Najlepsze zdjęcia uliczne z World Street Photography Awards 2015/2016

World Street Photography cyklicznie organizuje serię plebiscytów, z których najlepsze zdjęcia wydawane są w formie charytatywnego albumu podsumowującego dany rok w fotografii ulicznej. Zobaczcie najlepsze kadry z ostatnich edycji. Wśród wyróżnionych znaleźli się też Polacy.
0
Maciej Luśtyk
24 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
World Street Photography to niezależna organizacja, która wpiera rozwój szeroko pojętej fotografii ulicznej i łączy to z działalnością charytatywną. Jej założyciele organizują szereg konkursów tematycznych, z których każdy w ciągu roku ma około 6 odsłon. Następnie jurorzy wybierają najlepsze zdjęcia z poszczególnych edycji, które zaprezentowane zostaną w charytatywnym albumie podsumowującym dany rok w fotografii ulicznej. Dochód ze sprzedaży książki przekazywany jest fundacji Street Children Charity, zajmującej się pomocą indyjskim sierotom.
Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

Ostateczny kształt publikacji poznamy w najbliższym czasie, a już teraz prezentujemy Wam galerię najlepszych naszym zdaniem prac, które zostały nagrodzone w ostatnich edycjach konkursów SPW, poświęconych różnych aspektom fotografii ulicznej. Znajdziemy świetne portrety, oryginalne kadry i dużą dawkę surrealizmu, czyli wszystko to, za co kochamy streeta. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Polacy - Łukasz Choja,Tomasz Kulbowski i Michał Pachniewski. Gratulujemy i życzymy znalezienia się w albumie!

Wszystkie zdjęcia, które wzięły udział w zeszłorocznych plebiscytach możecie zobaczyć pod adresem world-street.photography.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
17
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
167
0
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.
36
1
Powiązane artykuły