Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Piękno żywiołów, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu Weather Photographer of the Year 2016

Chmury to jeden z najbardziej ogranych tematów fotograficznych. Niekiedy jednak warunki pogodowe sprawiają, że pozornie banalne zdjęcie zamienia się w wyjątkowy obraz. Takich ujęć poszukują właśnie organizatorzy konkursu Weather Photographer of the Year.

Natura nigdy nie przestanie nas zadziwiać, a dowodem na to jest chociażby stale rosnąca popularność poświęconych jej konkursów fotograficznych. Jednym z nich jest organizowany przez angielskie Royal Meteorological Society plebiscyt Weather Photographer of the Year, który zamiast zwykłych krajobrazów i zdjęć dzikich zwierząt poszukuje ujęcia najlepiej przedstawiające ekstremalne warunki pogodowe.

Organizatorzy konkursu właśnie opublikowali galerię najlepszych prac zakwalifikowanych do finału, na które mogą również głosować internauci. Wśród wyróżnionych zdjęć znalazły się także fotografie polaków, Michała Krzysztofowicza i Tomasza Janickiego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

Na zwycięzcę czeka tytuł pogodowego fotografa roku i nagroda w wysokości 500 funtów i roczne członkostwo w The Royal Photographic Society. Oprócz tego, przewidziano także nagrody dla zdobywców 3 pierwszych miejsc, a w osobnej kategorii rywalizują ze sobą zdjęcia wykonane przez osoby poniżej 16 roku życia. Młodzi fotografowie będą mieli okazję wygrać podwodne aparaty Olympus Stylus TG-860 oraz TG-4.

Ostateczne wyniki konkursu poznamy 11 września podczas corocznej konferencji meteorologicznej w mieście Reading. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie objazdowej, która odwiedzi różne miasta Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem weather-photo.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0