Karol Hordziej

Otwarcie w Berlinie nowej galerii poświęconej współczesnej fotografii z Europy Centralnej i Wschodniej stało się okazją do dyskusji wielu fotografów pochodzących ze Słowenii, Grecji, Czech, Polski i innych sąsiadujących krajów, którzy obecnie żyją i pracują w tym wielokulturowym mieście. Pierwszą wystawą w Photeur Gallery była prezentacja czeskiego fotografa Vojtěcha V. Slámy.
15 Sty 2007
Karol Hordziej
0
Ledwie zniknęła z krakowskiego rynku instalacja poświęcona regionowi Małopolska, a już kilka kroków dalej w Międzynarodowym Centrum Kultury pojawiła się wystawa fotografii CO2. Bruksela do nieskończoności. Podobnie jak w przypadku tej pierwszej, ideą wystawy jest zaprezentowanie możliwie najszerszej perspektywy spojrzenia na dany wycinek rzeczywistości.
2 Lis 2006
Karol Hordziej
0
W Domu Kultury w czeskiej Opawie trwa właśnie największa jak do tej pory wystawa przeglądowa prac absolwentów Instytutu Twórczej Fotografii. Ekspozycja podsumowuje całą dotychczasową działalność szkoły. Wśród prezentowanych prac znajdują się dyplomy znanych polskich fotografów młodego pokolenia. Polecamy.
31 Lip 2006
Karol Hordziej
0
Od 2 listopada trwa jubieleuszowa, 15. edycja Miesiąca Fotografii w Bratysławie. Jak zawsze, jest to najlepsza okazja by zapoznać się z osiągnięciami fotografów z Europy Środkowej. Tradycyjnie żywiołowość organizatorów zaowocowała niezłym poziomem i lekkim chaosem organizacyjnym.
10 Lis 2005
Karol Hordziej
0
W Pradze trwa największa w historii wystawa prezentująca rozwój i osiągnięcia czeskiej fotografii w XX wieku. Ekspozycja obejmuje aż 1200 prac ze wszystkich okresów i nurtów, od piktorializmu początku stulecia, poprzez awangardę przedwojenną, na fotografii współczesnej kończąc. Polecamy!
27 Lip 2005
Karol Hordziej
0