Borys Makary nagrodzony w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris

Borys Makary został nagrodzony w dwóch kategoriach dla profesjonalistów w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris 2013. Fotograf uzyskał pierwsze miejsce w kategorii sztuka za cykl "They were" oraz trzecie miejsce w kategorii reklama za kalendarz OE Industry.
0
Marcin Grabowiecki
16 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty

Borys Makary uzyskał pierwsze miejsce w kategorii sztuka za cykl "They were" w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris.

Projekt "They were" sprowadza się do man-reyowskiej formy negatywów, na których autor ręcznie malował znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci znajdującej się na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, pewne symbole, które miały scharakteryzować daną osobę. Każde ze zdjęć opowiada historię innej kobiety i tego, kim była "w życiu autora". Fotograf zdobył także trzecie miejsce w kategorii reklama za kalendarz OE Industry.

Na konkurs PX3, Prix de la Photographie Paris nadesłano kilkanaście tysięcy prac z ponad 85 krajów, które oceniało międzynarodowe jury. Wygrane prace zostały pokazane na wystawie w galerii Espace Dupon w Paryżu.

Borys Makary. Magister sztuki. Absolwent Katedry Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridga oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Pracował jako fotograf dla jednej z największych agencji modelek IMG Models. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Aktualnie współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi oraz magazynami modowymi w kraju i za granicą. Równocześnie pracuje nad swoimi autorskimi projektami. Ostatni projekt "Carpe diem" został pokazany między innymi w Galerii FF w Łodzi.

www.bmakary.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
46
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
113
4
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)