Konkurs na Fotoreportaż Galerii na Puocie 2012 rozstrzygnięty

Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Fotoreportaż Galerii na Puocie 2012. Zostali nimi: Patryk Karbowski, Michał Siarek oraz Jacek Świerczyński. O tym, kto zgarnie główną nagrodę przekonamy się 9 czerwca, podczas oficjalnego otwarcia wystawy, które rozpocznie się o godz 18:00 w Polanicy-Zdroju.
0
Marcin Grabowiecki
4 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Jacek Świerczyński

1 czerwca 2012 w powstającej galerii fotograficznej "27" Łukasza Gniadka, dwukrotnego laureata Konkursu na Fotoreportaż Galerii na Puocie, zebrali się: Ewa Meissner, Maciek Jeziorek, Adam Lach i Filip Klimaszewski. To ta piątka jest odpowiedzialna za wybór prac uhonorowanych w tegorocznej edycji konkursu.

Przypomnijmy, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Młodzież". Temat zdecydowanie trudny - wymagający dużego zaangażowania. Okazało się, że nie jest on przesadnie eksplorowany przez fotografów, prac na konkurs nie przyszło tak wiele, jak w latach poprzednich. Jednak te wyłonione w konkursie są na wysokim poziomie.
fot. Jacek Świerczyński

Po burzliwych obradach jury wyłoniło cztery cykle, które przez okres trzech miesięcy zawisną w sercu polanickiego Parku Zdrojowego. A są nimi:
  • "Nowi Polacy" - Patryka Karbowskiego
  • "Newborn" - Michała Siarka
  • "Zmieszani z błotem" - Jacka Świerczyńskiego
  • "1st floor" - także Jacka Świerczyńskiego
Jednocześnie jury wyłoniło zwycięzcę GRAND PRIX PUOTu 2012. Jednak, tradycyjnie, o tym, kto zgarnie główną nagrodę - 2 tys. zł - dowiemy się dopiero podczas oficjalnego otwarcia wystawy, czyli 9 czerwca o godzinie 18:00 w Polanicy-Zdroju.
fot. Patryk Karbowski

Od przyszłego roku formuła Galerii na Puocie się nieco zmieni - będzie to Ogólnopolski Konkurs na Cykl Fotograficzny, dopuszczający wszelkie formy opowiadania zdjęciami: od dokumentu do własnych wizji artystów. Wszak już teraz wyłaniane w konkursie prace nie odpowiadały wszystkim założeniom fotoreportażu. A temat przyszłorocznej edycji to "Pokolenia".

Wydarzenie też przyjmie nazwę skróconą: PUOT. Genezę słowa oraz więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.puot.pl.

Tymczasem zapraszamy do Polanicy na wernisaż, a wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy!
fot. Michał Siarek

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Galerie
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.
0
1
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a...
454
1
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2