Poznaliśmy laureatów International Garden Photographer of the Year

Od niewielkich budzących się do życia kwiatów, po najpiękniejsze ogrody najdalszych zakątków świata - zobaczcie najlepsze zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie International Garden Photographer of the Year.
0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

International Garden Photographer of the Year to konkurs, który elektryzuje fotografów zajmujących się krajobrazem i przyrodą. Dla wielu z nich już samo zakwalifikowanie się do grona finalistów może stanowić przepustkę do międzynarodowej kariery. Każdego roku jurorzy starają się nagrodzić świeże i nietuzinkowe podejście do fotografowanego tematu - od nowego spojrzenia na rośliny, po monumentalne obrazy najznakomitszych ogrodów. W dziewiątej edycji konkursu zdjęcia można było nadsyłać do ośmiu głównych kategorii: The Beauty of Plants, Beautiful Gardens, Wildlife in the Garden, Breathing Spaces, Bountiful Earth, Trees, Woods & Forests, Greening the City oraz Wildflower Landscapes. To właśnie w tej ostatniej kategorii zwyciężyło zdjęcie autorstwa Richarda Blooma, który został również wybrany laureatem nagrody Grand Prix dziewiątej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year.

”Zdjęcie Blooma wciąga i sprawia, że obraz zostaje na stałe zapisany w naszej pamięci. Dzięki perfekcyjnej kompozycji - wiodące linie oraz dopełniające się barwy pierwszego i drugiego planu - oko jest kierowane aż po sam horyzont” - powiedział dyrektor Garden World Images, Tyrone McGlinchey. Z kolei założyciel konkursu International Garden Photographer of the Year, Philip Smith podkreślił, że zwycięskie zdjęcie stanowi klasę samą w sobie. ”Richard Bloom idealnie skomponował kadr, dzięki czemu trudno jest od obrazu oderwać wzrok. Wybrana fotografia to nie tylko hołd złożony naturalnemu środowisku, lecz także godny laureat tegorocznej edycji - dodał Smith.

Zobacz wszystkie zdjęcia (24)

Wystawę składającą się z najlepszych prac wyłonionych w dziewiątej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year można już oglądać w Royal Botanic Gardens w Londynie. Finisaż zaplanowano na 13 marca 2016 roku. Następnie wystawa zostanie zaprezentowana na terenie Anglii, Szwecji oraz Holandii. Więcej zdjęć wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie igpoty.com. Tam również dowiecie się szczegółów na temat zgłoszeń do jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
1
0
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
11
0