Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Najlepsze zdjęcia uliczne z World Street Photography Awards 2015/2016

World Street Photography cyklicznie organizuje serię plebiscytów, z których najlepsze zdjęcia wydawane są w formie charytatywnego albumu podsumowującego dany rok w fotografii ulicznej. Zobaczcie najlepsze kadry z ostatnich edycji. Wśród wyróżnionych znaleźli się też Polacy.
0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

World Street Photography to niezależna organizacja, która wpiera rozwój szeroko pojętej fotografii ulicznej i łączy to z działalnością charytatywną. Jej założyciele organizują szereg konkursów tematycznych, z których każdy w ciągu roku ma około 6 odsłon. Następnie jurorzy wybierają najlepsze zdjęcia z poszczególnych edycji, które zaprezentowane zostaną w charytatywnym albumie podsumowującym dany rok w fotografii ulicznej. Dochód ze sprzedaży książki przekazywany jest fundacji Street Children Charity, zajmującej się pomocą indyjskim sierotom.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

Ostateczny kształt publikacji poznamy w najbliższym czasie, a już teraz prezentujemy Wam galerię najlepszych naszym zdaniem prac, które zostały nagrodzone w ostatnich edycjach konkursów SPW, poświęconych różnych aspektom fotografii ulicznej. Znajdziemy świetne portrety, oryginalne kadry i dużą dawkę surrealizmu, czyli wszystko to, za co kochamy streeta. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Polacy - Łukasz Choja,Tomasz Kulbowski i Michał Pachniewski. Gratulujemy i życzymy znalezienia się w albumie!

Wszystkie zdjęcia, które wzięły udział w zeszłorocznych plebiscytach możecie zobaczyć pod adresem world-street.photography.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
407
1
Wirtualny „Portret w Koronie” to pretekst do poznania historii drugiego człowieka
Wirtualny „Portret w Koronie” to pretekst do poznania historii drugiego człowieka
Nigdy nie wiemy co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Postanowiłam zapukać do paru - mówi Anna Bedyńska, laureatka World Press Photo, która o czasach pandemii...
11
5
Powiązane artykuły