Galeria na Puocie - konkurs na fotoreportaż

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż - Galeria na Puocie, w którym nagrodą jest prezentacja prac na plenerowej wystawie fotograficznej w Polanicy-Zdroju. Prace do konkursu można składać do 31 maja 2012. W konkursie zostanie przyznana również nagroda finansowa w wysokści 2 tys. zł. Temat tegorocznej edycji to "Młodzież".

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż - Galeria na Puocie. W tym roku jej temat to "Młodzież". Główną nagrodą w konkursie jest 2 tys. złotych. Ponadto, cztery najlepsze cykle zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie fotograficznej usytuowanej w sercu Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju.

Wyborem zwycięskich prac tegorocznej edycji zajmie się jury, w którego skład wejdą czołowi polscy fotoreporterzy oraz laureat dwóch poprzednich edycji Galerii na Puocie:

Łukasz Gniadek - Dwukrotny laureat Galerii na Puocie - w tym Grand Prix pierwszej edycji. Laureat Pięcioboju Fotopolis 2011.

Filip Klimaszewski - Dwukrotny laureat nagrody Grand Press Photo i dwukrotnie wyróżniony na festiwalu fotografii prasowej Visa Pour l'image w Perpignan. Również laureat nagroby BZWBK Press Foto.

Ewa Meissner - Współzałożycielka i członkini Agencji Napo Images. Współpracowała jako kurator i współorganizator wystaw fotograficznych min. z Centrum Sztuki Współczesnej, Starą Galerią Związku Polskich Artystów Fotografików i Zamkiem Królewskim w Warszawie, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manngha" w Krakowie.

Adam Lach - Współzałożyciel i członek Agencji Napo Images. Zdobywca 15 nagród w różnych konkursach fotoreportażu. Od 2006 na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Od 2008 roku zaczął pracować z The New York Times i International Herald Tribune.

Maciej Jeziorek - Współzałożyciel i członek Agencji Napo Images. Absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Wielokrotnie nagradzany na konkursach fotografii prasowej: Polska Fotografia Prasowa, Newsreportaż, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo.
Tomek Gola / fikcja.pl

Prace do tegorocznej edycji Galerii na Puocie można składać do 31 maja 2012 poprzez formularz znajdujący się na oficjalnej stronie wydarzenia www.puot.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki - grudniowe wystawy w 3 warszawskich galeriach
17 Gru 2018
Zmarły wiosną tego roku Zygmunt Rytka to jeden z czołowych polskich twórców awangardowych. Jego fotografie i instalacje od czwartku będzie można oglądać w Galerii Obok, Starej Galerii ZPAF i Nowym Miejscu.
0
Nagrywasz filmy smartfonem? Mikrofon Saramonic SmartMic + to niedrogi sposób by znacznie podnieść ich jakość
17 Gru 2018
W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już realizacja materiałów wideo za pomocą telefonu. Problemem, który odróżnia zawodowe materiały od amatorskich jest jednak często jakość dźwięku. Uporać się z nim pomoże nam nowy miniaturowy mikrofon pojemnościowy Saramonic.
0
Zima w studiu - świąteczne oferty na lampy Quadralite Atlas, Move X i Up!
17 Gru 2018
Quadralite rusza z z gwiazdkowymi promocjami. W ich ramach poszczególne modele kupimy w specjalnych z zestawach z dodatkowymi akcesoriami.
0
Istotne aktualizacje aparatów Fujifilm X-T3 i X-H1 - nagrywanie 4K HDR i poprawiona stabilizacja
17 Gru 2018
Dziś Fujifilm zaprezentowało najnowszy firmware dla flagowych korpusów X-T3, X-H1 i obiektywu Fujinon XF80 f/2.8. Oprogramowanie w wersji 2.0 wprowadza m.in. istotne usprawnienia pod względem pracy filmowej.
0