Trzech fotografów z polski wśród zwycięzców International Wedding Photographer of the Year 2019

Świeże pomysły i niesztandarowe ujęcia. Finałowa galeria poświęconego w pełni fotografii ślubnej konkursu IWPOTY jak zwykle prezentuje się wyśmienicie, a dodatkowo w tym roku wśród wyróżnionych znalazło się aż trzech Polaków.

Autor: Maciej Luśtyk

30 Grudzień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Organizowany od trzech lat konkurs International Wedding Photographer of the Year powoli wyrasta na najciekawsze przedsięwzięcie prezentujące najlepsze dokonania fotografów ślubnych  z całego swiata. Choć stylistycznie dziedzina ta wydaje się być nieco ograniczona, finałowa galeria zawsze prezentuje przynajmniej kilka oryginalnych i zaskakujących kadrów.

Podobnie jest i tym razem. W tym roku zdjęcia rywalizowały ze sobą aż w 11 kategoriach, które oddać mają całe bogactwo fotografii ślubnej: Album, Black & White, Bridal Party, Couple Portrait, Dance Floor, Epic Location, From Above, Single Capture, Solo Portrait, Engagement / Non Wedding i Analog.

Grand Prix

fot. Jeff Chang / The Apartment Photography

W tym roku za najlepsze uznane zostało zdjęcie kanadyjskiego duetu The Apartment Photography, wykonane podczas pomieszanej kulturowo ceremonii zaślubin w Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Fotografia zdobyła także pierwsze miejsce w kategorii Couple Portrait.

- Pis i Julian ściągnęli na swój ślub rodziny z różnych zakątków świata. Kilkudniowa uroczystość była doskonałym wymieszaniem obydwu kultur, z których pochodzą - połączenie tak wielu aspektów sprawiło, że ten czas był czymś zupełnie wyjątkowym. Szalona, stale zmieniająca się pogoda (słońce, deszcz i wichury) nie powstrzymała ich przed świetną zabawą - uśmiech nie schodził im z twarzy przez cały weekend. - piszą o swoim zdjęciu zwycięzcy.

fot. Xenia Shabanova / IWPOTY 2019

Drugie miejsce zajęła fotografia estońskiej fotograf, Xenii Shabanovy. Zdjęcie wykonane dronem ukazywać ma parę młodą podczas przygotowań do zaślubin w dwóch osobnych pokojach hotelowych. To z pewnością jeden z bardziej oryginalnych kadrów w tegorocznej odsłonie konkursu, problem w tym, że wydaje się być on mało starannie zrobionym fotomontażem (ułożenie okna po prawej względem całego budynku). Z drugiej strony od fotografii ślubnej chyba nikt nie wymaga 100-procentowego realizmu.

Polacy na podium

fot. Rafał Donica, 1. miejsce w kategorii Black & White / IWPOTY 2019

fot. Mariusz Sidelnikow, 2. miejsce w kategorii Epic Location / IWPOTY 2019

fot. Krzysztof Krawczyk, 9. miejsce w kategorii Couple Portrait / IWPOTY 2019

Miło nam też poinformować, że wśród zwycięzców w tym roku znalazło się aż 3 Polaków. Największy triumf święci Rafał Donica, którego fotografia wygrała w kategorii Black & White, ale nie mniej ciekawie prezentują się także fotografie Mariusza Sidelnikowa oraz Krzysztofa Krawczyka, które znalazły się w najlepszej dziesiątce zdjęć z kategorii Epic Location i Couple Portrait.

Najlepsze zdjęcia z kategorii

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 

Łącznie w finałowych galeriach znalazło się ponad 100 zdjęć fotografów z całego świata. Zwycięskie zdjęcia prezentujemy w powyższej galerii, wszystkie wyróżnione prace dostępne są z kolei na stronie internetowej konkursu

Więcej informacji znajdziecie pod adresem iwpoty.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Jonathan Jasberg w 2010 roku po raz pierwszy wyruszył w daleką podróż. To, co zaczęło się jako przygoda, z czasem przekształciło się w pełnoetatowe życie na drodze, zwłaszcza po utracie pracy w...
6
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych konkursów fotograficznych na świecie. Galeria finałowa Portrait of Humanity Vol. 6 to jak zwykle ujmujący portret ludzkości minionego...
4
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Powiązane artykuły