczny zoom o zakresie 17-200 milimetrów, wspomaganie diodą wielopolowych systemów AF w zakresie 17-135 milimetrów, a także automatyczną korektę balansu bieli na podstawie detekcji rodzaju założonego filtra barwnego.

SB-910 to nowy reporterski flesz w ofercie Nikona działający w systemie i-TTL. Lampa przypomina model SB-900 i charakeryzuje się zbliżonymi parametrami: liczbą przewodnią 34 (przy ISO 100, palnik w pozycji 35 mm), 48,5 (przy ISO 200, palnik w pozycji 35 mm) oraz automatycznym zoomem o zakresie 17-200 milimetrów. Wśród automatycznych funkcji należy jeszcze wymienić wspomaganie diodą wielopolowego AF w zakresie ogniskowych 17-135 mm, a także automatyczną korektę balansu bieli na podstawie detekcji filtra barwnego. Użytkownik dostaje do wyboru jeden z wzorców oświetlenia: centralny z uwypukleniem środka kadru (skupia niemal całą moc błysku na środku kadru i powinien być używany z teleobiektywami), równomierny (służy do jednolitego oświetlenia kilku grup obiektów znajdujących się w kadrze) i standardowy. Nowością jest system zapobiegający przegrzewaniu się palnika, który zamiast prosto wyłączać lampę, spowalnia czas odświeżania.


Obsługa lampy nie powinna znacząco się różnić od obsługi modelu SB-900. Nowy Speedlight ma duży ekran LCD, podświetlane przyciski, a także wygodną dźwigienkę włącznika, która służy jednocześnie do przełączania lampy w tryby "Remote" i "Master". W zestawie z SB-910 znajduje się solidny futerał, a także dwa odporne, plastikowe filtry barwne do światła jarzeniowego i żarowego (lampa sama rozpoznaje rodzaj założonego filtra i przesyła do korpusu stosowną informację umożliwiając zmianę balandu bieli).


Nikon SB-910 trafi do sprzedaży w połowie grudnia. Katalogowa cena wyniesie 2299 złotych. Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną tego modelu:

NazwaNikon Speedlight SB-910
Pomiar błyskui-TTL
Liczba przewodnia(ISO 100, m) 34, (ISO 200) 48,5
KonstrukcjaAutomatyczny tranzystor IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) i zespół szeregowych obwodów elektrycznych
Zakres błysku0,6-20 m
ZasilanieCztery baterie typu AA tej samej marki i jednego z następujących rodzajów: baterie alkaliczne 1,5 V LR6 (typu AA), baterie litowe 1,5 V FR6 (typu AA), akumulatory niklowo-wodorkowe 1,2 V HR6 (typu AA)
Wymiary78,5 x 145 x 113 mm
Wagaok. 420 g (sama lampa)
Akcesoria
  • podstawka do lampy błyskowej AS-21
  • nasadka rozpraszająca SW-13H
  • filtr światła jarzeniowego SZ-2FL
  • filtr żarowy SZ-2TN
  • futerał SS-910
Uwagi
  • pole krycia: automatyczny zoom 17mm-200mm
  • główka lampy pochylana o -7 stopni w dół lub o 90 stopni
  • główka lampy błyskowej obracana w poziomie o 180 stopni w lewo i w prawo
  • Zestaw plastikowych filtrów barwnych

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
5
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Cudowna klasyka połączona w wytrzymałością, funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami - tak w skrócie można opisać najnowszą torbę Billingham Hadley Pro...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)