Nikon Speedlight SB-700

Nikon zaprezentował dziś nową lampę błyskową Speedlight SB-700. To następca SB-600 zbliżony do niej wielkością i mocą, ale z możliwościami konfiguracji i sterowaniem przeniesionym w dużym stopniu z wyższego modelu SB-900.

Nikon Speedlight SB-700 to następca popularnej SB-600. Ma nieco wyższą liczbę przewodnią (GN 38 przy ISO 100, 120mm i aparacie FX) i zbliżone do swojej poprzedniczki czasy ładowania oraz możliwość pracy zdalnej. Producent zwiększył nieco zooma głowicy, ktory pokrywa teraz zakres ogniskowych obiektywu od 24 do 120 milimetrów. Sterowanie funkcjami lampy przypomina to zaprezentowane w wyższym modelu SB-900. Mamy więc sporo fizycznych przełączników, a także duży wyświetlacz LCD.


Lampa ma oczywiście obrotową i odchylaną głowicę, wbudowany odbłyśnik, a w zestawie znajduje się nakładany dyfuzor. SB-700 to pierwszy flesz Nikona korzystający z plastikowych (zamiast foliowych) filtrów kolorowych - w tym do światła żarowego i fluorescencyjnego.


Na razie nie wiemy kiedy lampa trafi do sprzedaży ani jaka będzie jej cena.Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1