Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Chmury to jeden z najbardziej ogranych tematów fotograficznych. Niekiedy jednak warunki pogodowe sprawiają, że pozornie banalne zdjęcie zamienia się w wyjątkowy obraz. Takich ujęć poszukują właśnie organizatorzy konkursu Weather Photographer of the Year.

1
Maciej Luśtyk
16 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Natura nigdy nie przestanie nas zadziwiać, a dowodem na to jest chociażby stale rosnąca popularność poświęconych jej konkursów fotograficznych. Jednym z nich jest organizowany przez angielskie Royal Meteorological Society plebiscyt Weather Photographer of the Year, który zamiast zwykłych krajobrazów i zdjęć dzikich zwierząt poszukuje ujęcia najlepiej przedstawiające ekstremalne warunki pogodowe.

Organizatorzy konkursu właśnie opublikowali galerię najlepszych prac zakwalifikowanych do finału, na które mogą również głosować internauci. Wśród wyróżnionych zdjęć znalazły się także fotografie polaków, Michała Krzysztofowicza i Tomasza Janickiego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

Na zwycięzcę czeka tytuł pogodowego fotografa roku i nagroda w wysokości 500 funtów i roczne członkostwo w The Royal Photographic Society. Oprócz tego, przewidziano także nagrody dla zdobywców 3 pierwszych miejsc, a w osobnej kategorii rywalizują ze sobą zdjęcia wykonane przez osoby poniżej 16 roku życia. Młodzi fotografowie będą mieli okazję wygrać podwodne aparaty Olympus Stylus TG-860 oraz TG-4.

Ostateczne wyniki konkursu poznamy 11 września podczas corocznej konferencji meteorologicznej w mieście Reading. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie objazdowej, która odwiedzi różne miasta Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem weather-photo.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”
Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”
Jak widzą rzeczywistość młodzi fotografowie w wieku 13-18 lat? Przekonajcie się oglądając materiały wyróżnione w konkursie “To My Tworzymy Świat”.
2
0
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
51
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
170
6
Powiązane artykuły