Ogólnopolski konkurs "Galerii na Puocie" rozstrzygnięty!

Dnia 2 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Polanicy-Zdroju jury w składzie: Dorota Sitnik, Marzena Zawal, Petr Šulc, Tomasz Gmerek stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia sześciu finalistów ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż "Galeria na Puocie"...
Na konkurs "Galeria na Puocie" zostały zgłoszone 263 reportaże. W późnych godzinach nocnych 2 czerwca jury, po długich dyskusjach, wybrało następujące fotoreportaże (w kolejności alfabetycznej):

"Bez Granic" Karoliny Jonderko, opowiadający o pokazie mody ślubnej w wykonaniu podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rybniku.
fot. Karolina Jonderko

"Graffiti - nocni wojownicy" Bartosza Mateńko przedstawiający pracę grafficiarzy w jednym z polskich miast.
fot. Bartosz Mateńko

"Mikrokosmos" Łukasza Gniadka o relacji człowieka i jego prywatnej przestrzeni.
fot. Łukasz Gniadek

"Rybacy" Pawła Kozioła o zespołowej pracy rybaków.
Paweł Kozioł

"Śląskie Boże Ciało" Roberta Wiącka przedstawiający obchody święta w Świętochłowicach-Lipinach.
Robert Wiącek

"Wypał" Tadeusza Koniarza obrazujący życie codzienne wypalaczy węgla drzewnego.
Tadeusz Koniarz
Oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej, na której zaprezentowane będą powyższe fotoreportaże, nastąpi 12 czerwca o godzinie 18.00 w Parku Zdrojowym w Polanicy-Zdroju. Wtedy też poznamy zwycięzcę GRAND PRIX. Wystawa będzie dostępna dla oglądających do 12 września 2010.

Aktualne informacje oraz notki biograficzne zwycięzców i jury na stronie: www.puot.pl.

Podczas ceremonii otwarcia można będzie zakupić album ze zwycięskimi fotoreportażami, który w późniejszym terminie dostępny będzie w Biurze Promocji Miasta i Informacji Turystycznej Polanicy-Zdroju.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fotograf na liście 25 najgorszych zawodów
23 Kwi 2019
Bycie fotografem brzmi jak praca marzeń? Nad tą decyzją warto się dobrze zastanowić. Zawód ten trafił niedawno na listę najgorszych zawodów w Ameryce. Dlaczego?
0
Nowości Feiyu Tech - profesjonalny gimbal AK4500, kamera sportowa Ricca, programowalna głowica i więcej
23 Kwi 2019
Chiński producent rozszerza ofertę swoich akcesoriów i próbuje dokonać ekspansji na inne segmenty. Wśród akcesoriów, które niebawem trafią na rynek po raz pierwszy pojawia się kamera sportowa, a gimbale celują w zaawansowanych filmowców.
0
W jakiej kondycji jest współczesny fotoreportaż? Dowiedz się na spotkaniu z Justyną Mielnikiewicz w Zachęcie
23 Kwi 2019
Jak dziś opowiadać o świecie? Czy dokumentalista ma prawo do stylizacji? I czy w ogóle możemy obecnie mówić o jakichś regułach? Już w środę, 24 kwietnia w warszawskiej Zachęcie Justyna Mielnikiewicz opowie o współczesnym fotoreportażu.
0
Nikon Coolpix W150 - nowa odsłona niedrogiego wodoodpornego kompaktu
23 Kwi 2019
Producent zaprezentował najnowszy model z budżetowej linii podwodnych kompaktów. W kwestii specyfikacji niestety bez zmian, otrzymujemy za to funkcję mającą ułatwić fotografowanie dzieciom oraz kilka usprawnień programowych.
0