Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Krystian Maj Fotoreporterem Roku 2017

Już po raz trzeci raz z rzędu Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało nagrody dla najaktywniejszych warsztatowo i artystycznie fotografów prasowych. Tym razem Fotografem Roku został Krystian Maj.

Konkurs, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Fotoreporterów, ma wyłonić wyróżniającego się spośród innych, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazać najbardziej wartościowe fotografie informacyjne opowiadające o minionym roku. Udział mogą wziąć zawodowi fotoreporterzy, a rywalizacja ma charakter czysto olimpijski.

W tym roku zgłosiło się 62 fotoreporterów, którzy swoje prace nadesłali do siedmiu kategorii: fotoreportaż, portret, wydarzenia, polityka, #fotoraportPolska (życie codzienne), sport, natura i cywilizacja.

Fotoreporter roku 2017

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Fotoreporterem Roku oraz zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii „wydarzenia“ został Krystian Maj. Jury w składzie Anna Brzezińska, Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Zbigniew Furman, Marek Knap, Tymon Markowski i Czarek Sokołowski szczególnie zwróciło uwagę na przemyślaną selekcję zdjęć i ich równy wysoki poziom. Portfolio Maja pokazuje między innymi aktywistów starających się powstrzymać wycinek Puszczy Białowieskiej, a także inne ważne dla opinii publicznej wydarzenia minionego roku.

W pozostałych kategoriach laureatami zostali:

  • fotoreportaż - Szymon Barylski
  • Portret - Bartłomiej Jurecki
  • Wydarzenia - Krystian Maj
  • Polityka - Wojciech Grzędziński
  • #fotoraportPolska (życie codzienne) - Michał Dyjuk
  • Sport - Aleksandra Szmigiel
  • Natura i Cywilizacja - Bartłomiej Jurecki

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Stowarzyszenie Fotoreporterów przyznało też tytuł Honorowego Członka wraz ze Złotą Odznaką „Fotoreporter” Annie Musiałównej, Adamowi Hawałejowi i Chrisowi Niedenthalowi. Natomiast Filip Błażejowski został wyróżniony za zdjęcie ważne dla opinii publicznej. To zdjęcie z Radomia, gdzie członkowie młodzieży wszechpolskiej pobili uczestnika demonstracji KODu.

fot. Filip Błażejowski 

Laureaci poprzednich odsłon dzięki udziałowi w tym konkursie mogli za darmo wziąć udział w warsztatach z Alixandrą Fazziną z agencji Noor. Obecnie trwają negocjacje z kim spotkają się tegoroczni laureaci konkursu i autor zdjęcia ważnego dla opinii publicznej.

Organizator zapowiedział już kolejną edycję, tak więc warto zacząć selekcjonować zdjęcia i tworzyć portfolio już teraz. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów, to odsyłamy na stronę stowarzyszeniefotoreporterow.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Rekorder Atomos Ninja V w ofercie BEiKS
18 Maj 2018
Już niebawem w ofercie sklepu BEiKS pojawi się nowy kompaktowy rekorder Atomos Ninja V, przeznaczony dla użytkowników belzusterkowców i lustrzanek.
0
Noc zdjęć w Pix.House
18 Maj 2018
Już jutro w całej Polsce wieczorne zwiedzanie wystaw w ramach Nocy Muzeów. Warto odwiedzić też poznański Pix.House. W planach spotkanie z Valentynem Odnoviunem, wystawa Piotra Zbierskiego i pokazy slajdów.
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Markiem Sygaczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
18 Maj 2018
Już w najbliższy wtorek kolejna odsłona cyklu spotkań z polskimi reporterami wojennymi “Na pierwszej linii”. Tym razem gościem Marek Sygacz - dziennikarz i reporter telewizyjny, który właśnie powrócił z Syrii.
0
Zastanawiasz się nad uaktualnieniem Fujifilm X-T2 do wersji 4.00? Nie rób tego - aktualizacja zawiera błędy
18 Maj 2018
Fujifilm postanowiło wycofać ostatnio udostępnioną aktualizację X-T2. Nowe oprogramowanie, które wprowadzało szereg kluczowych funkcji, zawierało także poważne błędy. Jeśli już je zainstalowaliście, oto co musicie zrobić.
0