Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Już po raz trzeci raz z rzędu Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało nagrody dla najaktywniejszych warsztatowo i artystycznie fotografów prasowych. Tym razem Fotografem Roku został Krystian Maj.

Konkurs, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Fotoreporterów, ma wyłonić wyróżniającego się spośród innych, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazać najbardziej wartościowe fotografie informacyjne opowiadające o minionym roku. Udział mogą wziąć zawodowi fotoreporterzy, a rywalizacja ma charakter czysto olimpijski.

W tym roku zgłosiło się 62 fotoreporterów, którzy swoje prace nadesłali do siedmiu kategorii: fotoreportaż, portret, wydarzenia, polityka, #fotoraportPolska (życie codzienne), sport, natura i cywilizacja.

Fotoreporter roku 2017

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Fotoreporterem Roku oraz zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii „wydarzenia“ został Krystian Maj. Jury w składzie Anna Brzezińska, Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Zbigniew Furman, Marek Knap, Tymon Markowski i Czarek Sokołowski szczególnie zwróciło uwagę na przemyślaną selekcję zdjęć i ich równy wysoki poziom. Portfolio Maja pokazuje między innymi aktywistów starających się powstrzymać wycinek Puszczy Białowieskiej, a także inne ważne dla opinii publicznej wydarzenia minionego roku.

W pozostałych kategoriach laureatami zostali:

  • fotoreportaż - Szymon Barylski
  • Portret - Bartłomiej Jurecki
  • Wydarzenia - Krystian Maj
  • Polityka - Wojciech Grzędziński
  • #fotoraportPolska (życie codzienne) - Michał Dyjuk
  • Sport - Aleksandra Szmigiel
  • Natura i Cywilizacja - Bartłomiej Jurecki

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało też tytuł Honorowego Członka wraz ze Złotą Odznaką „Fotoreporter” Annie Musiałównej, Adamowi Hawałejowi i Chrisowi Niedenthalowi. Natomiast Filip Błażejowski został wyróżniony za zdjęcie ważne dla opinii publicznej. To zdjęcie z Radomia, gdzie członkowie młodzieży wszechpolskiej pobili uczestnika demonstracji KODu.

fot. Filip Błażejowski 

Laureaci poprzednich odsłon dzięki udziałowi w tym konkursie mogli za darmo wziąć udział w warsztatach z Alixandrą Fazziną z agencji Noor. Obecnie trwają negocjacje z kim spotkają się tegoroczni laureaci konkursu i autor zdjęcia ważnego dla opinii publicznej.

Organizator zapowiedział już kolejną edycję, tak więc warto zacząć selekcjonować zdjęcia i tworzyć portfolio już teraz. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów, to odsyłamy na stronę stowarzyszeniefotoreporterow.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 Sie 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 Sie 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy światowy dzień fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczeło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Dni Fotografii Alternatywnej startują już 20 sierpnia
17 Sie 2018
Nadchodzący festiwal będzie gratką dla wszystkich, którzy tworzą w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Piętno techniki” zobaczymy cykle aż 20 różnych autorów.
0
Adapter Hasselblad XV pozwoli podpiąć ponad 60 klasycznych obiektywów do bezlusterkowego X1D
17 Sie 2018
Na rynek trafił adapter, którzy docenią wszyscy użytkownicy bezlusterkowego aparatu średnioformatowego Hasselblad X1D. Pozwoli on na korzystanie z klasycznych, analogowych szkieł systemu V.
0