Comedy Wildlife Photography Awards 2017 - znamy zwycięzców

Już po raz trzeci poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie. Koniecznie zobaczcie galerię zwycięskich prac.

0

Autor: Michał Chrzanowski

19 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy zwierzęta mają osobowość, to Comedy Wildlife Photography Awards rozwiewa wszelkie wątpliwości. W tym roku odbyła się dopiero jego trzecia edycja, mimo to nie brakowało wielu humorystycznych zdjęć, które są zresztą samym sednem konkursu. Organizatorem i pomysłodawcą jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało luzy i zabawnych ujęć. Postanowił więc sam stworzyć wydarzenie, które z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

Wzmagania sowy - zdjęcie roku Comedy Wildlife Photography Awards

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 3 500 zdjęć, co jest nowym rekordem Comedy Wildlife Photography Awards. Spośród wszystkich zgłoszonych prac najlepszą okazała się fotografia autorstwa Tibora Kercza, który w kadrze uchwycił sowę próbującą wspiąć się na gałąź drzewa. W ręce fotografa powędrowała nagroda Grand Prix Comedy Wildlife Photography Awards 2017, a wraz z nią możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Organizator nie podał jeszcze informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie - tak jak w przypadku ostatnich odsłon - rozpoczną się one na wiosnę. Więcej szczegółów, jak również zdjęć wszystkich finalistów znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Adam Lach autorem prasowego Zdjęcia Roku - wyniki Grand Press Photo 2021
Adam Lach autorem prasowego Zdjęcia Roku - wyniki Grand Press Photo 2021
Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej. Najlepszą fotografią zostało uznane zdjęcie Adama Lacha, wykonane podczas...
143
0
Najlepsze polskie zdjęcia prasowe roku - fotografie finalistów Grand Press Photo 2021
Najlepsze polskie zdjęcia prasowe roku - fotografie finalistów Grand Press Photo 2021
Poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. To w sumie 272 fotografie, które rywalizują o tytuł fotografa roku i główne...
315
5
Decade of Change - Polacy wśród zwycięzców konkursu fotograficznego poświeconego zmianom na Ziemi
Decade of Change - Polacy wśród zwycięzców konkursu fotograficznego poświeconego zmianom na Ziemi
Organizowany przez wydawcę British Journal of Photography konkurs Decade of Change jako pierwszy w całości poświęcony jest zmianom klimatu, środowisku i wpływowi...
6
0
Powiązane artykuły