ShowOFF MFK 2010 - wyniki naboru

Prezentujemy wyniki naboru do Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2010. Spośród prawie 400 zgłoszeń jury wyłoniło 10 laureatów, którzy zaprezentują swoje prace na tegorocznym Miesiącu Fotografii w Krakowie.
Paweł Bajew
Do tegorocznej Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie zostało zgłoszonych blisko 400 projektów. Wśród zgłoszeń, oprócz klasycznej fotografii, znalazły się blurby, fotokasty, projekty video i projekty multimedialne, fotoblogi, jak również fotografia trójwymiarowa.

Jury w składzie Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poremba, Karol Radziszewski i Tomek Sikora wyłoniło 10 laureatów konkursu, z którymi pracować będzie nad przygotowaniem pokonkursowych wystaw. Efekty tej współpracy zobaczymy w Sekcji ShowOFF na najbliższym Miesiącu Fotografii w Krakowie.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Paweł Bajew (kurator Tomek Sikora)
Łukasz Biederman (kurator Jacek Poremba)
Joanna Chudy (kurator Tomek Sikora)
Agata Kadenacy (kurator Jacek Poremba)
Dominika Kamińska (kurator Kuba Dąbrowski)
Dawid Cyprian Kot (kurator Mikołaj Komar)
Anna Małysz (kurator Mikołaj Komar)
Filip Gabriel Pudło (kurator Karol Radziszewski)
Grzegorz Stefański (kurator Karol Radziszewski)
Kamil Zacharski (kurator Kuba Dąbrowski)

Ponadto jury wskazało kilkanaście innych projektów, również wartych zaprezentowania przed krakowską publicznością. Okazały się one na tyle kompletne i dojrzałe, że nie wymagają opieki kuratorskiej. Z ich autorami organizatorzy kontaktować się będą indywidualnie.
Agata Kadenacy

Joanna Chudy
 
Komentarze
Polecane artykuły
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
0
Samyang AF 14 mm f/2.8 F - szeroki kąt z autofokusem teraz także do aparatów Nikon
20 Sie 2018
Na początku stycznia Samyang pokazał pierwszy w swojej historii obiektyw z autofokusem do lustrzankowego systemu Canon EF. Teraz w ofercie pojawiła się także długo oczekiwana wersja dla nikoniarzy.
0
TiFF Festival 2018 rusza już 6 września - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o współpracy artystycznej
20 Sie 2018
Jak co roku, wrzesień upłynie pod znakiem wrocławskiego TIFF Festival. Tym razem organizatorzy wzięli na warsztat temat współpracy w sztuce. Oprócz wystaw, na odwiedzających czeka sekcja publikacji, szeroki wachlarz warsztatów i dyskusji, a także kooperacyjna przestrzeń Festival Lab, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami.
0
Fotografowie opisują pierwsze wrażenia z użytkowania nadchodzącego bezlusterkowca Nikona
20 Sie 2018
Do premiery pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona pozostały raptem 3 dni. Czy też czekacie z zapartym tchem? W najnowszym i prawdopodobnie ostatnim już filmie promocyjnym, o pracy z aparatem opowiadają fotografowie, którzy mieli już okazję robić nim zdjęcia.
1