Comedy Wildlife Photography Awards 2017 - znamy zwycięzców

Już po raz trzeci poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie. Koniecznie zobaczcie galerię zwycięskich prac.

0
Michał Chrzanowski
19 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy zwierzęta mają osobowość, to Comedy Wildlife Photography Awards rozwiewa wszelkie wątpliwości. W tym roku odbyła się dopiero jego trzecia edycja, mimo to nie brakowało wielu humorystycznych zdjęć, które są zresztą samym sednem konkursu. Organizatorem i pomysłodawcą jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało luzy i zabawnych ujęć. Postanowił więc sam stworzyć wydarzenie, które z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

Wzmagania sowy - zdjęcie roku Comedy Wildlife Photography Awards

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 3 500 zdjęć, co jest nowym rekordem Comedy Wildlife Photography Awards. Spośród wszystkich zgłoszonych prac najlepszą okazała się fotografia autorstwa Tibora Kercza, który w kadrze uchwycił sowę próbującą wspiąć się na gałąź drzewa. W ręce fotografa powędrowała nagroda Grand Prix Comedy Wildlife Photography Awards 2017, a wraz z nią możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Organizator nie podał jeszcze informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie - tak jak w przypadku ostatnich odsłon - rozpoczną się one na wiosnę. Więcej szczegółów, jak również zdjęć wszystkich finalistów znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
105
1
Powiązane artykuły