Alex Webb opowiada o 30 latach przygody z fotografią

0
Maciej Luśtyk
16 Marzec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Magazyn Vogue miał okazję przeprowadzić ciekawy wywiad z fotografem przy okazji wystawy “The Suffering of Light” odbywającej się w Mediolanie. W 20-minutowym filmie Alex Webb opowiada o doświadczeniach, które zgromadził podczas swojej 30-letniej kariery fotograficznej. Zapraszamy do obejrzenia materiału.
Alexa Webba znamy głównie za sprawą niepowtarzalnych fotografii podróżniczych, które łączą w sobie oryginalną kompozycję, ciekawą kolorystykę i “oko” do unikalnych momentów. Fotograf, urodzony 5 maja 1952 w San Francisco, od 1976 roku związany jest z prestiżową agencją fotograficzną Magnum. W swoje karierze wydał wiele albumów skupiających zdjęcia z podróży do Meksyku, Afryki, Azji, Amazonii, z Wysp Karaibskich i Haiti. Dużo czasu poświęcił też dokumentacji życia na południu Stanów Zjednoczonych. Jest laureatem wielu nagród fotograficznych.Podczas inauguracji wystawy “The Suffering of Light” przygotowanej na 30-lecie pracy fotograficznej, z Alexem Webbem o doświadczeniach zebranych w ciągu tych lat rozmawia dziennikarka włoskiego Vogue. Poniżej prezentujemy galerię wybranych prac autora.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)


Więcej informacji znajdziemy na stronie vogue.it.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Wspomnienie o Robercie Franku
Wspomnienie o Robercie Franku
Wyjątkowo smutny miesiąc dla fotografii. Po Peterze Lindberghu i Charlie Cole’u, żegnamy Roberta Franka. Jego postać wspomina Paweł Rubkiewicz, założyciel księgarni...
8
0
Nie żyje Fred Herzog - jeden z pionierów kolorowej fotografii
Nie żyje Fred Herzog - jeden z pionierów kolorowej fotografii
Fred Herzog zasłynął slajdami przedstawiającymi życie Vancouver w latach 50. i 60. XX wieku. Fotograf odszedł w wieku 88 lat.
50
0
Nie żyje Robert Frank - człowiek, który zmienił oblicze fotografii dokumentalnej
Nie żyje Robert Frank - człowiek, który zmienił oblicze fotografii dokumentalnej
W wieku 94 lat odszedł fotograf Robert Frank, którego ikoniczna publikacja “The Americans” na zawsze zmieniła krajobraz fotograficznego dokumentu.
401
0
Powiązane artykuły