ShowOFF MFK 2010 - wyniki naboru

Prezentujemy wyniki naboru do Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2010. Spośród prawie 400 zgłoszeń jury wyłoniło 10 laureatów, którzy zaprezentują swoje prace na tegorocznym Miesiącu Fotografii w Krakowie.
Paweł Bajew
Do tegorocznej Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie zostało zgłoszonych blisko 400 projektów. Wśród zgłoszeń, oprócz klasycznej fotografii, znalazły się blurby, fotokasty, projekty video i projekty multimedialne, fotoblogi, jak również fotografia trójwymiarowa.

Jury w składzie Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poremba, Karol Radziszewski i Tomek Sikora wyłoniło 10 laureatów konkursu, z którymi pracować będzie nad przygotowaniem pokonkursowych wystaw. Efekty tej współpracy zobaczymy w Sekcji ShowOFF na najbliższym Miesiącu Fotografii w Krakowie.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Paweł Bajew (kurator Tomek Sikora)
Łukasz Biederman (kurator Jacek Poremba)
Joanna Chudy (kurator Tomek Sikora)
Agata Kadenacy (kurator Jacek Poremba)
Dominika Kamińska (kurator Kuba Dąbrowski)
Dawid Cyprian Kot (kurator Mikołaj Komar)
Anna Małysz (kurator Mikołaj Komar)
Filip Gabriel Pudło (kurator Karol Radziszewski)
Grzegorz Stefański (kurator Karol Radziszewski)
Kamil Zacharski (kurator Kuba Dąbrowski)

Ponadto jury wskazało kilkanaście innych projektów, również wartych zaprezentowania przed krakowską publicznością. Okazały się one na tyle kompletne i dojrzałe, że nie wymagają opieki kuratorskiej. Z ich autorami organizatorzy kontaktować się będą indywidualnie.
Agata Kadenacy

Joanna Chudy
 
Komentarze
Polecane artykuły
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem AF 14 mm f/2.8 i wygraj swój własny egzemplarz
20 Paź 2018
Wspólnie z Foto-Techniką, wyłącznym dystrybutorem marki Samyang w Polsce, wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić w boju wysokiej jakości, szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8. Autor najlepszego testu otrzyma swój własny egzemplarz tego modelu z mocowaniem Nikon lub Canon.
0
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
19 Paź 2018
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
0
Magda Franczak, „Kaduk“ - najnowsza wystawa w ramach projektu „Żywe Archiwa”
19 Paź 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Żywe Archiwa”. Nowa wystawa „Kaduk“ jest pod wieloma względami inna od wcześniejszych. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia.
0
Amundsen Photo Awards - pozostał miesiąc na zgłaszanie prac
19 Paź 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia jeszcze do 18 listopada.
0