Konkurs na Fotoreportaż Galerii na Puocie 2012 rozstrzygnięty

Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Fotoreportaż Galerii na Puocie 2012. Zostali nimi: Patryk Karbowski, Michał Siarek oraz Jacek Świerczyński. O tym, kto zgarnie główną nagrodę przekonamy się 9 czerwca, podczas oficjalnego otwarcia wystawy, które rozpocznie się o godz 18:00 w Polanicy-Zdroju.
0
Marcin Grabowiecki
4 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Jacek Świerczyński

1 czerwca 2012 w powstającej galerii fotograficznej "27" Łukasza Gniadka, dwukrotnego laureata Konkursu na Fotoreportaż Galerii na Puocie, zebrali się: Ewa Meissner, Maciek Jeziorek, Adam Lach i Filip Klimaszewski. To ta piątka jest odpowiedzialna za wybór prac uhonorowanych w tegorocznej edycji konkursu.

Przypomnijmy, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Młodzież". Temat zdecydowanie trudny - wymagający dużego zaangażowania. Okazało się, że nie jest on przesadnie eksplorowany przez fotografów, prac na konkurs nie przyszło tak wiele, jak w latach poprzednich. Jednak te wyłonione w konkursie są na wysokim poziomie.
fot. Jacek Świerczyński

Po burzliwych obradach jury wyłoniło cztery cykle, które przez okres trzech miesięcy zawisną w sercu polanickiego Parku Zdrojowego. A są nimi:
  • "Nowi Polacy" - Patryka Karbowskiego
  • "Newborn" - Michała Siarka
  • "Zmieszani z błotem" - Jacka Świerczyńskiego
  • "1st floor" - także Jacka Świerczyńskiego
Jednocześnie jury wyłoniło zwycięzcę GRAND PRIX PUOTu 2012. Jednak, tradycyjnie, o tym, kto zgarnie główną nagrodę - 2 tys. zł - dowiemy się dopiero podczas oficjalnego otwarcia wystawy, czyli 9 czerwca o godzinie 18:00 w Polanicy-Zdroju.
fot. Patryk Karbowski

Od przyszłego roku formuła Galerii na Puocie się nieco zmieni - będzie to Ogólnopolski Konkurs na Cykl Fotograficzny, dopuszczający wszelkie formy opowiadania zdjęciami: od dokumentu do własnych wizji artystów. Wszak już teraz wyłaniane w konkursie prace nie odpowiadały wszystkim założeniom fotoreportażu. A temat przyszłorocznej edycji to "Pokolenia".

Wydarzenie też przyjmie nazwę skróconą: PUOT. Genezę słowa oraz więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.puot.pl.

Tymczasem zapraszamy do Polanicy na wernisaż, a wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy!
fot. Michał Siarek

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Aż 10 Polaków znalazło się w finale jubileuszowej, 10 edycji tego popularnego konkursu fotografii ulicznej. Zwycięzców już niebawem wyłoni jury, któremu przewodniczy sam Martin Parr.
0
0
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)