Polish misia - wystawa zdjęć Borysa Makarego

0
Michał Chrzanowski
13 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych zaprasza na wystawę prac Borysa Makarego. Zdjęcia składające się na projekt Polish misia, w którym autor przedstawia silną i emocjonalną więź pomiędzy kobietami a tym “pluszowym przyjacielem”, zostaną zaprezentowane w najbliższy wtorek, 17 listopada, w Katowicach.
W projekcie Polish misia kobiety pokazują swoją silną więź i relację z pluszowym misiem, podkreślając fakt miłosnego podejścia do tych zabawek. Jest to fotograficzna opowieść uzupełniona wspomnieniami związanymi z tym „przyjacielem”. Projekt obejmuje fotografie 100 kobiet wraz z ich misiami.

“Prace Makarego ślizgają się pomiędzy socjologicznym studium infantylizmu i fetyszyzmu a humorystyczną zabawą w dzieci. To niejako powrót do dzieciństwa jako wspomnień ciepłego przywiązania do zabawki, która z biegiem lat wyzwolić może w nas różne zachowania i emocje. Miś jako popularna przytulanka, zaspokajająca dziecięcą potrzebę bezpieczeństwa i towarzystwa w samotności. Czym lub kim ten miś może stać się po upływie lat, gdy z dziecka przemieniamy się w dorosłego człowieka, ale w naszym sercu pozostajemy dziećmi? Polish Misia sprawia, że krok po kroku wchodzimy w niepokojące tajemnice naszej duszy.” - mówią organizatorzy wystawy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Wystawa zdjęć z serii Polish misia została przygotowana z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia Towarzystwa Polsko Japońskiego imienia Akiry Kurosawy w Katowicach i towarzyszącemu obchodom jubileuszowym Festiwalu Sztuki i Kultury Japońskiej na Górnym Śląsku.

Wernisaż prac Borysa Makarego odbędzie się 17 listopada 2015 roku o godzinie 18:00 w zabytkowych wnętrzach Marchołta, popularnego i magicznego miejsca na mapie śląskiej kultury i w obecnej siedzibie Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych w Katowicach (ul. Warszawska 37). Ekspozycję będzie można oglądać do 31 grudnia 2015 roku. Więcej informacji o wystawie możecie znaleźć na stronie marcholt.org.

Borys Makary, fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów. Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Borys Makary wystawiał swoje prace w Paryżu, między innymi na targach sztuki fotofever, w paryskiej Galerii Nue, na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles oraz na wielu wystawach krajowych. Otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym trzy medale na Prix de la Photographie Paris 2013 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
2
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2