Nikon Speedlight SB-700

Nikon zaprezentował dziś nową lampę błyskową Speedlight SB-700. To następca SB-600 zbliżony do niej wielkością i mocą, ale z możliwościami konfiguracji i sterowaniem przeniesionym w dużym stopniu z wyższego modelu SB-900.

Nikon Speedlight SB-700 to następca popularnej SB-600. Ma nieco wyższą liczbę przewodnią (GN 38 przy ISO 100, 120mm i aparacie FX) i zbliżone do swojej poprzedniczki czasy ładowania oraz możliwość pracy zdalnej. Producent zwiększył nieco zooma głowicy, ktory pokrywa teraz zakres ogniskowych obiektywu od 24 do 120 milimetrów. Sterowanie funkcjami lampy przypomina to zaprezentowane w wyższym modelu SB-900. Mamy więc sporo fizycznych przełączników, a także duży wyświetlacz LCD.


Lampa ma oczywiście obrotową i odchylaną głowicę, wbudowany odbłyśnik, a w zestawie znajduje się nakładany dyfuzor. SB-700 to pierwszy flesz Nikona korzystający z plastikowych (zamiast foliowych) filtrów kolorowych - w tym do światła żarowego i fluorescencyjnego.


Na razie nie wiemy kiedy lampa trafi do sprzedaży ani jaka będzie jej cena.Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1