Najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2017. Polak w finale.

Powoli dobiega końca tegoroczna edycja konkursu IAPY, który co roku wyłania najlepsze zdjęcie adeptów jednej z najtrudniejszych dziedzin fotografii - astrofotografii. W tym roku w finale znalazł się Polak, Maciej Zapiór. Zobaczcie galerię 30 najlepszych zdjęć.

0
Maciej Luśtyk
1 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Już po raz 9 jury prestiżowego, organizowanego przez obserwatorium w Greenwich konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year nagradza najlepsze zdjęcie kosmosu i nocnego nieba. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 3800 zdjęć, wykonanych przez fotografów z 91 krajów świata.

Polak w finale

Zdjęcia rywalizowały ze sobą w 9 kategoriach, skupiających się wokół wszystkich dziedzin astrofotografii. Osobną sekcję poświęconą także młodym, stawiającym swoje pierwsze kroki na tym polu fotografom, a w tym roku jury nagrodzi także zdjęcia wykonane za pomocą sterowanych komputerowo teleskopów w obserwatoriach, do których dostęp mogą uzyskać zwykli użytkownicy za pośrednictwem internetu.

fot. Maciej Zapiór

Miło nam też poinformować, że wśród 31 finałowych prac pojawiło się w tym roku zdjęcie Polaka, Macieja Zapióra. Cieszy nas to tym bardziej, że zdjęcie wyróżnia się na tle innych techniką wykonania - zostało zrobione na filmie, przy pomocy aparatu otworkowego.

Najlepsze zdjęcia

Finałowa selekcja jak zwykle jest bardzo różnorodna, wybór więc na pewno nie będzie łatwy. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek 14 września, a fotografowie będący w szczęśliwej trzydziestce zapewne już zagryzają paznokcie - na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości aż 10 tys. funtów. Ponadto laureat każdej z kategorii otrzyma dodatkowo nagrodę w wysokości 1500 funtów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (31)
 

Tradycyjnie już, po ogłoszeniu wyników, 16 września w Royal Observatory Greenwich wystartuje wystawa pokonkursowa, którą będzie można oglądać za darmo przez kolejny rok.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem rmg.co.uk.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Aż 10 Polaków znalazło się w finale jubileuszowej, 10 edycji tego popularnego konkursu fotografii ulicznej. Zwycięzców już niebawem wyłoni jury, któremu przewodniczy sam Martin Parr.
0
0
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)