Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Chmury to jeden z najbardziej ogranych tematów fotograficznych. Niekiedy jednak warunki pogodowe sprawiają, że pozornie banalne zdjęcie zamienia się w wyjątkowy obraz. Takich ujęć poszukują właśnie organizatorzy konkursu Weather Photographer of the Year.

Natura nigdy nie przestanie nas zadziwiać, a dowodem na to jest chociażby stale rosnąca popularność poświęconych jej konkursów fotograficznych. Jednym z nich jest organizowany przez angielskie Royal Meteorological Society plebiscyt Weather Photographer of the Year, który zamiast zwykłych krajobrazów i zdjęć dzikich zwierząt poszukuje ujęcia najlepiej przedstawiające ekstremalne warunki pogodowe.

Organizatorzy konkursu właśnie opublikowali galerię najlepszych prac zakwalifikowanych do finału, na które mogą również głosować internauci. Wśród wyróżnionych zdjęć znalazły się także fotografie polaków, Michała Krzysztofowicza i Tomasza Janickiego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

Na zwycięzcę czeka tytuł pogodowego fotografa roku i nagroda w wysokości 500 funtów i roczne członkostwo w The Royal Photographic Society. Oprócz tego, przewidziano także nagrody dla zdobywców 3 pierwszych miejsc, a w osobnej kategorii rywalizują ze sobą zdjęcia wykonane przez osoby poniżej 16 roku życia. Młodzi fotografowie będą mieli okazję wygrać podwodne aparaty Olympus Stylus TG-860 oraz TG-4.

Ostateczne wyniki konkursu poznamy 11 września podczas corocznej konferencji meteorologicznej w mieście Reading. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie objazdowej, która odwiedzi różne miasta Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem weather-photo.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sandmarc pokazało anamorficzny obiektyw do iPhone’a
24 Cze 2019
Najnowszy anamorficzny obiektyw Sandmarc może okazać się prawdziwą gratką dla osób filmujących smartfonem. Zaprezentowane szkło jest kompatybilne z ostatnimi generacjami iPhone'a.
0
FeiyuTech prezentuje nowości: pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod
24 Cze 2019
Firma FeiyuTech powiększyła swoje portfolio o trzy ciekawe rozwiązania, które powinny przypaść do gustu filmowcom. Pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod są już dostępne w sprzedaży.
0
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
21 Cze 2019
„Anaklasis” Marka Piaseckiego to publikacja, w której autor eksperymentuje ze zbliżeniami, kadrowaniem i poszukuje faktur „zmieniających rytm wyznaczany przez światło”.
1
„Suicidal Birds” Sebastiana Rogowskiego - fotograficzna podróż, w której zobaczysz „to co zapomniane i odchodzące do przeszłości”
21 Cze 2019
„Tempo zmian kulturowych, które doświadczamy w naszym pokoleniu są niezwykle warte uchwycenia. Przede wszystkim to jak zmiany społeczne wpływają na krajobraz” - zaznacza Sebastian Rogowski, autor projektu „Suicidal Birds”, który wykonał w Kazachstanie i Kirgistanie. Wernisaż jego prac już dziś w warszawskiej Galerii 18A.
0