Najlepsze zdjęcia uliczne z World Street Photography Awards 2015/2016

World Street Photography cyklicznie organizuje serię plebiscytów, z których najlepsze zdjęcia wydawane są w formie charytatywnego albumu podsumowującego dany rok w fotografii ulicznej. Zobaczcie najlepsze kadry z ostatnich edycji. Wśród wyróżnionych znaleźli się też Polacy.
0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

World Street Photography to niezależna organizacja, która wpiera rozwój szeroko pojętej fotografii ulicznej i łączy to z działalnością charytatywną. Jej założyciele organizują szereg konkursów tematycznych, z których każdy w ciągu roku ma około 6 odsłon. Następnie jurorzy wybierają najlepsze zdjęcia z poszczególnych edycji, które zaprezentowane zostaną w charytatywnym albumie podsumowującym dany rok w fotografii ulicznej. Dochód ze sprzedaży książki przekazywany jest fundacji Street Children Charity, zajmującej się pomocą indyjskim sierotom.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

Ostateczny kształt publikacji poznamy w najbliższym czasie, a już teraz prezentujemy Wam galerię najlepszych naszym zdaniem prac, które zostały nagrodzone w ostatnich edycjach konkursów SPW, poświęconych różnych aspektom fotografii ulicznej. Znajdziemy świetne portrety, oryginalne kadry i dużą dawkę surrealizmu, czyli wszystko to, za co kochamy streeta. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Polacy - Łukasz Choja,Tomasz Kulbowski i Michał Pachniewski. Gratulujemy i życzymy znalezienia się w albumie!

Wszystkie zdjęcia, które wzięły udział w zeszłorocznych plebiscytach możecie zobaczyć pod adresem world-street.photography.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły