Konkurs na Fotoreportaż Galerii na Puocie 2012 rozstrzygnięty

Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Fotoreportaż Galerii na Puocie 2012. Zostali nimi: Patryk Karbowski, Michał Siarek oraz Jacek Świerczyński. O tym, kto zgarnie główną nagrodę przekonamy się 9 czerwca, podczas oficjalnego otwarcia wystawy, które rozpocznie się o godz 18:00 w Polanicy-Zdroju.
fot. Jacek Świerczyński

1 czerwca 2012 w powstającej galerii fotograficznej "27" Łukasza Gniadka, dwukrotnego laureata Konkursu na Fotoreportaż Galerii na Puocie, zebrali się: Ewa Meissner, Maciek Jeziorek, Adam Lach i Filip Klimaszewski. To ta piątka jest odpowiedzialna za wybór prac uhonorowanych w tegorocznej edycji konkursu.

Przypomnijmy, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Młodzież". Temat zdecydowanie trudny - wymagający dużego zaangażowania. Okazało się, że nie jest on przesadnie eksplorowany przez fotografów, prac na konkurs nie przyszło tak wiele, jak w latach poprzednich. Jednak te wyłonione w konkursie są na wysokim poziomie.
fot. Jacek Świerczyński

Po burzliwych obradach jury wyłoniło cztery cykle, które przez okres trzech miesięcy zawisną w sercu polanickiego Parku Zdrojowego. A są nimi:
  • "Nowi Polacy" - Patryka Karbowskiego
  • "Newborn" - Michała Siarka
  • "Zmieszani z błotem" - Jacka Świerczyńskiego
  • "1st floor" - także Jacka Świerczyńskiego
Jednocześnie jury wyłoniło zwycięzcę GRAND PRIX PUOTu 2012. Jednak, tradycyjnie, o tym, kto zgarnie główną nagrodę - 2 tys. zł - dowiemy się dopiero podczas oficjalnego otwarcia wystawy, czyli 9 czerwca o godzinie 18:00 w Polanicy-Zdroju.
fot. Patryk Karbowski

Od przyszłego roku formuła Galerii na Puocie się nieco zmieni - będzie to Ogólnopolski Konkurs na Cykl Fotograficzny, dopuszczający wszelkie formy opowiadania zdjęciami: od dokumentu do własnych wizji artystów. Wszak już teraz wyłaniane w konkursie prace nie odpowiadały wszystkim założeniom fotoreportażu. A temat przyszłorocznej edycji to "Pokolenia".

Wydarzenie też przyjmie nazwę skróconą: PUOT. Genezę słowa oraz więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.puot.pl.

Tymczasem zapraszamy do Polanicy na wernisaż, a wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy!
fot. Michał Siarek

Komentarze
Polecane artykuły
Fotograf na liście 25 najgorszych zawodów
23 Kwi 2019
Bycie fotografem brzmi jak praca marzeń? Nad tą decyzją warto się dobrze zastanowić. Zawód ten trafił niedawno na listę najgorszych zawodów w Ameryce. Dlaczego?
0
Nowości Feiyu Tech - profesjonalny gimbal AK4500, kamera sportowa Ricca, programowalna głowica i więcej
23 Kwi 2019
Chiński producent rozszerza ofertę swoich akcesoriów i próbuje dokonać ekspansji na inne segmenty. Wśród akcesoriów, które niebawem trafią na rynek po raz pierwszy pojawia się kamera sportowa, a gimbale celują w zaawansowanych filmowców.
0
W jakiej kondycji jest współczesny fotoreportaż? Dowiedz się na spotkaniu z Justyną Mielnikiewicz w Zachęcie
23 Kwi 2019
Jak dziś opowiadać o świecie? Czy dokumentalista ma prawo do stylizacji? I czy w ogóle możemy obecnie mówić o jakichś regułach? Już w środę, 24 kwietnia w warszawskiej Zachęcie Justyna Mielnikiewicz opowie o współczesnym fotoreportażu.
0
Nikon Coolpix W150 - nowa odsłona niedrogiego wodoodpornego kompaktu
23 Kwi 2019
Producent zaprezentował najnowszy model z budżetowej linii podwodnych kompaktów. W kwestii specyfikacji niestety bez zmian, otrzymujemy za to funkcję mającą ułatwić fotografowanie dzieciom oraz kilka usprawnień programowych.
0