Comedy Wildlife Photography Awards 2017 - znamy zwycięzców

Już po raz trzeci poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie. Koniecznie zobaczcie galerię zwycięskich prac.

0

Autor: Michał Chrzanowski

19 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy zwierzęta mają osobowość, to Comedy Wildlife Photography Awards rozwiewa wszelkie wątpliwości. W tym roku odbyła się dopiero jego trzecia edycja, mimo to nie brakowało wielu humorystycznych zdjęć, które są zresztą samym sednem konkursu. Organizatorem i pomysłodawcą jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało luzy i zabawnych ujęć. Postanowił więc sam stworzyć wydarzenie, które z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

Wzmagania sowy - zdjęcie roku Comedy Wildlife Photography Awards

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 3 500 zdjęć, co jest nowym rekordem Comedy Wildlife Photography Awards. Spośród wszystkich zgłoszonych prac najlepszą okazała się fotografia autorstwa Tibora Kercza, który w kadrze uchwycił sowę próbującą wspiąć się na gałąź drzewa. W ręce fotografa powędrowała nagroda Grand Prix Comedy Wildlife Photography Awards 2017, a wraz z nią możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Organizator nie podał jeszcze informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie - tak jak w przypadku ostatnich odsłon - rozpoczną się one na wiosnę. Więcej szczegółów, jak również zdjęć wszystkich finalistów znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły