Wystawa Patryka Karbowskiego "Depresja oczami mężczyzny"

0

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Listopad 2012
Artykuł na: 4-5 minut
"Depresja oczami mężczyzny" to tytuł wystawy Patryka Karbowskiego, która prezentowana jest w warszawskim metrze, w ramach antydepresyjnej kampanii społecznej Fundacji ITAKA "Mężczyźni też płaczą". Fotografie będzie można oglądać w listopadzie i grudniu na stacjach Wilanowska i Kabaty.
fot. Patryk Karbowski

"Depresja oczami mężczyzny" to wystawa inaugurująca kampanię społeczną Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. W tym roku kampania kierowana jest do mężczyzn. Z wieloletniego doświadczenia Fundacji wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn zaginięć ludzi jest depresja i inne zaburzenia nastroju.

Kampanię zainauguruje wystawa fotograficzna "Depresja oczami mężczyzny" w warszawskim metrze. Wystawę będzie można zobaczyć przez cały listopad i grudzień na stacjach Wilanowska i Kabaty. Autorem wystawy jest Patryka Karbowski, wykładowca Akademii Fotografii w Warszawie, dokumentalista, twórca m.in. cyklu fotograficznego "Nowi Polacy" wydanego przez Instytut Kultury Wizualnej. Bohaterami zdjęć są mężczyźni, których dotknął problem depresji. Na wystawę składa się 9 fotografii, jedna przedstawia mężczyznę, druga natomiast detal pokoju. W ten sposób autor ujmuje problem depresji, ukazując jeden z najsmutniejszych, ale równocześnie najistotniejszych aspektów tej choroby - bezradność i samotność.

Głównym elementem kampanii będzie promocja Antydepresyjnego Telefonu Zaufania - 22 654 40 41, który Fundacja ITAKA prowadzi od 9 lat. W poniedziałek i czwartek w godzinach 17:00-20:00 dyżurują pod nim lekarze psychiatrzy. Podczas trwania kampanii telefon będzie czynny od poniedziałku do czwartku, dyżurować będą również psycholodzy.

Stałym elementem kampanii jest strona www.stopdepresji.pl, zawierająca liczne porady dla osób chorych na depresję, zagrożonych tą chorobą oraz ich rodzin i bliskich

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
23
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły