Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Polacy nagrodzeni na festiwalu Visa pour l'Image

Wojciech Grzędziński oraz Justyna Mielnikiewicz zdobyli nagrody na prestiżowym festiwalu Visa pour l'Image, który jest corocznym świętem fotoreporterów. Odbywa się on we francuskim mieście Perpignan.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

8 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Wojciech Grzędziński

21. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Prasowej Visa pour l'Image odbywający się w dniach 31 sierpnia - 13 września we francuskim Perpignan przyznaje swoje wyróżnienia. Podczas tegorocznej edycji dwa z nich przypadły Polakom. Wojciech Grzędziński z Agencji Napo Images zdobył Visa d'Or News, za znany wszystkim materiał z Gruzji, który był już wielkokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Nagroda ta przyznawana jest od 1990 roku za najlepsze materiały opublikowane w prasie codziennej. Grzędziński dostał nagrodę finansową w wysokości 8000 euro, ufundowaną przez sponsorów festiwalu. Polski fotograf pokonał takich twórców jak Walter Astrada z agencji France-Presse czy Dominic Nahr z francuskiej agencji Oeil Public. Justynie Mielnikiewicz przypadła w udziale taka sama nagroda pieniężna, którą została uhonorowana w kategorii Canon Female Photojurnalist Award. Wyróżnienie ustanowione zostało przez French Association of Female Journalists we współpracy z Figaro Magazine.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych suksesów!

Więcej informacji o Festiwalu znajdziemy na stronie: www.visapourlimage.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
56
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
412
1
Powiązane artykuły