Borys Makary nagrodzony w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris

Borys Makary został nagrodzony w dwóch kategoriach dla profesjonalistów w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris 2013. Fotograf uzyskał pierwsze miejsce w kategorii sztuka za cykl "They were" oraz trzecie miejsce w kategorii reklama za kalendarz OE Industry.
0
Marcin Grabowiecki
16 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty


Borys Makary uzyskał pierwsze miejsce w kategorii sztuka za cykl "They were" w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris.

Projekt "They were" sprowadza się do man-reyowskiej formy negatywów, na których autor ręcznie malował znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci znajdującej się na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, pewne symbole, które miały scharakteryzować daną osobę. Każde ze zdjęć opowiada historię innej kobiety i tego, kim była "w życiu autora". Fotograf zdobył także trzecie miejsce w kategorii reklama za kalendarz OE Industry.

Na konkurs PX3, Prix de la Photographie Paris nadesłano kilkanaście tysięcy prac z ponad 85 krajów, które oceniało międzynarodowe jury. Wygrane prace zostały pokazane na wystawie w galerii Espace Dupon w Paryżu.Borys Makary. Magister sztuki. Absolwent Katedry Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridga oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Pracował jako fotograf dla jednej z największych agencji modelek IMG Models. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Aktualnie współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi oraz magazynami modowymi w kraju i za granicą. Równocześnie pracuje nad swoimi autorskimi projektami. Ostatni projekt "Carpe diem" został pokazany między innymi w Galerii FF w Łodzi.
www.bmakary.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
17
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
167
0
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.
36
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)