Konkurs "Kieleckie Inaczej"

Ruszyła szósta edycja Konkursu Fotograficznego "Kieleckie Inaczej". Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących chcących zmierzyć się z jego tematem, którym jest miasto Kielce i region świętokrzyski. Organizatorom zależy na pracach pokazujących w niebanalny sposób krajobraz i życie mieszkańców regionu. Zdjęcia można zgłaszać do 10 września 2010.
Na konkurs "Kieleckie Inaczej" każdy z uczestników może zgłosić 3 niepublikowane wcześniej prace lub cykle zdjęć (jeden cykl może liczyć maksymalnie 3 fotografie). Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście do biura Fundacji Kultury Wici w Bazie Zbożowej w Kielcach przy ul. Zbożowej 4. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września 2010 roku. Pula nagród w konkursie to 3 tys. złotych.

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się na początku października w Galerii Lakiernia w Kielcach. Fotografie będzie można obejrzeć także w wirtualnej galerii internetowej na stronie konkursu. Wydany zostanie też katalog wystawy i okolicznościowe pocztówki, które pojawią się w sieci ekspozytorów WICI.

W minionych pięciu edycjach wzięło udział wielu fotografujących. Laureatami byli zarówno amatorzy jak i uznani twórcy m.in. Jerzy Bednarski, Jakub Borys, Alicja Tuz, Marcin Białek czy Wiktor Franko.

Patronat honorowy konkursu objęli Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski i Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Koruba-Pałka.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Fundacja Kultury Wici działająca na rzecz rozwoju kulturalnego Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej konkursu: kieleckieinaczej.wici.info.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Najlepsze efekty do Photoshopa taniej o 94%
20 Mar 2019
W fotografii nie chodzi wyłącznie o jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości - przede wszystkim chcemy, by wywoływała wśród widzów emocje. W osiągnięciu tego celu i stworzeniu niepowtarzalnych, wybijających się na tle innych obrazów mogą nam znacznie pomóc paczki z efektami do programów graficznych.
0
Michał Szalast gościem z cyklu „Porozmawiajmy o…“
20 Mar 2019
Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o…“ będzie Michał Szalast  - fotograf i filmowiec dokumentalista, laureat między innymi konkursu BZ WBK Press Photo.
0
Gdy człowiek przestaje panować nad maszyną - interaktywna instalacja fotograficzna Przemysława Jasielskiego w galerii Le Guern
20 Mar 2019
Szukacie nieco innego spojrzenia na przyszłość technologii i relacje człowieka z techniką? Odwiedźcie warszawską galerię Le Guern i wejdźcie w interakcję z maszyną Photo Robotoid stworzoną przez Przemysława Jasielskiego.
0
Sztuczna inteligencja NVIDIA tworzy fotorealistyczne obrazy z prostych rysunków
20 Mar 2019
Jeśli możliwości układów SI jeszcze nie zdążyły wzbudzić w Was niepokoju, zobaczcie co potrafi nowy system opracowany przez programistów z NVIDIA. Za pomocą paru ruchów myszką można stworzyć realistycznie wyglądające nieistniejące krajobrazy.
4