Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Borys Makary “They were”

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Ney Gallery&Prints zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zdjęć Borysa Makarego pod tytułem “They were”. Ekspozycja skupia konceptualne akty, które w połączeniu z ręcznie malowanymi elementami tworzą ciekawą serię pełną niedomówień. Wernisaż odbędzie się 11 września 2015 roku.

Projekt Borysa Makarego „They were” nawiązuje formą do “man-rayowskiego” obrazowania rzeczywistości. Na negatywach autor ręcznie maluje znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci przedstawionej na zdjęciu. Punktem wyjścia do projektu była numerologia i ukryte symbole, które miały coś powiedzieć o danej osobie, unikając dosłowności. “

W “They Were” każda fotografia opowiada historię innej kobiety. Te graficzne obrazy, ręcznie malowane przez autora, intrygują i zatrzymują odbiorcę, skłaniając go do analizy złożonych „wzorów” osobowości. Borys Makary pozostawia widzowi liczne niedomówienia oraz swobodę w odczytaniu znaczeń swoich prac.” - mówią organizatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Projekt pokazywany był już między innymi w Luwrze i paryskiej galerii NUE. Zdobył też pierwsze miejsce w kategorii Fine Art - Nude w konkursie Prix de la Photograpie Paris (PX3). Teraz prace autora będzie można zobaczyć w warszawskiej Ney Gallery&Prints przy ul. Spokojnej 5. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 września 2015 roku o godzinie 19:00. Wystawę będzie można ogladać do 30 września.

Borys Makary - fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów. Absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Laureatów wielu nagród fotograficznych.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie neygalleryprints.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły