Najlepsze zdjęcia uliczne z World Street Photography Awards 2015/2016

World Street Photography cyklicznie organizuje serię plebiscytów, z których najlepsze zdjęcia wydawane są w formie charytatywnego albumu podsumowującego dany rok w fotografii ulicznej. Zobaczcie najlepsze kadry z ostatnich edycji. Wśród wyróżnionych znaleźli się też Polacy.
0
Maciej Luśtyk
24 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
World Street Photography to niezależna organizacja, która wpiera rozwój szeroko pojętej fotografii ulicznej i łączy to z działalnością charytatywną. Jej założyciele organizują szereg konkursów tematycznych, z których każdy w ciągu roku ma około 6 odsłon. Następnie jurorzy wybierają najlepsze zdjęcia z poszczególnych edycji, które zaprezentowane zostaną w charytatywnym albumie podsumowującym dany rok w fotografii ulicznej. Dochód ze sprzedaży książki przekazywany jest fundacji Street Children Charity, zajmującej się pomocą indyjskim sierotom.
Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

Ostateczny kształt publikacji poznamy w najbliższym czasie, a już teraz prezentujemy Wam galerię najlepszych naszym zdaniem prac, które zostały nagrodzone w ostatnich edycjach konkursów SPW, poświęconych różnych aspektom fotografii ulicznej. Znajdziemy świetne portrety, oryginalne kadry i dużą dawkę surrealizmu, czyli wszystko to, za co kochamy streeta. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Polacy - Łukasz Choja,Tomasz Kulbowski i Michał Pachniewski. Gratulujemy i życzymy znalezienia się w albumie!

Wszystkie zdjęcia, które wzięły udział w zeszłorocznych plebiscytach możecie zobaczyć pod adresem world-street.photography.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
144
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
105
1
Powiązane artykuły