Polacy nagrodzeni na festiwalu Visa pour l'Image

Wojciech Grzędziński oraz Justyna Mielnikiewicz zdobyli nagrody na prestiżowym festiwalu Visa pour l'Image, który jest corocznym świętem fotoreporterów. Odbywa się on we francuskim mieście Perpignan.
0
Marcin Grabowiecki
8 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Wojciech Grzędziński
21. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Prasowej Visa pour l'Image odbywający się w dniach 31 sierpnia - 13 września we francuskim Perpignan przyznaje swoje wyróżnienia. Podczas tegorocznej edycji dwa z nich przypadły Polakom. Wojciech Grzędziński z Agencji Napo Images zdobył Visa d'Or News, za znany wszystkim materiał z Gruzji, który był już wielkokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Nagroda ta przyznawana jest od 1990 roku za najlepsze materiały opublikowane w prasie codziennej. Grzędziński dostał nagrodę finansową w wysokości 8000 euro, ufundowaną przez sponsorów festiwalu. Polski fotograf pokonał takich twórców jak Walter Astrada z agencji France-Presse czy Dominic Nahr z francuskiej agencji Oeil Public. Justynie Mielnikiewicz przypadła w udziale taka sama nagroda pieniężna, którą została uhonorowana w kategorii Canon Female Photojurnalist Award. Wyróżnienie ustanowione zostało przez French Association of Female Journalists we współpracy z Figaro Magazine.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych suksesów!

Więcej informacji o Festiwalu znajdziemy na stronie: www.visapourlimage.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
13
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
167
0
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.
26
1
Powiązane artykuły