Poznaliśmy laureatów International Garden Photographer of the Year

Od niewielkich budzących się do życia kwiatów, po najpiękniejsze ogrody najdalszych zakątków świata - zobaczcie najlepsze zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie International Garden Photographer of the Year.
0
Michał Chrzanowski
8 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
International Garden Photographer of the Year to konkurs, który elektryzuje fotografów zajmujących się krajobrazem i przyrodą. Dla wielu z nich już samo zakwalifikowanie się do grona finalistów może stanowić przepustkę do międzynarodowej kariery. Każdego roku jurorzy starają się nagrodzić świeże i nietuzinkowe podejście do fotografowanego tematu - od nowego spojrzenia na rośliny, po monumentalne obrazy najznakomitszych ogrodów. W dziewiątej edycji konkursu zdjęcia można było nadsyłać do ośmiu głównych kategorii: The Beauty of Plants, Beautiful Gardens, Wildlife in the Garden, Breathing Spaces, Bountiful Earth, Trees, Woods & Forests, Greening the City oraz Wildflower Landscapes. To właśnie w tej ostatniej kategorii zwyciężyło zdjęcie autorstwa Richarda Blooma, który został również wybrany laureatem nagrody Grand Prix dziewiątej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year.

”Zdjęcie Blooma wciąga i sprawia, że obraz zostaje na stałe zapisany w naszej pamięci. Dzięki perfekcyjnej kompozycji - wiodące linie oraz dopełniające się barwy pierwszego i drugiego planu - oko jest kierowane aż po sam horyzont” - powiedział dyrektor Garden World Images, Tyrone McGlinchey. Z kolei założyciel konkursu International Garden Photographer of the Year, Philip Smith podkreślił, że zwycięskie zdjęcie stanowi klasę samą w sobie. ”Richard Bloom idealnie skomponował kadr, dzięki czemu trudno jest od obrazu oderwać wzrok. Wybrana fotografia to nie tylko hołd złożony naturalnemu środowisku, lecz także godny laureat tegorocznej edycji - dodał Smith.
Zobacz wszystkie zdjęcia (24)

Wystawę składającą się z najlepszych prac wyłonionych w dziewiątej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year można już oglądać w Royal Botanic Gardens w Londynie. Finisaż zaplanowano na 13 marca 2016 roku. Następnie wystawa zostanie zaprezentowana na terenie Anglii, Szwecji oraz Holandii. Więcej zdjęć wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie igpoty.com. Tam również dowiecie się szczegółów na temat zgłoszeń do jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
195
0