Trzech fotografów z polski wśród zwycięzców International Wedding Photographer of the Year 2019

Świeże pomysły i niesztandarowe ujęcia. Finałowa galeria poświęconego w pełni fotografii ślubnej konkursu IWPOTY jak zwykle prezentuje się wyśmienicie, a dodatkowo w tym roku wśród wyróżnionych znalazło się aż trzech Polaków.

Autor: Maciej Luśtyk

30 Grudzień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Organizowany od trzech lat konkurs International Wedding Photographer of the Year powoli wyrasta na najciekawsze przedsięwzięcie prezentujące najlepsze dokonania fotografów ślubnych  z całego swiata. Choć stylistycznie dziedzina ta wydaje się być nieco ograniczona, finałowa galeria zawsze prezentuje przynajmniej kilka oryginalnych i zaskakujących kadrów.

Podobnie jest i tym razem. W tym roku zdjęcia rywalizowały ze sobą aż w 11 kategoriach, które oddać mają całe bogactwo fotografii ślubnej: Album, Black & White, Bridal Party, Couple Portrait, Dance Floor, Epic Location, From Above, Single Capture, Solo Portrait, Engagement / Non Wedding i Analog.

Grand Prix

fot. Jeff Chang / The Apartment Photography

W tym roku za najlepsze uznane zostało zdjęcie kanadyjskiego duetu The Apartment Photography, wykonane podczas pomieszanej kulturowo ceremonii zaślubin w Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Fotografia zdobyła także pierwsze miejsce w kategorii Couple Portrait.

- Pis i Julian ściągnęli na swój ślub rodziny z różnych zakątków świata. Kilkudniowa uroczystość była doskonałym wymieszaniem obydwu kultur, z których pochodzą - połączenie tak wielu aspektów sprawiło, że ten czas był czymś zupełnie wyjątkowym. Szalona, stale zmieniająca się pogoda (słońce, deszcz i wichury) nie powstrzymała ich przed świetną zabawą - uśmiech nie schodził im z twarzy przez cały weekend. - piszą o swoim zdjęciu zwycięzcy.

fot. Xenia Shabanova / IWPOTY 2019

Drugie miejsce zajęła fotografia estońskiej fotograf, Xenii Shabanovy. Zdjęcie wykonane dronem ukazywać ma parę młodą podczas przygotowań do zaślubin w dwóch osobnych pokojach hotelowych. To z pewnością jeden z bardziej oryginalnych kadrów w tegorocznej odsłonie konkursu, problem w tym, że wydaje się być on mało starannie zrobionym fotomontażem (ułożenie okna po prawej względem całego budynku). Z drugiej strony od fotografii ślubnej chyba nikt nie wymaga 100-procentowego realizmu.

Polacy na podium

fot. Rafał Donica, 1. miejsce w kategorii Black & White / IWPOTY 2019

fot. Mariusz Sidelnikow, 2. miejsce w kategorii Epic Location / IWPOTY 2019

fot. Krzysztof Krawczyk, 9. miejsce w kategorii Couple Portrait / IWPOTY 2019

Miło nam też poinformować, że wśród zwycięzców w tym roku znalazło się aż 3 Polaków. Największy triumf święci Rafał Donica, którego fotografia wygrała w kategorii Black & White, ale nie mniej ciekawie prezentują się także fotografie Mariusza Sidelnikowa oraz Krzysztofa Krawczyka, które znalazły się w najlepszej dziesiątce zdjęć z kategorii Epic Location i Couple Portrait.

Najlepsze zdjęcia z kategorii

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 

Łącznie w finałowych galeriach znalazło się ponad 100 zdjęć fotografów z całego świata. Zwycięskie zdjęcia prezentujemy w powyższej galerii, wszystkie wyróżnione prace dostępne są z kolei na stronie internetowej konkursu

Więcej informacji znajdziecie pod adresem iwpoty.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Konkurs IPPA od 2007 roku nagradza najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami Apple. Oto galeria tegorocznych finalistów, wśród których znalazły się także fotografki z...
60
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Za nami kolejna edycja konkursu Female In Focus, który stawia sobie za cel promowanie kobiecej fotografii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji, której...
14
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
Za nami 3 edycja World Sports Photography Awards 2022 - jedynego międzynarodowego konkursu fotograficznego, skupiającego się w całości na fotografii sportowej. Oto...
28
Powiązane artykuły