Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Chmury to jeden z najbardziej ogranych tematów fotograficznych. Niekiedy jednak warunki pogodowe sprawiają, że pozornie banalne zdjęcie zamienia się w wyjątkowy obraz. Takich ujęć poszukują właśnie organizatorzy konkursu Weather Photographer of the Year.

Natura nigdy nie przestanie nas zadziwiać, a dowodem na to jest chociażby stale rosnąca popularność poświęconych jej konkursów fotograficznych. Jednym z nich jest organizowany przez angielskie Royal Meteorological Society plebiscyt Weather Photographer of the Year, który zamiast zwykłych krajobrazów i zdjęć dzikich zwierząt poszukuje ujęcia najlepiej przedstawiające ekstremalne warunki pogodowe.

Organizatorzy konkursu właśnie opublikowali galerię najlepszych prac zakwalifikowanych do finału, na które mogą również głosować internauci. Wśród wyróżnionych zdjęć znalazły się także fotografie polaków, Michała Krzysztofowicza i Tomasza Janickiego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

Na zwycięzcę czeka tytuł pogodowego fotografa roku i nagroda w wysokości 500 funtów i roczne członkostwo w The Royal Photographic Society. Oprócz tego, przewidziano także nagrody dla zdobywców 3 pierwszych miejsc, a w osobnej kategorii rywalizują ze sobą zdjęcia wykonane przez osoby poniżej 16 roku życia. Młodzi fotografowie będą mieli okazję wygrać podwodne aparaty Olympus Stylus TG-860 oraz TG-4.

Ostateczne wyniki konkursu poznamy 11 września podczas corocznej konferencji meteorologicznej w mieście Reading. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie objazdowej, która odwiedzi różne miasta Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem weather-photo.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica na czarnej liście chińskiego rządu. Wszystko przez najnowszy film promocyjny „The Hunt”
22 Kwi 2019
Chiński rząd zbanował słowo „Leica” w mediach społecznościowych, ponieważ… najnowsze wideo promocyjne niemieckiego producenta „The Hunt” odnosi się do słynnego zdjęcia „Tank Man” zrobionego na placu Tiananmen podczas zamieszek w 1989 roku.
1
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0