Najnowsze zdjęcia Wojciecha Grzędzińskiego na Saskiej Kępie

Zapraszamy na wystawę nowych fotografii Wojciecha Grzędzińskiego. Na cykl "Kawah Ijen" składają się zdjęcia dokumentujące pracę w kopalni siarki, która znajduje się w Indonezji na wyspie Jawa. Otwarcie już jutro, w czwartek 4 lutego o godz. 19:00 w kawiarni Francuska 30 w Warszawie.
fot. Wojciech Grzędziński
Jak dowiedzieliśmy się od autora wystawa "Kawah Ijen" składa się z dwunastu zdjęć dokumentujących kopalnię siarki oraz dziewięciu portretów tragarzy. Wszystkie fotografie zostały wykonane w połowie października 2009 roku w Kawah Ijen w Indonezji na wyspie Jawa. Jest to jedyne lub jedno z kilku miejsce na świecie, gdzie siarkę wydobywa się bezpośrednio z krateru wygasłego wulkanu. Codziennie kilkuset tragarzy pokonuje odcinek ponad trzech kilometrów pod górę, by po załadowaniu koszy udać się w dół do skupu siarki. Każdy kosz waży około 70 kg! Rekordzista potrafi unieść ponad 110 kilo! Za kilogram siarki robotnicy dostają 600 rupi (1 usd = 9200 rupi).

Wystawa jest dobrą okazją, żeby przekonać się o tym, co nowego chce pokazać nam uzdolniony i nagradzany fotoreporter.

Wojciech GrzędzińskiKawah Ijen
Wernisaż: 4.02, godz. 19:00

Francuska 30, espresso+bar
ul. Francuska 30
Saska Kępa, Warszawa
fot. Wojciech Grzędziński

fot. Wojciech Grzędziński

fot. Wojciech Grzędziński

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8