Konkurs VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010

Ruszyła część konkursowa szóstej edycji Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010. Skierowany jest on do młodych twórców do 35 roku życia. Udział mogą wziąć absolwenci, dyplomanci i studenci uczelni artystycznych oraz artyści. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 lutego. Tegoroczny Festiwal, poświęcony popularyzacji fotografii artystycznej, a w szczególności twórczości młodych artystów, będzie mieć miejsce w galeriach i instytucjach Warszawy w terminie 15 kwietnia - 16 maja 2010.
Szósta edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 jest projektem międzynarodowym, promującym współczesną fotografię artystyczną, szczególnie popularyzującym dokonania młodych twórców. Tegoroczny festiwal organizowany jest we współpracy z uczelniami artystycznymi i centrami fotografii w Niemczech. Program składa się z części konkursowej kierowanej do młodych twórców do 35 roku życia i prezentacji młodej fotografii niemieckiej. W ramach programu głównego zaprezentowane zostaną wystawy wybitnych niemieckich oraz znanych polskich artystów, odbędzie się również cykl spotkań i wykładów niemieckich i polskich fotografików oraz krytyków fotografii.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
 1. Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów studium i wyższych szkół artystycznych i fotograficznych.
 2. W konkursie mogą brać udział absolwenci, dyplomanci i studenci uczelni artystycznych oraz artyści (ograniczenie wiekowe - do 35 roku życia).
 3. Każdy uczestnik może zgłosić do trzech fotografii, wykonanych w latach 2008-2010, w dowolnej technice, dziedzinie fotografii oraz tematyce.
 4. Prace powinny być własnością autorów. Fotografie nie mogą być oprawione.
 5. Warunkiem udziału w konkursie jest dokonanie wpłaty w wysokości 50 zł na pokrycie części kosztów organizacyjnych, na konto Millennium S.A. 14 1160 2202 0000 0000 4843 5368, z dopiskiem VI Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2010. Zdjęcia, których udział nie będzie opłacony, nie będą przedstawione pod obrady jury i nie zostaną odesłane.
 6. Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać: maksymalnie 3 zdjęcia z dołączonym opisem, wielkość max A1, czytelnie wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia oraz kserokopię dowodu wpłaty. (prosimy o załączenie dokumentacji tych samych prac, ich opisu i CV na CD). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 22 lutego 2010.
 7. Zgłoszenie należy wysyłać na adres: Galeria Spokojna ASP, ul. Spokojna 15, 01-044 Warszawa. Dopisek: VI Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2010.
 8. Oceny zdjęć dokona międzynarodowe jury powołane przez organizatorów, typując zdjęcia do wystawy, przyzna również nagrody i wyróżnienia.
 9. Zdjęcia nagrodzone przechodzą na własność kolekcji WFFA.
 10. Posiedzenie jury odbędzie się 10 marca 2010.
 11. Uczestnicy konkursu zostaną e-mailowo powiadomieni o decyzji jury do 15 marca 2010 roku.
 12. Organizatorzy i sponsorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego reprodukowania zdjęć do celów reklamowych w prasie, tv, katalogu wystawy i innych wydawnictwach promujących VI WFFA.
 13. Autorzy zobowiązani są dostarczyć i odebrać swoje prace w określonych terminach na własny koszt.
 14. Organizatorzy będą traktować zdjęcia z największą starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich zaginięcie lub zniszczenie w trakcie transportu, bądź podczas ekspozycji. Autorzy mogą ubezpieczyć prace we własnym zakresie.
 15. Autorzy wyrażają zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych do celów związanych z organizacją wystawy i promocją artystów.
 16. Aranżacja i sposób ekspozycji prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej leży w gestii organizatorów.
 17. Autorzy podpisując kartę zgłoszenia, akceptują wszystkie warunki regulaminu wystawy.
 18. Regulamin konkursu i karty zgłoszeń dostępne na stronach m.in.: www.wffa.pl, www.artinfo.pl, www.asp.waw.pl w państwowych i prywatnych wyższych szkołach artystycznych i fotograficznych Warszawy, Polski.

  Organizatorami VI WFFA są: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Instytut Sztuki Mediów, TP ASP w Warszawie.
  Kurator VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010: Magdalena Durda-Dmitruk.

  Zgłoszenia przyjmuje:
  Biuro Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP: 022 636 81 30, e-mail: wffa@asp.waw.pl
  Galeria Spokojna ASP, ul. Spokojna 15, 01-044 Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0