ShowOFF MFK 2010 - wyniki naboru

Prezentujemy wyniki naboru do Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2010. Spośród prawie 400 zgłoszeń jury wyłoniło 10 laureatów, którzy zaprezentują swoje prace na tegorocznym Miesiącu Fotografii w Krakowie.
Paweł Bajew
Do tegorocznej Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie zostało zgłoszonych blisko 400 projektów. Wśród zgłoszeń, oprócz klasycznej fotografii, znalazły się blurby, fotokasty, projekty video i projekty multimedialne, fotoblogi, jak również fotografia trójwymiarowa.

Jury w składzie Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poremba, Karol Radziszewski i Tomek Sikora wyłoniło 10 laureatów konkursu, z którymi pracować będzie nad przygotowaniem pokonkursowych wystaw. Efekty tej współpracy zobaczymy w Sekcji ShowOFF na najbliższym Miesiącu Fotografii w Krakowie.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Paweł Bajew (kurator Tomek Sikora)
Łukasz Biederman (kurator Jacek Poremba)
Joanna Chudy (kurator Tomek Sikora)
Agata Kadenacy (kurator Jacek Poremba)
Dominika Kamińska (kurator Kuba Dąbrowski)
Dawid Cyprian Kot (kurator Mikołaj Komar)
Anna Małysz (kurator Mikołaj Komar)
Filip Gabriel Pudło (kurator Karol Radziszewski)
Grzegorz Stefański (kurator Karol Radziszewski)
Kamil Zacharski (kurator Kuba Dąbrowski)

Ponadto jury wskazało kilkanaście innych projektów, również wartych zaprezentowania przed krakowską publicznością. Okazały się one na tyle kompletne i dojrzałe, że nie wymagają opieki kuratorskiej. Z ich autorami organizatorzy kontaktować się będą indywidualnie.
Agata Kadenacy

Joanna Chudy
Komentarze
Polecane artykuły
Trwa Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej. Zobacz co przygotowali organizatorzy
25 Kwi 2019
To już czwarta edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim jeszcze do niedzieli 28 kwietnia.
0
Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD - wszechstronny zoom do Canona i Nikona
25 Kwi 2019
Wyrazisty obraz, zaawansowana optyka ze stabilizacją, wydajny autofokus oraz uszczelnienia newralgicznych miejsc obiektywu - oto zaprezentowany Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD.
0
„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin
25 Kwi 2019
Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!
0
Zeiss Otus 100 mm f/1.4 - nowy król obiektywów portretowych?
25 Kwi 2019
Nowy pełnoklatkowy obiektyw z serii Otus, kierowany do użytkowników lustrzanek Canon i Nikon oferować ma wszystko, by jakość wykonywanych z jego pomocą portretów stała na jak najwyższym poziomie.
1