Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Smithsonian Photo Contest 2016

Za nami 14. edycja prestiżowego konkursu Smithsonian Photo Contest, który co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fotografów z całego świata. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.

0

Autor: Maciej Luśtyk

3 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Z roku na rok konkurs Smithsonian Photo Contest, którego głównym celem jest pokazanie piękna najdalszych zakątków świata oraz różnorodnych kultur i społeczności naszej planety, cieszy się coraz większą popularnością. Do 14. edycji napłynęło łącznie ponad 48 tys. zdjęć ze 146 krajów świata. Fotografie rywalizowały ze sobą w 7 kategoriach, a osobną nagrodę w ramach głosowania przyznali także czytelnicy magazynu Smithsonian.

W tym roku nagrodę Grand Prix zdobył indyjski fotograf Pradeep Raja Kannaiah. Jego zdjęcie ukazujące kobiety modlące się w dżakarckim meczenie Istiqlal według jurorów okazało się najlepsze spośród 50 tys. zgłoszeń, zdobyło także wyróżnienie w kategorii Travel.

fot. Pradeep Raja Kannaiah, główna nagroda w konkursie SPC 2016

fot. Milan Sachs, nagroda czytelników

Z kolei faworytem czytelników okazał się portret autorstwa Milana Sachsa, ukazujący zamyśloną kobietę w jednej z nowojorskich pralni. Na fotografię oddano ponad 36 tys. głosów w internetowym plebiscycie. Zdjęcie Sachsa weszło także w skład finałowej dziesiątki zdjęć w kategorii The American Experience.

Oprócz tego, wyłoniono zwycięzców każdej z 7 głównych kategorii. Ich prace, wraz z selekcją zdjęć finalistów znajdziecie w poniższej galerii. Niestety na podium nie stanął Arek Rataj, którego zdjęcie dostało się do finału konkursu i zostało wyróżnione w kategorii People.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

Wszystkie wyróżnione prace możecie zobaczyć pod adresem smithsonianmag.com. Dla tych, którzy chcieliby spróbować w konkursie swoich sił mamy dobrą wiadomość. Ruszył właśnie nabór do jego kolejnej edycji. Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
517
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
16
0
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
W tym roku Kalendarz Lavazza przyjął wyjątkową formę. Za jego wygląd odpowiadało bowiem aż 13 światowej sławy fotografów, z których każdy przygotował osobisty projekt....
30
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)