Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Smithsonian Photo Contest 2016

Za nami 14. edycja prestiżowego konkursu Smithsonian Photo Contest, który co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fotografów z całego świata. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.

Autor: Maciej Luśtyk

3 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Z roku na rok konkurs Smithsonian Photo Contest, którego głównym celem jest pokazanie piękna najdalszych zakątków świata oraz różnorodnych kultur i społeczności naszej planety, cieszy się coraz większą popularnością. Do 14. edycji napłynęło łącznie ponad 48 tys. zdjęć ze 146 krajów świata. Fotografie rywalizowały ze sobą w 7 kategoriach, a osobną nagrodę w ramach głosowania przyznali także czytelnicy magazynu Smithsonian.

W tym roku nagrodę Grand Prix zdobył indyjski fotograf Pradeep Raja Kannaiah. Jego zdjęcie ukazujące kobiety modlące się w dżakarckim meczenie Istiqlal według jurorów okazało się najlepsze spośród 50 tys. zgłoszeń, zdobyło także wyróżnienie w kategorii Travel.

fot. Pradeep Raja Kannaiah, główna nagroda w konkursie SPC 2016

fot. Milan Sachs, nagroda czytelników

Z kolei faworytem czytelników okazał się portret autorstwa Milana Sachsa, ukazujący zamyśloną kobietę w jednej z nowojorskich pralni. Na fotografię oddano ponad 36 tys. głosów w internetowym plebiscycie. Zdjęcie Sachsa weszło także w skład finałowej dziesiątki zdjęć w kategorii The American Experience.

Oprócz tego, wyłoniono zwycięzców każdej z 7 głównych kategorii. Ich prace, wraz z selekcją zdjęć finalistów znajdziecie w poniższej galerii. Niestety na podium nie stanął Arek Rataj, którego zdjęcie dostało się do finału konkursu i zostało wyróżnione w kategorii People.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

Wszystkie wyróżnione prace możecie zobaczyć pod adresem smithsonianmag.com. Dla tych, którzy chcieliby spróbować w konkursie swoich sił mamy dobrą wiadomość. Ruszył właśnie nabór do jego kolejnej edycji. Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Jonathan Jasberg w 2010 roku po raz pierwszy wyruszył w daleką podróż. To, co zaczęło się jako przygoda, z czasem przekształciło się w pełnoetatowe życie na drodze, zwłaszcza po utracie pracy w...
6
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych konkursów fotograficznych na świecie. Galeria finałowa Portrait of Humanity Vol. 6 to jak zwykle ujmujący portret ludzkości minionego...
4
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)