Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mirosław Pieślak Fotoreporeterem Roku 2019

Stowarzyszenie Fotoreporterów już po raz piąty przyznaje nagrody najlepszym polskim fotografom prasowym. W tym roku zaszczytny tytuł Fotoreportera Roku przypadł współpracującemu z gazetą “Fakt” Mirosławowi Pieślakowi.

10

Autor: Maciej Luśtyk

17 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Celem konkursu Fotoreporter Roku jest wybór wyróżniającego się spośród innych, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazanie najbardziej wartościowych fotografii informacyjnych, opowiadających o roku 2019.

W tym roku zdjęcia oceniało jury w składzie: Anna Musiałówna, Aleksander Kęplicz, Jacek Piotrowski, Marek Knap, Marek Zalejski, Tymon Markowski. Zwycięzcą tegorocznej edycji został trójmiejski fotograf Mirosław Pieślak, który otrzymał także nagrodę za najlepszy Fotoreportaż.

Nagrodzone prace

1. miejsce: Mirosław Pieślak

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)
 

2. miejsce (ex aequo): Bartłomiej Jurecki

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

2. miejsce (ex aequo): Piotr Hukało

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Oprócz niego, na podium stanęli także Piotr Hukało i Bartłomiej Jurecki. Wyróżnienia przyznano także zwycięzcom poszczególnych kategorii: Patrykowi Ogorzałkowi (kat. Portret), Andrzejowi Grygielowi (kat. Polityka), Beacie Zawrzel (kat. Kultura, Fotoraport: Polska), i Markowi M.Berezowskiemu (kat. Cywilizacja). Nagrody w kategorii Sport nie przyznano.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Poza konkursem organizator przyznał tytuł Stróża Opinii Publicznej Adamowi Tuchlinskiemu za zdjęcie z uroczystości nadania szkole podstawowej w Łabuniach imienia Dzieci Zamojszczyzny. Tytuł ten przyznawany jest autorowi, który jako jedyny zarejestrował ważną dla opinii publicznej informację. 

fot. Adam Tuchliński, nagroda Stróża Opinii Publicznej

Konkurs Fotoreporter Roku

Konkurs Fotoreporter Roku od 2015 roku organizuje Stowarzyszenie Fotoreporterów, które działa na rzecz ochrony zawodu fotoreportera, wspierania wolności słowa i dostępu do informacji. Co roku w konkursie wyłaniani są twórcy, których praca wyróżnia się na tle branży. Partnerem konkursu jest firma Nikon.

Laureatami poprzednich edycji konkursu byli: Maciej Moskwa (2015), Tymon Markowski (2016), 9 Krystian Maj (2017). Nagrody za rok 2018 nie przyznano.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem stowarzyszeniefotoreporterow.pl oraz na stronie facebookowej Stowrzyszenia Fotoreporterów.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
488
0
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
16
0
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
W tym roku Kalendarz Lavazza przyjął wyjątkową formę. Za jego wygląd odpowiadało bowiem aż 13 światowej sławy fotografów, z których każdy przygotował osobisty projekt....
30
0
Powiązane artykuły