Polacy nagrodzeni na festiwalu Visa pour l'Image

Wojciech Grzędziński oraz Justyna Mielnikiewicz zdobyli nagrody na prestiżowym festiwalu Visa pour l'Image, który jest corocznym świętem fotoreporterów. Odbywa się on we francuskim mieście Perpignan.

Autor: Marcin Grabowiecki

8 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Wojciech Grzędziński

21. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Prasowej Visa pour l'Image odbywający się w dniach 31 sierpnia - 13 września we francuskim Perpignan przyznaje swoje wyróżnienia. Podczas tegorocznej edycji dwa z nich przypadły Polakom. Wojciech Grzędziński z Agencji Napo Images zdobył Visa d'Or News, za znany wszystkim materiał z Gruzji, który był już wielkokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Nagroda ta przyznawana jest od 1990 roku za najlepsze materiały opublikowane w prasie codziennej. Grzędziński dostał nagrodę finansową w wysokości 8000 euro, ufundowaną przez sponsorów festiwalu. Polski fotograf pokonał takich twórców jak Walter Astrada z agencji France-Presse czy Dominic Nahr z francuskiej agencji Oeil Public. Justynie Mielnikiewicz przypadła w udziale taka sama nagroda pieniężna, którą została uhonorowana w kategorii Canon Female Photojurnalist Award. Wyróżnienie ustanowione zostało przez French Association of Female Journalists we współpracy z Figaro Magazine.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych suksesów!

Więcej informacji o Festiwalu znajdziemy na stronie: www.visapourlimage.com

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny Rafała Klimkiewicza
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny...
Za nami kolejna edycja konkursu fotografii Prasowej Tychy Press Photo. Zobaczcie najlepsze zdjęcia dokumentalne wykonane przez fotografów z Tych. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy...
6
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Za nami kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. Organizowany co 3 lata, prezentuje jedynie kilka projektów odznaczających się...
22
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
Za nami 5. edycja WSPA - jedynego skupiającego się w całości na fotografii sportowej konkursu o międzynarodowym zasięgu. Oto galeria najlepszych zdjęć sportowych minionego roku.
14
Powiązane artykuły