Polish misia - wystawa zdjęć Borysa Makarego

Autor: Michał Chrzanowski

13 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych zaprasza na wystawę prac Borysa Makarego. Zdjęcia składające się na projekt Polish misia, w którym autor przedstawia silną i emocjonalną więź pomiędzy kobietami a tym “pluszowym przyjacielem”, zostaną zaprezentowane w najbliższy wtorek, 17 listopada, w Katowicach.

W projekcie Polish misia kobiety pokazują swoją silną więź i relację z pluszowym misiem, podkreślając fakt miłosnego podejścia do tych zabawek. Jest to fotograficzna opowieść uzupełniona wspomnieniami związanymi z tym „przyjacielem”. Projekt obejmuje fotografie 100 kobiet wraz z ich misiami.

“Prace Makarego ślizgają się pomiędzy socjologicznym studium infantylizmu i fetyszyzmu a humorystyczną zabawą w dzieci. To niejako powrót do dzieciństwa jako wspomnień ciepłego przywiązania do zabawki, która z biegiem lat wyzwolić może w nas różne zachowania i emocje. Miś jako popularna przytulanka, zaspokajająca dziecięcą potrzebę bezpieczeństwa i towarzystwa w samotności. Czym lub kim ten miś może stać się po upływie lat, gdy z dziecka przemieniamy się w dorosłego człowieka, ale w naszym sercu pozostajemy dziećmi? Polish Misia sprawia, że krok po kroku wchodzimy w niepokojące tajemnice naszej duszy.” - mówią organizatorzy wystawy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Wystawa zdjęć z serii Polish misia została przygotowana z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia Towarzystwa Polsko Japońskiego imienia Akiry Kurosawy w Katowicach i towarzyszącemu obchodom jubileuszowym Festiwalu Sztuki i Kultury Japońskiej na Górnym Śląsku.

Wernisaż prac Borysa Makarego odbędzie się 17 listopada 2015 roku o godzinie 18:00 w zabytkowych wnętrzach Marchołta, popularnego i magicznego miejsca na mapie śląskiej kultury i w obecnej siedzibie Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych w Katowicach (ul. Warszawska 37). Ekspozycję będzie można oglądać do 31 grudnia 2015 roku. Więcej informacji o wystawie możecie znaleźć na stronie marcholt.org.

Borys Makary, fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów. Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Borys Makary wystawiał swoje prace w Paryżu, między innymi na targach sztuki fotofever, w paryskiej Galerii Nue, na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles oraz na wielu wystawach krajowych. Otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym trzy medale na Prix de la Photographie Paris 2013 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7