Konkurs "Kieleckie Inaczej"

Ruszyła szósta edycja Konkursu Fotograficznego "Kieleckie Inaczej". Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących chcących zmierzyć się z jego tematem, którym jest miasto Kielce i region świętokrzyski. Organizatorom zależy na pracach pokazujących w niebanalny sposób krajobraz i życie mieszkańców regionu. Zdjęcia można zgłaszać do 10 września 2010.
Na konkurs "Kieleckie Inaczej" każdy z uczestników może zgłosić 3 niepublikowane wcześniej prace lub cykle zdjęć (jeden cykl może liczyć maksymalnie 3 fotografie). Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście do biura Fundacji Kultury Wici w Bazie Zbożowej w Kielcach przy ul. Zbożowej 4. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września 2010 roku. Pula nagród w konkursie to 3 tys. złotych.

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się na początku października w Galerii Lakiernia w Kielcach. Fotografie będzie można obejrzeć także w wirtualnej galerii internetowej na stronie konkursu. Wydany zostanie też katalog wystawy i okolicznościowe pocztówki, które pojawią się w sieci ekspozytorów WICI.

W minionych pięciu edycjach wzięło udział wielu fotografujących. Laureatami byli zarówno amatorzy jak i uznani twórcy m.in. Jerzy Bednarski, Jakub Borys, Alicja Tuz, Marcin Białek czy Wiktor Franko.

Patronat honorowy konkursu objęli Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski i Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Koruba-Pałka.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Fundacja Kultury Wici działająca na rzecz rozwoju kulturalnego Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej konkursu: kieleckieinaczej.wici.info.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Zainteresował cię Fujifilm GFX 100? Sprawdź możliwości aparatu podczas spotkania w Warszawie
17 Cze 2019
Najnowszy aparat Fujifilm pretenduje do miana najdoskonalszego średniego formatu na rynku. Jego specyfikacja zachwyca, ale jak daje sobie radę w rzeczywistości? Przekonaj się na spotkaniu z Jackiem Boneckim.
0
Jak zmieniała się praca fotoedytora wraz z cyfrową rewolucją? Dowiedz się na spotkaniu z Beatą Łyżwą-Sokół
17 Cze 2019
Już w najbliższą środę w Zachęcie odbędzie się ostatnie wydarzenie towarzyszące wystawie “”Polska” na eksport”, podczas którego Beata Łyżwa-Sokół odsłoni przed nami kulisy pracy fotoedytora.
0
Nadchodzi HongMeng OS - autorski system operacyjny Huawei, którym zainteresowały się także Xiaomi, Vivo i Oppo
17 Cze 2019
Restrykcje amerykańskiego rządu, zerwana współpraca przez Google i w efekcie wizja braku dostępu do Androida to przysłowiowy „gwóźdź to trumny“. Ale Huawei nie pozostaje bierne i zapowiada autorski systemem operacyjny HongMeng OS. Do tego Xiaomi, Vivo i Oppo wyraziły chęć przystąpienia do fazy testów. Czy czeka nas rewolucja w segmencie chińskich smartfonów?
0
Niebezpieczne ujęcia, czyli 100 lat fotografii mody w Polsce
17 Cze 2019
Nadchodząca wystawa w Galerii IFF to prawdziwa podróż w czasie, dzięki której zobaczysz, w jaki sposób rozwijała się polska moda na przestrzeni ostatniego stulecia. Fotografie najlepszych polskich artystów będzie można oglądać od 5 lipca.
0