Międzynarodowy Konkurs Wideo photo.mov

Ruszył Międzynarodowy Konkurs Wideo photo.mov, skierowany do artystów, amatorów, montażystów i eksperymentatorów. Prace można zgłaszać do 10 maja 2013. Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane podczas festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, a na autora najlepszej pracy czeka 2000 euro!
0
Marcin Grabowiecki
3 Kwiecień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty


photo.mov to nowa formuła uczestnictwa w festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. photo.mov to Międzynarodowy Konkurs Wideo, w którym udział mogą wziąć artyści, amatorzy, montażyści i eksperymentatorzy.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie (lub wysłanie wcześniej zrealizowanego) wideo zmontowanego z obrazów fotograficznych. Organizatorzy namawiają do wykorzystania Waszej kreatywności: możecie nie tylko montować poklatkowo i dogrywać dialogi, ale także nakładać na siebie obrazy, pozwalać się im przenikać, eksperymentować tak, jak Wam się podoba. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czemu nikt nie skreczuje fotografii, to nie czekaj, zgłoś swoją pracę.

Warunkiem uczestnictwa jest wykorzystanie dowolnej ilości obrazów fotograficznych i zmontowanie ich w nowatorski sposób z użyciem szeroko rozumianego dźwięku (mogą to być efekty wykonane domowymi metodami, dialogi, muzyka).

Każdy uczestnik lub grupa uczestników może zgłosić nie więcej niż trzy prace wideo, trwające od dwóch do ośmiu minut każda.

Zgłoszenia oceniać będzie jury składające się z trójki polskich artystów wizualnych: Anety Grzeszykowskiej, Wojciecha Bąkowskiego i Karola Radziszewskiego.

Zwycięskie dzieła zostaną zaprezentowane festiwalowej publiczności podczas pokazu finałowego na dużym ekranie. Ponadto autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe 2000 euro za I miejsce, 500 euro za II i 250 euro za III.

Zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.photomonth.com i wysłania wypełnionego dokumentu na adres: photo.mov@photomonth.com.

W formularzu należy podać bezpośredni link do pracy, zamieszczonej na stronie www.vimeo.com. Każda zgłaszana praca musi być objęta hasłem dostępu podanym przez autora, umożliwiającym wyświetlenie oraz pobranie pliku wideo przez organizatorów konkursu.

Prace można zgłaszać do 10 maja 2013.

Pytania związane z konkursem prosimy przysyłać na adres: photo.mov@photomonth.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
26
1
Powiązane artykuły