Galeria na Puocie - konkurs na fotoreportaż

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż - Galeria na Puocie, w którym nagrodą jest prezentacja prac na plenerowej wystawie fotograficznej w Polanicy-Zdroju. Prace do konkursu można składać do 31 maja 2012. W konkursie zostanie przyznana również nagroda finansowa w wysokści 2 tys. zł. Temat tegorocznej edycji to "Młodzież".

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż - Galeria na Puocie. W tym roku jej temat to "Młodzież". Główną nagrodą w konkursie jest 2 tys. złotych. Ponadto, cztery najlepsze cykle zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie fotograficznej usytuowanej w sercu Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju.

Wyborem zwycięskich prac tegorocznej edycji zajmie się jury, w którego skład wejdą czołowi polscy fotoreporterzy oraz laureat dwóch poprzednich edycji Galerii na Puocie:

Łukasz Gniadek - Dwukrotny laureat Galerii na Puocie - w tym Grand Prix pierwszej edycji. Laureat Pięcioboju Fotopolis 2011.

Filip Klimaszewski - Dwukrotny laureat nagrody Grand Press Photo i dwukrotnie wyróżniony na festiwalu fotografii prasowej Visa Pour l'image w Perpignan. Również laureat nagroby BZWBK Press Foto.

Ewa Meissner - Współzałożycielka i członkini Agencji Napo Images. Współpracowała jako kurator i współorganizator wystaw fotograficznych min. z Centrum Sztuki Współczesnej, Starą Galerią Związku Polskich Artystów Fotografików i Zamkiem Królewskim w Warszawie, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manngha" w Krakowie.

Adam Lach - Współzałożyciel i członek Agencji Napo Images. Zdobywca 15 nagród w różnych konkursach fotoreportażu. Od 2006 na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Od 2008 roku zaczął pracować z The New York Times i International Herald Tribune.

Maciej Jeziorek - Współzałożyciel i członek Agencji Napo Images. Absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Wielokrotnie nagradzany na konkursach fotografii prasowej: Polska Fotografia Prasowa, Newsreportaż, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo.
Tomek Gola / fikcja.pl

Prace do tegorocznej edycji Galerii na Puocie można składać do 31 maja 2012 poprzez formularz znajdujący się na oficjalnej stronie wydarzenia www.puot.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
1