Comedy Wildlife Photography Awards 2017 - znamy zwycięzców

Już po raz trzeci poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie. Koniecznie zobaczcie galerię zwycięskich prac.

0
Michał Chrzanowski
19 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy zwierzęta mają osobowość, to Comedy Wildlife Photography Awards rozwiewa wszelkie wątpliwości. W tym roku odbyła się dopiero jego trzecia edycja, mimo to nie brakowało wielu humorystycznych zdjęć, które są zresztą samym sednem konkursu. Organizatorem i pomysłodawcą jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało luzy i zabawnych ujęć. Postanowił więc sam stworzyć wydarzenie, które z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

Wzmagania sowy - zdjęcie roku Comedy Wildlife Photography Awards

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 3 500 zdjęć, co jest nowym rekordem Comedy Wildlife Photography Awards. Spośród wszystkich zgłoszonych prac najlepszą okazała się fotografia autorstwa Tibora Kercza, który w kadrze uchwycił sowę próbującą wspiąć się na gałąź drzewa. W ręce fotografa powędrowała nagroda Grand Prix Comedy Wildlife Photography Awards 2017, a wraz z nią możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Organizator nie podał jeszcze informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie - tak jak w przypadku ostatnich odsłon - rozpoczną się one na wiosnę. Więcej szczegółów, jak również zdjęć wszystkich finalistów znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
51
3
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
23
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0
Powiązane artykuły