Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Już po raz trzeci raz z rzędu Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało nagrody dla najaktywniejszych warsztatowo i artystycznie fotografów prasowych. Tym razem Fotografem Roku został Krystian Maj.

Konkurs, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Fotoreporterów, ma wyłonić wyróżniającego się spośród innych, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazać najbardziej wartościowe fotografie informacyjne opowiadające o minionym roku. Udział mogą wziąć zawodowi fotoreporterzy, a rywalizacja ma charakter czysto olimpijski.

W tym roku zgłosiło się 62 fotoreporterów, którzy swoje prace nadesłali do siedmiu kategorii: fotoreportaż, portret, wydarzenia, polityka, #fotoraportPolska (życie codzienne), sport, natura i cywilizacja.

Fotoreporter roku 2017

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Fotoreporterem Roku oraz zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii „wydarzenia“ został Krystian Maj. Jury w składzie Anna Brzezińska, Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Zbigniew Furman, Marek Knap, Tymon Markowski i Czarek Sokołowski szczególnie zwróciło uwagę na przemyślaną selekcję zdjęć i ich równy wysoki poziom. Portfolio Maja pokazuje między innymi aktywistów starających się powstrzymać wycinek Puszczy Białowieskiej, a także inne ważne dla opinii publicznej wydarzenia minionego roku.

W pozostałych kategoriach laureatami zostali:

  • fotoreportaż - Szymon Barylski
  • Portret - Bartłomiej Jurecki
  • Wydarzenia - Krystian Maj
  • Polityka - Wojciech Grzędziński
  • #fotoraportPolska (życie codzienne) - Michał Dyjuk
  • Sport - Aleksandra Szmigiel
  • Natura i Cywilizacja - Bartłomiej Jurecki

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało też tytuł Honorowego Członka wraz ze Złotą Odznaką „Fotoreporter” Annie Musiałównej, Adamowi Hawałejowi i Chrisowi Niedenthalowi. Natomiast Filip Błażejowski został wyróżniony za zdjęcie ważne dla opinii publicznej. To zdjęcie z Radomia, gdzie członkowie młodzieży wszechpolskiej pobili uczestnika demonstracji KODu.

fot. Filip Błażejowski 

Laureaci poprzednich odsłon dzięki udziałowi w tym konkursie mogli za darmo wziąć udział w warsztatach z Alixandrą Fazziną z agencji Noor. Obecnie trwają negocjacje z kim spotkają się tegoroczni laureaci konkursu i autor zdjęcia ważnego dla opinii publicznej.

Organizator zapowiedział już kolejną edycję, tak więc warto zacząć selekcjonować zdjęcia i tworzyć portfolio już teraz. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów, to odsyłamy na stronę stowarzyszeniefotoreporterow.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0