Alex Webb opowiada o 30 latach przygody z fotografią

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Marzec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Magazyn Vogue miał okazję przeprowadzić ciekawy wywiad z fotografem przy okazji wystawy “The Suffering of Light” odbywającej się w Mediolanie. W 20-minutowym filmie Alex Webb opowiada o doświadczeniach, które zgromadził podczas swojej 30-letniej kariery fotograficznej. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Alexa Webba znamy głównie za sprawą niepowtarzalnych fotografii podróżniczych, które łączą w sobie oryginalną kompozycję, ciekawą kolorystykę i “oko” do unikalnych momentów. Fotograf, urodzony 5 maja 1952 w San Francisco, od 1976 roku związany jest z prestiżową agencją fotograficzną Magnum. W swoje karierze wydał wiele albumów skupiających zdjęcia z podróży do Meksyku, Afryki, Azji, Amazonii, z Wysp Karaibskich i Haiti. Dużo czasu poświęcił też dokumentacji życia na południu Stanów Zjednoczonych. Jest laureatem wielu nagród fotograficznych.

Podczas inauguracji wystawy “The Suffering of Light” przygotowanej na 30-lecie pracy fotograficznej, z Alexem Webbem o doświadczeniach zebranych w ciągu tych lat rozmawia dziennikarka włoskiego Vogue. Poniżej prezentujemy galerię wybranych prac autora.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Więcej informacji znajdziemy na stronie vogue.it

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Wszyscy wiemy o aparatach Hasselblad, które brały udział w misji Apollo, ale czy wiecie jaki aparat poleciał w kosmos jako pierwszy?
14
1
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
O historii Kodaka można by pewnie napisać książkę, ale jeżeli chcecie szybko prześledzić dzieje jednej z najważniejszych firm w historii fotografii, która od lat nie...
45
0
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
W ramach 17. edycji Millenium Docs Against Gravity ponad 100 filmów z selekcji festiwalowej możemy obejrzeć z domu. Wśród nich także filmy dotyczące fotografii i...
344
0
Powiązane artykuły