Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Już po raz trzeci raz z rzędu Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało nagrody dla najaktywniejszych warsztatowo i artystycznie fotografów prasowych. Tym razem Fotografem Roku został Krystian Maj.

Konkurs, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Fotoreporterów, ma wyłonić wyróżniającego się spośród innych, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazać najbardziej wartościowe fotografie informacyjne opowiadające o minionym roku. Udział mogą wziąć zawodowi fotoreporterzy, a rywalizacja ma charakter czysto olimpijski.

W tym roku zgłosiło się 62 fotoreporterów, którzy swoje prace nadesłali do siedmiu kategorii: fotoreportaż, portret, wydarzenia, polityka, #fotoraportPolska (życie codzienne), sport, natura i cywilizacja.

Fotoreporter roku 2017

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Fotoreporterem Roku oraz zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii „wydarzenia“ został Krystian Maj. Jury w składzie Anna Brzezińska, Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Zbigniew Furman, Marek Knap, Tymon Markowski i Czarek Sokołowski szczególnie zwróciło uwagę na przemyślaną selekcję zdjęć i ich równy wysoki poziom. Portfolio Maja pokazuje między innymi aktywistów starających się powstrzymać wycinek Puszczy Białowieskiej, a także inne ważne dla opinii publicznej wydarzenia minionego roku.

W pozostałych kategoriach laureatami zostali:

  • fotoreportaż - Szymon Barylski
  • Portret - Bartłomiej Jurecki
  • Wydarzenia - Krystian Maj
  • Polityka - Wojciech Grzędziński
  • #fotoraportPolska (życie codzienne) - Michał Dyjuk
  • Sport - Aleksandra Szmigiel
  • Natura i Cywilizacja - Bartłomiej Jurecki

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało też tytuł Honorowego Członka wraz ze Złotą Odznaką „Fotoreporter” Annie Musiałównej, Adamowi Hawałejowi i Chrisowi Niedenthalowi. Natomiast Filip Błażejowski został wyróżniony za zdjęcie ważne dla opinii publicznej. To zdjęcie z Radomia, gdzie członkowie młodzieży wszechpolskiej pobili uczestnika demonstracji KODu.

fot. Filip Błażejowski 

Laureaci poprzednich odsłon dzięki udziałowi w tym konkursie mogli za darmo wziąć udział w warsztatach z Alixandrą Fazziną z agencji Noor. Obecnie trwają negocjacje z kim spotkają się tegoroczni laureaci konkursu i autor zdjęcia ważnego dla opinii publicznej.

Organizator zapowiedział już kolejną edycję, tak więc warto zacząć selekcjonować zdjęcia i tworzyć portfolio już teraz. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów, to odsyłamy na stronę stowarzyszeniefotoreporterow.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Konkurs marki Genesis. Wymyśl hasło i wygraj warsztaty fotograficzne na Ukrainie
21 Lut 2018
Gratka dla fanów fotografii krajobrazowej i podróżniczej. Marka Genesis wystartowała z konkursem, w którym główną nagrodą są warsztaty fotograficzne. Trzeba będzie jednak popisać się kreatywnością.
0
Fujifilm zaprasza na polską premierę modelu X-H1. Spotkanie z Jackiem Boneckim i testy z modelką
21 Lut 2018
Jeżeli zainteresował Was najnowszy, nakierowany na wymagająca pracę fotograficzną aparat Fujifilm X-H1, macie niepowtarzalną okazję, by jako jedni z pierwszych sprawdzić go w praktyce. 3 marca w Warszawie odbędzie się otwarta premiera aparatu.
0
Quadralite Atlas 600 Pro TTL - kompaktowa głowica z akumulatorem teraz jeszcze wydajniejsza
21 Lut 2018
Znana i lubiana polska marka prezentuje nową głowicę, którą wykorzystamy zarówno w studio jak i w plenerze. Następca modelu Atlas 600 TTL oferuje między innymi krótszy czas przeładowania i większą stabilność temperatury dostarczanego światła.
0
Wieczór sztuk, czyli surrealistyczne wystawy Łukasza Cyrusa i Sylwii Księżopolskiej
21 Lut 2018
„Autoportret” Łukasza Cyrusa i „REM“ Sylwii Księżopolskiej to dwa projekty, w których światło i cień stanowią podstawę wszystkiego. To także cykle, w których fotografia nie odwołuje się do rzeczywistości, a raczej prezentuje nasze ukryte pragnienia.
1