Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Borys Makary nagrodzony w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris

Borys Makary został nagrodzony w dwóch kategoriach dla profesjonalistów w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris 2013. Fotograf uzyskał pierwsze miejsce w kategorii sztuka za cykl "They were" oraz trzecie miejsce w kategorii reklama za kalendarz OE Industry.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty

Borys Makary uzyskał pierwsze miejsce w kategorii sztuka za cykl "They were" w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris.

Projekt "They were" sprowadza się do man-reyowskiej formy negatywów, na których autor ręcznie malował znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci znajdującej się na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, pewne symbole, które miały scharakteryzować daną osobę. Każde ze zdjęć opowiada historię innej kobiety i tego, kim była "w życiu autora". Fotograf zdobył także trzecie miejsce w kategorii reklama za kalendarz OE Industry.

Na konkurs PX3, Prix de la Photographie Paris nadesłano kilkanaście tysięcy prac z ponad 85 krajów, które oceniało międzynarodowe jury. Wygrane prace zostały pokazane na wystawie w galerii Espace Dupon w Paryżu.

Borys Makary. Magister sztuki. Absolwent Katedry Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridga oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Pracował jako fotograf dla jednej z największych agencji modelek IMG Models. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Aktualnie współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi oraz magazynami modowymi w kraju i za granicą. Równocześnie pracuje nad swoimi autorskimi projektami. Ostatni projekt "Carpe diem" został pokazany między innymi w Galerii FF w Łodzi.

www.bmakary.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji Monochrome Awards znalazło się wielu fotografów z Polski. Oto najlepsze czarno-białe zdjęcia Polaków.
26
1
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Program Otwarty Fotofestiwalu pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują twórców. Oto 6 finalistów, których...
1
0
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
281
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)