Paweł Baldwin

Nie spisywaliśmy żadnej umowy. Klient dzwonił mówiąc jedynie: „Wysyłam do Pana kuriera”. Ja wiedziałem jak sfotografować to, co kurier przywiezie. Klient był pewien, że następnego dnia dostanie gotowy materiał i fakturę na rozsądną sumę. Współpraca układała się bezproblemowo. Do czasu...
29 Lis 2018
Paweł Baldwin
0
Uproszczenia, uogólnienia, błędne interpretacje, bajania, nieprawda powtarzana zbyt wiele razy… Tak powstają mity, także te dotyczące obiektywów fotograficznych.
23 Paź 2018
Paweł Baldwin
2
W kolejnej części naszego cyklu zajmiemy się obiektywami do zdjęć przyrody. Naszym przewodnikiem po temacie będzie Mateusz Moskalik, badacz Arktyki, którego piękno tego rejonu świata "zmusiło" do poważniejszego zajęcia się jego fotografowaniem.
22 Maj 2009
Paweł Baldwin
0
W pierwszej części cyklu przedstawiliśmy wyjątkowo szerokokątną Sigmę 12-24 mm. Teraz czas na ciut węziej widzącego, ale za to znacznie jaśniejszego AF-S Nikkora 14-24 mm F2.8G ED. Na ostatniej stronie publikujemy podsumowanie testu. Zapraszamy do lektury.
21 Lis 2008
Paweł Baldwin
0
Piąta część naszego cyklu artykułów omawiającego wykorzystanie obiektywów w poszczególnych tematach fotograficznych będzie trochę nietypowa. Dotyczyć będzie bowiem nie kolejnej dziedziny fotografii, a konkretnego typu optyki: obiektywów "rybie oko". Nietypowa będzie też rola naszego przewodnika po temacie... Zapraszamy do lektury.
18 Lis 2008
Paweł Baldwin
0
Mniej więcej rok temu prezentowaliśmy cykl testów szerokokątnych zoomów przeznaczonych do niepełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych. Wypadałoby zająć się teraz tego typu optyką pełnoklatkową, zwłaszcza że ostatnio zainteresowanie lustrzankami z matrycą 24 x 36 mm wyraźnie wzrosło. Postanowiliśmy ominąć typowe szerokokątne zoomy w rodzaju 16(17)-35 mm, a skupić się na tych "naprawdę bardzo szerokokątnych". Stąd w naszym dwuodcinkowym cyklu wystąpi najszerszy z najszerszych, czyli Sigma 12-24 mm...
14 Lis 2008
Paweł Baldwin
0
Czas na trzecią, ostatnią część cyklu testów długich zoomów Pentaksa. Tym razem przedstawimy średnio długi, jasny obiektyw SMC-DA* 50-135 mm F2.8 ED [IF] SDM. Na ostatniej stronie prezentujemy podsumowanie całego cyklu. Zapraszamy do lektury.
3 Lis 2008
Paweł Baldwin
0
Drugi z cyklu testów długoogniskowych zoomów Pentaksa dotyczy jednej z nowszych konstrukcji tego producenta, z mianowicie wyjątkowo "wyciągniętego" jak na optykę APS-C długoogniskowego zooma 55-300 mm F4-5.8 ED. Zapraszamy do lektury.
23 Paź 2008
Paweł Baldwin
0
Po krótkiej przerwie wykorzystanej na test zestawu superzoomów, wracamy do optyki długoogniskowej. Z popularniejszych firm produkujących zarówno lustrzanki jak i optykę do nich, pozostał nam jeszcze Pentax i to jego produktami zajmiemy się obecnie. Na tapetę weźmiemy wszystkie trzy oferowane obecnie długie zoomy, a mianowicie: SMC-DA 50-200 mm F4-5.6 ED, SMC-DA 55-300 mm F4-5.8 ED, SMC-DA* 50-135 mm F2.8 ED. Zapraszamy do lektury.
16 Paź 2008
Paweł Baldwin
0
Czwarta już część cyklu artykułów omawiającego wykorzystanie obiektywów w poszczególnych tematach fotograficznych dotyczyć będzie fotografii reporterskiej, a w szczególności fotografii prasowej. Naszym przewodnikiem będzie tym razem Stefan Zubczewski, fotoreporter z trzydziestokilkuletnim stażem, obecnie Prezes Zarządu Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
30 Wrz 2008
Paweł Baldwin
0