Karol Hordziej

Od 2 listopada trwa jubieleuszowa, 15. edycja Miesiąca Fotografii w Bratysławie. Jak zawsze, jest to najlepsza okazja by zapoznać się z osiągnięciami fotografów z Europy Środkowej. Tradycyjnie żywiołowość organizatorów zaowocowała niezłym poziomem i lekkim chaosem organizacyjnym.
10 Lis 2005
Karol Hordziej
0
Prezentujemy trzecią i ostatnią część artykułu wprowadzającego w świat fotografii otworkowej. Tym razem, zgodnie z zapowiedzią, Karol Hordziej zajął się praktyką - jak wykonać prostą kamerę i w jaki sposób posługiwać się nią w różnych warunkach oświetleniowych. Zapraszamy!
13 Sie 2005
Karol Hordziej
0
W Pradze trwa największa w historii wystawa prezentująca rozwój i osiągnięcia czeskiej fotografii w XX wieku. Ekspozycja obejmuje aż 1200 prac ze wszystkich okresów i nurtów, od piktorializmu początku stulecia, poprzez awangardę przedwojenną, na fotografii współczesnej kończąc. Polecamy!
27 Lip 2005
Karol Hordziej
0
Przedstawiamy drugą z trzech części artykułu "Wszystko o fotografii otworkowej". Tym razem Karol Hordziej opowiada o specyfice obrazu uzyskiwanego z kamery otworkowej, w zależności od jej budowy i wykorzystanej techniki. Zapraszamy!
21 Cze 2005
Karol Hordziej
0
Fotografia otworkowa jest coraz popularniejsza. W związku z tym, a także z okazji zbliżającego się Pinhole Day, prezentujemy obszerny, 3-częściowy artykuł autorstwa Karola Hordzieja - znawcy tematu, założyciela strony Pinhole.Art.Pl. W części pierwszej o historii i ewolucji camera obscura. Zapraszamy!
12 Kwi 2005
Karol Hordziej
0