Karol Hordziej

Arno Rafael Minkkinen, legendarna postać fińskiej fotografii, zapytany o swoją pracę i życie odpowiada wymijająco: "Kiedy łowisz ryby, musisz odwinąć część żyłki, żeby zarzucić haczyk, ale nigdy nie musisz odwijać całej, żeby złowić rybę. Wierzę w jakąś tajemnicę, która jest w człowieku i nie chciałbym się całkowicie odsłonić przed nikim, nawet przed samym sobą...".
22 Gru 2006
Karol Hordziej
0
"Przez dłuższy czas starałem się odejść od fotografii reportażowej w kierunku fotografii bardziej artystycznej. Kiedy w końcu wydawało mi się, że przekroczyłem te granicę, paradoksalnie przyznano mi najważniejszą nagrodę w świecie reportażu" - powiedział Peter Bialobrzeski na temat projektu "Neonowe Tygrysy", który w 2003 roku został nagrodzony w konkursie World Press Photo. Peter Bialobrzeski - obecnie fotograf agencji "Laif" oraz profesor fotografii - zaczynał swoją karierę jako reporter w...
18 Lis 2006
Karol Hordziej
0
Wystawa "CO2 - Bruksela do nieskończoności" powstała w ramach akcji fotograficznych promujących brukselskie pejzaże. Do uczestnictwa w wystawie zostali zaproszeni nie tylko fotograficy-dokumentaliści, ale również artyści reprezentujący inne sztuki plastyczne. O sposobie powstania i dalszych planach ekspozycji rozmawialiśmy z kuratorem wystawy Jean-Louisem Godefroidem, dyrektorem Espace photographique Contretype.
6 Lis 2006
Karol Hordziej
0
Od dnia otwarcia wokół konstrukcji na Rynku w Krakowie, na której zainstalowane są fotografie składające się na wystawę "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia" zbierają się tłumy oglądających. Czy rzeczywiście, jak sugeruje tytuł, odejdą bez żadnej odpowiedzi?
17 Paź 2006
Karol Hordziej
0