Paweł Baldwin

W kolejnej części naszego cyklu zajmiemy się obiektywami do zdjęć przyrody. Naszym przewodnikiem po temacie będzie Mateusz Moskalik, badacz Arktyki, którego piękno tego rejonu świata "zmusiło" do poważniejszego zajęcia się jego fotografowaniem.
22 Maj 2009
Paweł Baldwin
0
Piąta część naszego cyklu artykułów omawiającego wykorzystanie obiektywów w poszczególnych tematach fotograficznych będzie trochę nietypowa. Dotyczyć będzie bowiem nie kolejnej dziedziny fotografii, a konkretnego typu optyki: obiektywów "rybie oko". Nietypowa będzie też rola naszego przewodnika po temacie... Zapraszamy do lektury.
18 Lis 2008
Paweł Baldwin
0
Czwarta już część cyklu artykułów omawiającego wykorzystanie obiektywów w poszczególnych tematach fotograficznych dotyczyć będzie fotografii reporterskiej, a w szczególności fotografii prasowej. Naszym przewodnikiem będzie tym razem Stefan Zubczewski, fotoreporter z trzydziestokilkuletnim stażem, obecnie Prezes Zarządu Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
30 Wrz 2008
Paweł Baldwin
0
Trzecia część cyklu artykułów omawiającego wykorzystanie obiektywów w poszczególnych tematach fotograficznych dotyczyć będzie fotografii portretowej. Tym razem swoją wiedzą podzieli się z nami Zbigniew Furman, fotograf, od ponad 10 lat szef działu fotograficznego tygodnika Wprost.
7 Sie 2008
Paweł Baldwin
0
W drugiej części cyklu dotyczącego wykorzystania optyki w poszczególnych tematach fotograficznych zajmiemy się zdjęciami krajobrazu. Naszym przewodnikiem będzie tu Jacek Kudłaty, wspinacz i fotograf - zawodowiec w obydwu dziedzinach.
15 Lip 2008
Paweł Baldwin
0
Dzisiejszym artykułem rozpoczynamy cykl artykułów poradnikowych na temat wykorzystania optyki w poszczególnych tematach fotograficznych. Zaczynamy od fotografii sportowej, w której obiektywy odgrywają olbrzymią rolę. Jaka optyka sprawdza się w fotografii sportu? Jakie ogniskowe wybierać żeby osiągnąć ciekawe efekty? Jakiego sprzętu używają zawodowcy?
30 Maj 2008
Paweł Baldwin
0
W drugiej części naszego artykułu dotyczącego zalet posiadania cyfrówki z 10-megową matrycą zajmiemy się tematem szumów. Teoretycznie rzecz biorąc, małe matryce o dużej liczbie punktów światłoczułych wiążą się z dużym zaszumieniem obrazu przy wysokich czułościach. Ale w praktyce duża liczba pikseli może się okazać zbawieniem. Zapraszamy!
10 Mar 2007
Paweł Baldwin
0
10 milionów pikseli matrycy powoli staje się obowiązującym standardem, który chcą spełnić niemal wszyscy producenci cyfrowych kompaktów. Na początku roku takich aparatów było na rynku już około dwudziestu, a liczba ta z pewnością wzrośnie po zbliżających się targach PMA. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy 10-megapikselowy kompakt (Casio Exilim EX-Z1000) pojawił się w sklepach przed pierwszą typowo amatorską 10-megapikselową lustrzanką (Sony A100). W pierwszej części naszego artykułu opiszemy...
3 Mar 2007
Paweł Baldwin
1