Hama Katoomba - plecaki na jedno ramię

0
Michal Grzegorczyk
21 Kwiecień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Katoomba to nowe plecaki jednoramienne (typu sling) zaprezentowane przez firmę Hama. To przemyślana konstrukcja z łatwym dostępem do wnętrza zarówno dla praworęcznych jak i leworęcznych użytkowników. Aby sięgnąć po zawartość pecaka Katoomba nie trzeba go zdejmować z ramienia, a jedynie przesunąć na klatkę piersiową za pomocą specjalnej rączki umieszczonej w jego górnej części.
Hama Katoomba to jednoramienne plecaki typu sling. Specjalna konstrukcja pasa i zaczepów umożliwia łatwą zmianę strony - plecaki spodobają się więc zarówno praworęcznym jak i leworęcznym osobom. Aby sięgnąć po zawartość plecaka Katoomba nie trzeba go zdejmować z ramienia, a jedynie przesunąć na klatkę piersiową za pomocą specjalnej rączki umieszczonej w jego górnej części. Przenoszony sprzęt jest w tym plecaku bezpieczny: specjalna przednia klapa nie pozwala na zbyt szerokie otwarcie osłony.


Plecaki Hama Katoomba są dostępne w dwóch wersjach: 170 RL i 190 RL. Kosztują, odpowiednio, 349 złotych i 399 złotych. Zostały objęte 10-letnią gwarancją producenta. Poniżej prezentujemy informację prasową na ich temat:

FFV 2011: fotograficzne plecaki Hama Katoomba

Kwiecień 2011 -
Niemiecka Hama zaprezentowała - podczas niedawnych targów Film Foto Video 2011 - serię jednoramiennych plecaków Katoomba, które równocześnie nadają się dla prawo, jak też leworęcznych użytkowników. Do cennej zawartości można dostać się bez konieczności zdejmowania plecaka z ramienia. W tym celu wystarczy przesunąć plecak Hama na klatkę piersiową za pomocą specjalnej rączki umieszczonej w jego górnej części. To bardzo wygodne rozwiązanie wyróżnia plecaki Katoomba spośród innych konstrukcji dostępnych na rynku.

Modele Katoomba 170RL oraz 190RL przystosowano do noszenia na jednym ramieniu. Solidny, szeroki pas trzymający przechodzi na ukos przez klatkę piersiową aż do uchwytu biodrowego. Specjalna konstrukcja pasa oraz zaczepów pozwala w każdej chwili na dowolną zmianę strony, którą preferuje użytkownik (lewą lub prawą). Odpowiednie przepięcie "paska-temblaka" jest proste i wymaga jedynie kilku prostych czynności.

W nowych plecakach marki Hama zastosowano system, który chroni sprzęt przed wypadnięciem. Specjalna przednia klapa nie pozwala na niepożądane lub niespodziewane zbyt szerokie otwarcie osłony. Seria Katoomba wykonana jest z solidnych materiałów i wyposażona w szereg dodatkowych pasków i suwaków, które podwyższają ergonomię użytkowania. Fotografowie mogą również korzystać z szeregu przegród oraz schowków.

Sugerowane przez Hama ceny plecaków Katoomba wynoszą: 349 zł (170 RL) oraz 399 zł (190 RL). Produkty objęte są 10-letnią gwarancją producenta.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0